
2025.04.13Adelė Dirsytė
Skausmo kelią išėjęs Jėzau, Kankinių Karaliene, visi dangaus ir žemės kankiniai ir kentėtojai - padėkite man suprasti mūsų išganytojo kančios ir meilės esmę.

2019.03.30Šv. Juzefas Sebastianas Pelčaras
Reikia kantrybės puolimuose ir nelaimėse, kuriomis mus Dievas aplanko. Dėl savo staigumo ir netikėtumo jos yra labai sunkus bandymas. Palaimintas, kuris iš jų išeis nesužeistas. Kad ištvertum tame bandyme, laikykis visomis jėgomis Dievo valios kaip inkaro, saugančio tave nuo nusiminimo. Prisimink, kad Dievo sprendimai kartais esti paslaptingi ir nesuprantami, bet visuomet šventi ir išmintingi.
2025.04.13
- Visi autoriaus straipsniai:

2024.03.24Kun. Robertas Urbonavičius
Įžengėme į Didžiąją Savaitę, kuomet vėl iškilmingai ir pamaldžiai minėsime svarbiausius mūsų Išganymo istorijos slėpinius.

2019.04.01Sam Guzman
Nors ir stipriai prisirišęs prie savo žmonos, Tolkienas atmetė paviršutinišką meilės sampratą. Vietoje to jis laikėsi katalikiško požiūrio į meilę, kaip į valios aktą, labiau nukreiptą į kitą ir reikalaujantį aukoti savo prigimtinius instinktus.

2019.03.30Šv. Juzefas Sebastianas Pelčaras
Ne visi žmonės vienodai kenčia savo kentėjimus: vieni kenčia kaip šalia Viešpaties nukryžiuotas blogasis plėšikas, t. y. jų kentėjimas yra kilęs iš jų pačių kaltės ir prisideda prie didesnės jų prapulties. Kiti kenčia kaip gerasis plėšikas, t. y. jų kančios darosi jiems atsivertimo ir atgailos priežastimi. Dar kiti kenčia panašiai į patį Išganytoją, t. y. kentėjimai sustiprina juos šventume ir padidina jų nuopelnus. Teisingai yra pasakęs šv. Augustinas, kad kentėjimas yra tartum ugnis, o Dievas – tartum auksakalys, kuris kursto tą ugnį. Todėl gerieji apsivalo joje kaip auksas, o piktieji sudega kaip šiaudai.

2025.04.07Šv. Jonas Klimakas
Didelis vargas, iš tiesų labai didelis, su daugybe nematomų kančių, ypač gyvenantiems nerūpestingai, kol savo protą, tą godų virtuvės šunį, pripratusį loti, paprastumu, pykčio nebuvimu ir uolumu paversime skaistybės ir budrumo mylėtoju.
2025.04.07
- Visi autoriaus straipsniai:

2019.03.30Šv. Juzefas Sebastianas Pelčaras
Kryžiumi dvasine prasme vadiname kiekvieną kūno arba sielos kančią, ir vadiname taip todėl, kad kančia kryžiuoja mūsų valią. Be to, Išganytojas išsirinko kryžių savo kančios įrankiu.

2024.03.17Kun. Robertas Urbonavičius
Praleiskime šias dvi Kančios laiko savaites skirdami daugiau laiko maldai, dvasiniam skaitymui, liturginėms Gavėnios maldingumo praktikoms, pasiruoškime išsamiai velykiniai išpažinčiai. Atnaujinkime savo širdis ir protus.

2021.12.06Šv. Leonardas iš Port Moriso
Vieno didžiausių katalikų misionierių ir pamokslininkų šv. Leonardo iš Porto Moriso pamokslo antroji dalis.

2025.03.30Michael Davies
Teiginys, kad „Medžiugorjės vaisiai yra geri“ buvo paneigtas praėjus vos keliems metams nuo regėjimų pradžios vietinio vyskupo P. Zaničiaus, kuris taip pat teigė, kad vieną dieną, kai ši netikra Medžiugorjės istorija žlugs, daugybė žmonių pasijus žiauriai apgauti.

2021.11.18Šv. Leonardas iš Port Moriso
Vieno didžiausių katalikų misionierių ir pamokslininkų šv. Leonardo iš Porto Moriso pamokslas.

2024.03.10Kun. Robertas Urbonavičius
Kokia neįsivaizduojama malonė yra pamaldžiai dalyvauti Šventosiose Mišiose ir kokią neapsakomai didžiulę žalą patiria mūsų siela, kuomet dėl tingumo ar aplaidumo apleidžiame sekmadienio Mišias.

2024.03.18Katalikų Tradicija
Balandžio 5 d., šeštadienį, organizuojamas katalikų Tradiciją palaikančių tikinčiųjų kryžiaus kelias Vilniaus Kalvarijose. Prisijungti ir kartu eiti kryžiaus kelią kviečiami visi norintys.

2025.03.29Raymond Kowalski
Garbinimo, kaip svarbiausio mūsų religijos aspekto, sąvoka buvo prarasta arba sąmoningai paskandinta socialinio prisitaikymo ir moralinio reliatyvizmo triukšme.

2022.10.02Katalikų Tradicija
Kun. A. Lipniūnas ragino kiekvieną vakarą perskaityti „kokį skyrelį iš kurios nors dvasinio turinio knygos“. „Lauko lelijos“ – gera krikščioniška knyga, norintiems pradėti ar tęsti šio gero įpročio formavimą.

2021.11.25Kard. šv. Džonas Henris Niumenas
Antroji šv. Jono Henriko Niumano pamokslo apie šventumą dalis.

2020.03.25Katalikų Tradicija
Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai šventės proga dalinamės vienu iš žymiausių (ir bažnytinio meno požiūriu gražiausių) šiam įvykiui skirtų kūrinių. Tai Fra Angelico nutapyta freska „Apreiškimas“, puošianti Šv. Morkaus vienuolyną Florencijoje. Freskoje matome arkangelą Gabrielių, apreiškiantį Švč. Mergelei Marijai, kad ji taps Dievo Motina.

2025.03.24Šv. Alfonsas Liguoris
Amžinojo Žodžio Įsikūnijime Marija negalėjo labiau nusižeminti, negu nusižemino, o Dievas negalėjo jos labiau išaukštinti, negu išaukštino.

2021.11.13Kard. šv. Džonas Henris Niumenas
„Siekite šventumo, be kurio niekas neregės Viešpaties“. Tiesa vienokia ar kitokia forma skelbiama visame Šventajame Rašte, bet šia eilute mums dar kartą primenama, kad nuodėmingas būtybes padaryti šventas buvo pagrindinis mūsų Viešpaties tikslas, dėl kurio Jis ir prisiėmė mūsų prigimtį.

2024.03.03Kun. Robertas Urbonavičius
Nebūkime naivūs ir lengvabūdžiai: kol esame žemėje, tol esame kovoje bei pavojuje.

2025.03.18Šv. Tėvas Pijus
Šioje pragariškoje sumaištyje nieko nematau ir negirdžiu, tik įnirtusių liūtų, nuolat pasirengusių suryti grobį, riaumojimą.

2023.03.23Jean Chapuis, S.J.
Šv. Juozapas pats savo akyse buvo žemiausias tarnas, gi iš tikrųjų savo darbais ir šventomis pareigomis stovėjo aukščiausioje ir garbingiausioje vietoje.
2025.03.18

2025.03.17Bill Durodié
Jis apibūdino „senovinę ir labai krikščionišką koncepciją“, pagal kurią „myli savo šeimą, tada myli savo artimą, tada myli savo bendruomenę, tada myli savo šalies piliečius ir tik po to galite susitelkti į likusį pasaulį“.

2024.02.28Šv. Pranciškus Salezas
Pamokslas apie pagundų visuotinumą, dvasinį neveiklumo pavojų, tikėjimą kaip pagrindinį ginklą prieš pagundas.

2023.03.05Kun. Robertas Urbonavičius
Niekada, kol esame čia, nebus palapinių ant Taboro. Negalime gyventi ant dvasinės ekstazės kalno, besivaikydami psichologinio komforto bei emocinio pasitenkinimo.

2025.03.15Michael Hichborn
Tie, kurie tikrai myli kitą, siekia jam gėrio be jokio atlygio ir yra pasirengę iškęsti bet kokią kančią, kad tai užtikrintų. Tvarka, kuria šventasis Paulius išdėsto dalykus, kurie YRA meilė, nėra atsitiktinė.

2024.02.14Šv. Pranciškus Salezas
Bus labai naudinga aiškiai nurodyti, ką reikia daryti, norint gerai pasninkauti šias keturiasdešimt dienų.