Vyras ir rožančius

Vyriškumas puolamas dviem frontais.

Pirmasis puolimas kyla iš feminizmo. Radikalusis feminizmas propaguoja idėją, kad tradicinis vyriškumas yra ne tik toksiškas, bet ir žalingas moterims bei pavojingas jų 52 įsivaizduojamoms lytims. Nors, palaukite...dabar tų lyčių jau 74.

Antrasis puolimas kyla iš Holivudo, kuris propaguoja iškreiptą vyriškumo sampratą – žemą, vulgarią ir amoralią.

Toliau pateiktos dešimt priežasčių padės jums sugriauti toksiško feminizmo melą ir atrasti tikro vyriškumo dorybes.

1. Patriarchija nėra toksiška.

Už abortus pasisakančiųjų mitinguose dažnai pasirodo užrašai, kuriuose puolama „patriarchija“. Tačiau kas yra patriarchija? Ir kodėl kairieji jos taip nekenčia?

Žodis patriarchija kilęs iš lotynų kalbos žodžio pater, reiškiančio tėvą. Patriarchija yra natūrali tradicinės šeimos pasekmė. Šeima kaip visuomenės socialinė ląstelė reikalauja autoriteto, kuris išlaikytų ją vieningą. Toks autoritetas paprastai yra patriarchas, turintis dovaną įžvelgti, vadovauti, derinti, koordinuoti, užduoti toną ir atskleisti tai, kas geriausia kituose.

Patriarchas yra tai, ką sociologai vadina reprezentaciniu personažu. Jis įkvepia savo šeimos narius siekti tobulumo tikslų. Persmelktas katalikiškųjų dorybių, jis veda savo šeimą prie aukščiausio iš visų tikslų – jos pašventinimo.

Patriarchija toli gražu nėra toksiška, ji būtina visuomenės augimui, vystymuisi ir pažangai. Sveikos visuomenės struktūrą sudaro geri tėvai.

Žinote, kas toksiška? Liberalai, kurie nori sunaikinti natūralią gerų tėvų lyderystę ir įtaką.

GPM paramos prasymas2

2. Berniukai nėra toksiški.

Amerikiečių mokslininkė daktarė Louann Brizendine, knygų „Vyriškos smegenys“ ir „Moteriškos smegenys“ autorė, aiškina tai, ko feministės nemėgsta pripažinti: berniukai ir mergaitės vystosi skirtingai, mąsto skirtingai ir bendrauja skirtingai.

Tačiau mūsų švietimo sistema teikia pirmenybę mergaitėms, o ne berniukams. Kaip teigia psichologas ir New York Times bestselerių autorius Michaelas Thompsonas: „Mergaičių elgesys mokyklose yra auksinis standartas. Su berniukais elgiamasi kaip su nepilnavertėmis mergaitėmis.“

Argi elgesys su berniukais, kaip su nepilnavertėmis mergaitėmis, nėra toksiškas?

3. Smurtas prieš blogį nėra toksiškas.

Kiekvieną dieną piktadariai trikdo ramybę. Į tokius smurto aktus, kaip įsilaužimai į namus, šaudymai mokyklose ar teroristų išpuoliai, reikia reaguoti fizine jėga.

Dėl šios priežasties kai kuriose profesijose, pavyzdžiui, JAV jūrų pėstininkų korpuse ir policijoje, reikalaujama naudoti fizinę jėgą. Jėgos naudojimas prieš smurtinius nusikaltėlius yra geras ir teisingas. Jis taip pat būtinas tvarkai ir taikai palaikyti. Ir normalu, kad vyrus traukia šie garbingi darbai.

Si vis pacem, para bellum. Lotyniška sentencija „jei nori taikos, ruoškis karui“ nėra pasenusi. O kadangi vyrai yra geriausi kariai, jie yra ir geriausi taikos palaikytojai.

Žinote, kas yra toksiška? Kai liberalai užsipuola policiją arba niekina kario profesiją, apsimesdami, kad vien gražūs žodžiai sustabdys mokyklos šaulį.

4. Tikri vyrai praktikuoja skaistumo dorybę.

Holivudas kuria klaidingą vyriškumo įvaizdį. Jo filmuose rodomi profaniški, netyri ir amoralūs vyrai. Tačiau tikri vyrai yra dorybingi ir tyraširdžiai. Tikrasis vyriškumas taip glaudžiai susijęs su dorybe, kad lotyniškai žodis, reiškiantis vyrą, yra vir. Vir ir dorybė turi tą pačią šaknį [angl. dorybė – virtue, vert. past.].

Priešingai, Holivudas rodo vyrus, kurie atsiduoda kiekvienai netvarkingai aistrai, vyrus, kurie tampa nuodėmės vergais. Tačiau niekas taip neatima iš vyrų vyriškumo, kaip šis pasidavimas nuodėmei.

„Žmogus, kuris valdo savo aistras, yra savo pasaulio šeimininkas“, - moko šventasis Dominykas. „Turime arba jas valdyti, arba būti jų pavergti. Geriau būti plaktuku nei priekalu.“

Prof. Plinio Corrêa de Oliveira teigia: „Nėra kitos dorybės, kuri labiau parengtų vyrą vyriškumui, nei skaistumas.“ Vyrai, kurie turi jėgų kovoti su neskaistumu, yra „pajėgūs bet kokiam herojizmui“.

Todėl vyriškumo viršūnė yra skaistumas. Vyriškas vyras yra šventasis.

5. Mokslingi vyrai nėra toksiški.

Nėra nieko blogo būti mąstančiu vyru. Tiesą sakant, veikliausi vyrai dažnai būna giliaminčiai vyrai. Platonas buvo teisus sakydamas, kad vyras turėtų siekti pusiausvyros tarp savo fizinio ir protinio tobulėjimo.

Visą istoriją vyrai lavino savo protą filosofijoje, politikoje, inžinerijoje, teologijoje, istorijoje ir moksle. Didingi intelektiniai užsiėmimai suteikė vyrams gebėjimą spręsti sudėtingas problemas. Nėra svarbu, kiek mokslinių laipsnių turite. Svarbu tinkamai panaudoti savo protą.

Pagalvokite apie armijos generolą, kuris mintyse dėlioja šimtus sudėtingų mūšio manevrų. Arba pagalvokite apie milžiniškus šventojo Tomo Akviniečio protinius pasiekimus. Nieko toksiško nėra gabiuose generoluose ar genialiuose teologuose.

6. Civilizuoti vyrai nėra toksiški.

Geros manieros, etiketas ir mandagumas yra kilnūs bruožai, kuriuos įgyti ir praktikuoti turėtų kiekvienas vyras. Net neturtingi vyrai gali praktikuoti šias dorybes.

Prieš feminizmo bangą vyrai buvo džentelmenai. Visada siekdamas aukštesnio meistriškumo standarto, džentelmenas noriai įveikdavo brutaliąją savo prigimties dalį ir demonstruodavo vyrišką švelnumą, kuris bylojo apie orumą, kilnumą ir saugumą.

Būtent Katalikų Bažnyčia pirmoji pripažino ir išaukštino vyrų, o ypač moterų, kurios pagonybės laikais buvo taip žeminamos, orumą. Krikščioniškoji moralė sukūrė meilės, pasitikėjimo ir pagarbos atmosferą, kuri harmonizavo ir saugojo abi lytis.

Būti džentelmenu nėra toksiška. Bet žinote, kas yra toksiška? Grįžti į barbariškus laikus, kai su moterimi buvo elgiamasi kaip su kilnojamuoju turtu.

7. Nėra toksiška būti nuotykių ieškotoju.

Kiekvienas vyras mėgsta nuotykius. Tai berniukų kovų, tyrinėjimų ir drąsių svajonių varomoji jėga.

Misionieriai, pionieriai, tyrinėtojai, kapitonai ir jūreiviai, kartografavę pasaulio jūras, patyrė didžiulę riziką, pasiaukojimą ir kančias, kad pasiektų didingus tikslus. Nuo šventojo Isaaco Jogueso, kuris drąsiai stengėsi atversti indėnus, iki tokių vyrų kaip Lewisas ir Clarke'as, kurie nukeliavo 8 000 mylių per Ameriką, nuolat ieškomi kažko, kas pranoksta namų, parapijos ar provincijos ribas.

Šis didybės troškimas yra geras, o ne nuodingas.

8. Vyrai aprūpintojai nėra toksiški.

Feministės teigia, kad moterys turėtų užsiimti šeimos aprūpinimu taip pat, kaip vyrai. Norėdamos tai įrodyti, jos konkuruoja su vyrais darbo rinkoje, dažnai motinystės sąskaita. Dėl to vaikai traktuojami kaip daug laiko reikalaujanti našta, kurią reikia išsiųsti į vaikų darželį, kur jie pasigenda motinos rūpesčio ir meilės.

Nors aplinkybės gali priversti ir motiną, ir tėvą dirbti, tai nėra idealu.

Nėra nieko blogo, kai vyrai yra vieninteliai šeimos aprūpintojai. Nėra nieko blogo turėti mažiau materialinių dalykų gyvenime, ypač jei motinos gali daugiau dėmesio skirti vaikų auginimui.

Kas yra toksiška? Kai vaikus dienos centruose augina svetimi žmonės.

9. Riteriškumas nėra toksiškas.

Kuo labiau feminizmas bando sugriauti riteriškumą, tuo labiau jis spindi. Viduramžiais klestėjusios katalikiškos riterystės dorybės padarė daugiau, kad ištobulintų vyriškumą, nei bet kas kitas istorijoje. Net ir šiandien tokie kryžiuočiai kaip šventasis Liudvikas IX ar šventasis Ferdinandas III ir toliau nustato standartą, ką reiškia būti vyru.

Tėvas Robertas Kane'as SJ rašo, kad viduramžiais buvo „šviesa, kuri vis labiau ryškėjo, kai aplink tvyrojo vis juodesnė niūruma; šviesa, kurią žmonių sielose uždegė iš dangaus atėjusi ugnis, garbės šviesa, kurią dieviškasis tikėjimas kurstė tol, kol ji pasiekė šlovingą krikščioniškojo riteriškumo spindesį“.

Tėvas Kane'as tęsia:

„Be riteriškumo turtai neturi vertės, malonumai – žavesio, šlovė – spindesio, sėkmė – karūnos. Be jo gerovė tampa iki dulkių vertės, o visos gražiausios žmogaus gyvenimo gėlės sudžiūsta po karčios, bet teisingos paniekos dvelksmu.“

Gyvenimas be riteriškumo palieka tuštumą mūsų sieloje, ir jokios šiuolaikinės pramogos, sportas ar vaizdo žaidimai negali užpildyti tos tuštumos ir tikslo stokos.

10. Kuo Dievas kviečia tave būti?

Nėra vieno tobulo scenarijaus, kaip būti vyru. Kiekvienas vyras turėtų stengtis praktikuoti kuo daugiau dorybių. Tačiau kadangi kiekviena siela yra skirtinga, kiekvienas vyras turėtų melsti malonės suprasti konkretų Dievo pašaukimą jam. Kaip ir daugelis kryžiuočių šventųjų, turėtume prašyti Švenčiausiosios Mergelės Marijos, kad ji mus vestų šventumo keliu.

Melskite drąsos, niekada nepasiduokite ir visada siekite didvyriško tobulumo.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.