Laikmetis.lt   Publikuota iš: Laikmetis.lt
Kard. Arthur Roche
Kard. Arthur Roche

Antradienį Vatikano liturgijos apeigų tarnybos vadovas pareiškė, kad nuo dviejų „Traditionis custodes“ taisyklių gali atleisti tik Vatikanas, o ne vyskupas.

Vasario 21 d. kardinolo Arthuro Roche’o (Arturo Rošo) reskripte (oficialaus paaiškinimo forma, atsakant į klausimą ar prašymą, – red. past.) sakoma, kad popiežius Pranciškus patvirtino, jog dispensa (administracinis aktas, kuriuo ypatingais atvejais atleidžiama nuo pareigos laikytis bažnytinio įstatymo, red. past. ) naudoti ar statyti parapijos bažnyčią tradicinėms lotyniškoms Mišioms švęsti vyskupijoje yra „ypatingu būdu rezervuota Apaštalų Sostui“.

Dispensą kunigui, įšventintam po 2021 m. liepos mėnesio, švęsti tradicines lotyniškas Mišias taip pat gali suteikti tik Vatikanas, teigiama dokumente.

Atsakyme raštu sakoma, kad A. Roche’o biuras, Dieviškojo kulto ir sakramentų disciplinos dikasterija, vykdo Šventojo Sosto įgaliojimus palaikyti šiuos du įpareigojimus arba nuo jų atleisti.

„Jei vyskupijoje vyskupas suteikė dispensą dviem minėtais atvejais, jis privalo apie tai pranešti Dieviškojo kulto ir sakramentų disciplinos dikasterijai, kuri įvertins atskirus atvejus“, – sakė A. Roche’as.

Gandai apie naujus apribojimus tradicinėms lotyniškoms Mišioms sklido jau kelias savaites.

Popiežius Pranciškus 2021 m. liepą paskelbė motu proprio „Traditionis custodes“, kuriuo apribojo tradicinių lotyniškų Mišių šventimą.

2021 m. gruodį Vatikanas išleido aiškinamąjį raštą ir „responsa ad dubia“ (liet. „atsakymus į abejones“), kuriuose atsakoma į klausimus apie kai kurias „Traditionis custodes“ teisines nuostatas ir dar labiau apribojamas jų celebravimas.

Prenumeruokite Katalikų Tradicijos savaitės straipsnių apžvalgą.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.