Tikėjimas - visi straipsniai
2023-03-20
Laikas katalikams pradėti rimčiau žiūrėti į atgailą ir auką
Nors jie gali valgyti žuvį penktadieniais ir galbūt atsisakyti cukraus rytinėje kavoje per gavėnią, o gal ir šokolado, jei yra valingi, jie suvokia Katalikų Bažnyčios atgailos tradiciją taip, lyg ji būtų neprivaloma ir neturi jokios reikšmės tikėjimui.
2023-03-19
IV Gavėnios sekmadienis (Laetare): Džiaukimės Viešpatyje
Kokia neįsivaizduojama malonė yra pamaldžiai dalyvauti Šventosiose Mišiose ir kokią neapsakomai didžiulę žalą patiria mūsų siela, kuomet dėl tingumo ar aplaidumo apleidžiame sekmadienio Mišias.
2023-03-18
Pijus XI. Enciklika „Quadragesimo anno“ apie socialinės tvarkos atstatymą
Baigiantis devynioliktajam amžiui ekonominė evoliucija ir pramonės kilimas daugelio tautų visuomenę vis labiau skėlė į dvi klases: viena iš jų, skaičium negausi, naudojosi visais patogumais, kurių gausiai teikė naujų laikų išradimai, o antroji klasė,…
2023-03-17
Liežuvavimo nuodėmė (pamokslas)
Kartą pas šventąjį Pilypą Nerį atėjo viena moteris ir prisipažino turinti siaubingą silpnybę liežuvauti. Ji visada kalbėdavo blogai apie kitus ir mėgdavo apšnekėti kitų silpnybes. Tačiau ji norėjo liautis tai daryti.
2023-03-16
Dievo meilė
Dievo meilė yra antprigimtinė, Dievo suteikta dorybė, padedanti mums mylėti Viešpatį, savo Dievą, kaip aukščiausiąjį gėrį, dėl Jo paties.
2023-03-12
III Gavėnios sekmadienis: Kiek laisva mano širdis?
Trečiasis Gavėnios sekmadienis mums atidengia kiekvienos blogybės šaknį bei priežastį – tai piktoji dvasia, šio pasaulio kunigaikštis, kuris trokšta pavergti kiekvieną sielą ir amžiams atitraukti ją nuo dieviškosios palaimos.
2023-03-09
Kaip velnias stengiasi sužlugdyti mūsų pasiryžimus
Kodėl velniui taip lengvai pavyksta sužlugdyti mūsų pasiryžimus? Šiame straipsnyje aptarsime dažniausias apgaules, kuriomis jis kenkia pamaldžioms sieloms.
2023-03-07
Gyvas ir miręs tikėjimas (II)
Yra daug žmonių, kurie tvirtina, kad jie yra niekas, kad jie yra tik niekšybė, vargas ir panašūs dalykai, tačiau jie negali pakęsti, kai kitas jiems sako, kad jie nieko verti, kad jie yra kvailiai ir panašius paniekinančius žodžius.
2023-03-06
Turino drobulė – brangiausioji Bažnyčios relikvija
1898 m. Turino fotografas Secondo Pia padarė garsiosios savo miesto relikvijos – Turino drobulės negatyvą. Išryškintoje plokštėje daug aiškiau nei ant audinio pasirodė didingas Veidas...
2023-03-05
II Gavėnios sekmadienis: Taboras ir Golgota
Niekada, kol esame čia, nebus palapinių ant Taboro. Negalime gyventi ant dvasinės ekstazės kalno, besivaikydami psichologinio komforto bei emocinio pasitenkinimo.
2023-03-02
Šventojo Kazimiero užrašyta giesmė „Omni die“
Šio 63 posmų himno nuorašas buvo rastas kanonizacijos proga 1604 m. atidarytame šventojo karste.
2023-03-02
Gyvas ir miręs tikėjimas (I)
Yra budrus tikėjimas, kuris vėlgi priklauso nuo jo sąjungos su meile. Tačiau yra ir toks, kuris yra vangus, nykus ir apatiškas, ir jis yra priešingas budriam tikėjimui.
2023-02-28
Gavėnios mąstymas: Pagundos ir kova su jomis
Kaip Jėzus buvo nuvestas į tyrus, kad velnias Jį gundytų, taip kiekvienas žmogus ateina į pasaulį, kad būtų pagundomis išmėgintas ir, griežtai su jomis kovodamas, pagarbintų Viešpatį.
2023-02-26
Dvasinės kovos pradžia
Įžengėme į atgailos, susikaupimo laiką – Gavėnią, kuomet pasninku, malda ir gerais darbais paruošime savo sielas ir kūnus Išganytojo kančios apmąstymui ir dvasiniam atgimimui Prisikėlimo rytą.
2023-02-22
Pelenų diena: kaip pridera pradėti Gavėnią
Gavėnia, pagal Bažnyčios mokymą, yra atsiteisimo ir pasitaisymo laikas, ypatingai skiriamas maldai, atgailai, geriems darbams.
2023-02-20
Trumpas kritinis Naujosios Mišių tvarkos įvertinimas („Otavianio intervencija“)
Liaudis niekada, absoliučiai niekada neprašė keisti ar nuskurdinti liturgiją, kad geriau ją suvoktų. Vienintelis dalykas, kurio tikintieji norėjo ‒ tai geriau suprasti unikalią ir nekintamą liturgiją, liturgiją, kurios jie niekada netroško keisti.
2023-02-19
Kvinkvagezimos sekmadienis: Kristaus kelias
Septuagezimos laiką galima palyginti su geltonos spalvos šviesoforo ženklu, kuris įspėja stabtelti, nes tuoj užsidegs raudona, – taip ir Septuagezima švelniai mus išveda iš kasdieninės skubos į rimtą atgailos metą – Gavėnią.
2023-02-15
Ar pasauliečiai turi puoselėti tylą
Tyla. Tai gąsdinantis ir kartu žavus žodis. Jis gali reikšti taiką ir ramybę arba bauginančią vienatvę.
2023-02-14
Maldos pilnatvė: malda ir pareigų atlikimas
Antgamtinė meilė mūsų laikinajame gyvenime įgyja dvi pagrindines formas, būtent tikrąją meilę, tai yra sąmoningą meilę, ir įprastinę meilę, tai yra nesąmoningą meilę, arba veikiau – paslėptą meilę.
2023-02-12
Seksagezimos sekmadienis: Širdies dirvos
Palaiminti tie, kurių širdžių dirvos yra išpurentos atgaila ir patręštos malda ir gerais darbais, atėjus metui jie tikrai duos gausų derlių.
2023-02-09
Apie Bažnyčios įsakymus
Ką Bažnyčios įsakymai liepia ar draudžia, tai ateina iš apaštalų laikų, ir krikščionys nuo pat pradžios laikėsi to kaip tikrų savo gyvenimo taisyklių.
2023-02-08
Apie Dievo baimę
Šiuolaikiniam žmogui Dievas tapo panašiu į minkšto būdo tėtušį, kuris viską leidžia. Šiuolaikiniam religiniam gyvenimui Bažnyčioje būdingas labai laisvas, familiarus santykis su Dievu.
2023-02-06
Dvasinės pratybos septuagezimos laiku
Kalėdų laiko linksmybės, regis, liko toli praeityje. Keturiasdešimt dienų džiaugsmo, kurį mums atnešė mūsų Emanuelio gimimas, praėjo.
2023-02-05
Septuagezimos sekmadienis: Pasiruošimo laikas
Įžengiame į Velykų laikotarpį, kurį pradedame trumpiausiu (tik 17 dienų) liturginiu Septuagezimos laiku.
2023-02-02
Liturgistai apie tradicinį Romos Mišių ritualą
Šiame tekste kalbama apie tradicinį Romos ritualą, kurio su neesminiais pakeitimais buvo laikomasi nuo pat pirmųjų Bažnyčios amžių.
2023-01-29
IV sekmadienis po Epifanijos: Valtyje su Viešpačiu
Svarbiausia, kad nepamirštume pasiimti Kristų į savo gyvenimo valtį.
2023-01-25
Modernizmo priežastys
Jei rimtai atsižvelgsime į šventojo popiežiaus žodžius – „visų erezijų kloaka; visų erezijų, kokios tik yra buvę, dvasia ir pagrindai“ – tai modernizmą teks laikyti absoliučiai antikrikščioniška sistema.
2023-01-23
Šventasis Augustinas prieš savižudybę
Dievo kelias yra ne nekantrus savęs žalojimo kelias, bet kantrios kančios kelias. Tai kelias, vedantis į gyvenimą ir į visuomenę, kuri vertina gyvybę.
2023-01-23
Popiežiaus Benedikto išsakyta niūri tiesa apie islamą
„Parodykite man, ką naujo atnešė Mahometas, ir ten rasite tik blogus ir nežmoniškus dalykus, pavyzdžiui, jo įsakymą kardu skleisti jo skelbiamą tikėjimą.“
2023-01-22
III sekmadienis po Epifanijos: Nuolankumo stebuklas
Kokie mes ateiname į Šventąją Mišių Auką susitikti su Viešpačiu? Ar esame nuolankūs, kaip tas raupsuotasis, kuris maldavo Viešpaties gailestingumo?
2023-01-20
Paklusnumas Dievo valiai
Jei tik pagalvotumėte apie tai, kaip Dievas mato mūsų mintis, žodžius ir darbus, bei kokią antgamtinę vertę jie turi Dievo akyse, tada kitų požiūris į mus ir tai, ar susilaukiame kokios matomos sėkmės ar ne, taptų gerokai mažiau svarbus.
2023-01-17
Liturgija yra transcendentinė
Šiuolaikinis žmogus šlovina save, ir šis natūralizmas įsiskverbė net į maldą. Liturgijoje jis pasireiškia kaip naujovių ir adaptacijų alkis; modernių muzikos formų invazija ir lėkšta, vulgari kalba.
2023-01-15
II sekmadienis po Epifanijos: Daryti visa, ką Jis liepia
Kaip ir Galilėjos Kanoje, taip ir dabar Marija pirmoji pastebi tai, ko mums trūksta, dažnai net mums patiems to pilnai nesuprantant. Ji pasirengusi sudrebinti Dangų bei žemę, idant padėtų savo vaikams bet kokiame varge.
2023-01-10
Maldai reikia praktikos: 5 būdai maldos gyvenimui pagerinti
Penki trumpi, aiškūs ir konkretūs žingsniai, kuriuos galime žengti, norėdami patobulinti savo maldos gyvenimą, augti šventume ir būti šventumo šaltiniu daugeliui kitų žmonių.
2023-01-08
I sekmadienis po Epifanijos, Šventosios Šeimos šventė
Pirmas sekmadienis po Viešpaties Apsireiškimo (Epifanijos) šventės yra skirtas pagerbti Šventąją Nazareto šeimą: Viešpatį Jėzų, Mergelę Mariją ir Teisųjį Juozapą.
2023-01-06
Viešpaties Apsireiškimas (Trys Karaliai): Ateikime Jo pagarbinti
Taip, tikrai nėra išganymo šalia Bažnyčios. Tik mūsų Geroji Maitintoja Motina Bažnyčia mums parodo Viešpatį Kristų kaip kitados Kasparui, Merkeliui ir Baltazarui Jį parodė Motina Mergelė Marija.
2023-01-01
Viešpaties Gimimo oktava: Švenčiausias Vardas
Pirmasis Kristaus Kraujo praliejimas jau yra nuoroda į būsimąjį atpirkimą, kuris įvyks ant kryžiaus. O Išganytojo Vardas, apreikštas angelo, reiškia, jog Dievas yra Gelbėtojas.
2022-12-30
Eksperimentas: dėl Komunijos į rankas pametama daug konsekruotos Ostijos dalelių
Katalikai, priimdami šv. Komuniją į rankas, ko gero net nesusimąsto, kad ant jų rankų gali likti labai mažos dalelytės Jėzaus Kristaus Kūno šv. Ostijos pavidale, kurios vėliau nukrenta ant grindų ar kur kitur.
2022-12-28
Gerbkime ir mylėkime Švenčiausiąjį Jėzaus Vardą
Išties Jėzaus Vardo negerbimas, plačiai paplitęs ir tarp šių dienų katalikų, yra didelė problema.
2022-12-25
Šv. Kalėdos: Šiandien mums gimė Kristus!
Minime ne kažkada buvusį istorinį įvykį – Išganytojo gimimą, bet tąjį Gimimą išgyvename hic et nunc – čia ir dabar.
2022-12-24
Angelo misija
Kaip kitaip angelas būtų galėjęs paskelbti ją „pilna malonės“, jei ji būtų turėjusi nors menkiausią gėrį, kuris nebūtų buvęs dieviškosios malonės padarinys?
2022-12-23
Žodis skaitytojams šv. Kalėdų proga
„Katalikų Tradicijos“ komandos šv. Kalėdų sveikinimas skaitytojams ir rėmėjams.
2022-12-20
Advento mąstymai: Apie Jėzaus gyvenimą Marijos įsčiose
Jis nuo pirmos savo atėjimo valandos, dar Motinos įsčiose, karštai trokšta, idant ta ugnis degtų žmonių širdyse. Nuolat stovi Jo minty liūdnas žmonijos būvis, kad ji guli paskendusi tamsybėse ir visokiomis nuodėmėmis sutepta.
2022-12-18
IV Advento sekmadienis: Rasokite, dangūs
Švenčiame ketvirtąjį ir paskutinįjį Advento sekmadienį, taip užbaigdami pasiruošimo laikotarpį, kurio metu Motina Bažnyčia mus kvietė apvalyti savo sąžines nuoširdžia atgaila, artimo meilės darbais bei karšta malda pasiruošti Atpirkėjo Užgimimo paminėjimui.
2022-12-16
Nepatogios martirologo pamokos
Romos martirologas yra svarbus, nors ir nepatogus, priešnuodis daugeliui šiuolaikinių klaidingų įsitikinimų.
2022-12-16
Apie išpažintį
Didelis Dievo gailestingumo nusidėjėliams įrodymas yra išpažinties sakramentas.
2022-12-11
III Advento (Gaudete) sekmadienis: Džiaugtis, bet tik Viešpatyje
Šventoji Motina Bažnyčia nutraukia Advento susikaupimą bei pakviečia savo vaikus gėrėtis būsimaisiais Išganymo džiaugsmais.
2022-12-09
Advento mąstymai: Apie trejopą Jėzaus atėjimą į žemę
Atsimink vargo gilybę, iš kurios tas Gimimas ištraukė žmonių giminę. Palygink laimingąjį savo likimą su likimu net švenčiausiųjų Senojo Įstatymo vyrų.
2022-12-07
Mitai apie celibatą
Kunigas savo kūną pašvenčia Dievo tarnybai. Jis perteikia kitiems ne žmogišką meilę, o Dievo meilę. Tai yra celibato esmė.
2022-12-05
Advento mąstymai: „Darykite atgailą!”
Šv. Jonas mokina nusidėjėlius: „Darykite atgailą!” Pranokėjas skelbia, jog atgaila yra būtina, jog jinai turi būti tikra, ir jog jos negalima atidėlioti.
2022-12-04
II Advento sekmadienis: Tas, kuris turi ateiti
Pirmiausia savo paties širdies nutyrinimas, o paskui pagalba artimui pažinti Kristaus didybę.
2022-12-02
Du advento pradžios šventieji: Bibijona ir Pranciškus Ksaveras
Tradiciniame kalendoriuje gruodžio 2-oji yra mergelės ir kankinės šv. Bibijonos šventė. Jos šventės Mišių kolekta yra tiesiog nuostabi.
2022-12-01
Skaistykla atskleidžia Dievo teisingumą ir gailestingumą
Skaistykla ne tik apvalo tenai esančias sielas, bet ir gyviems padeda eiti šventumo keliu.
2022-11-29
Uždegti žiburiai rankose
Nelaukta mirtis nėra joks nepaprastas įvykis: tai yra kasdieninis reiškinys.
2022-11-27
I Advento sekmadienis: Ad te levavi
Adventas yra pabudimo iš nuodėmės tamsos ir blogų įpročių metas.
2022-11-20
XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas
Viskas yra atvirkščiai: būtent tikėjimas ir Jėzaus mokymas yra svarbiausia ir būtiniausia.
2022-11-13
Ar Kristus vien žmogus?
Kristus sakė tiesą, savo dieviškumą Jis įrodė kilniu gyvenimu, gražiausiu mokslu ir didžiausiais stebuklais.
2022-11-13
Katalikų tikėjimas atgyvenęs?
Yra tokių tiesų, kurios nesikeičia ir objektyviai nė negali keistis.
2022-11-13
Kryžiaus reikšmė
Kryžius, gerai suprastas, kelia mus aukščiau gyvenimo vargų.
2022-11-13
XXIII sekmadienis po Sekminių: Dievas, kuris išvaduoja
Kiekvienas geras pilietis stengiasi laikytis savo valstybės įsakymų, tad mes, dangiškosios Tėvynės piliečiai, turime laikytis dieviškųjų nurodymų, kuriuos paliko Jėzus Kristus.
2022-11-06
XXII sekmadienis po Sekminių: Kas priklauso Dievui?
Kuomet ciesorius peržengia savo veikimo ribas ir ima reikalauti to, kas priešinga dieviškajam įstatymui, tuomet mes raginami prisiminti, jog „Dievo reikia klausyti labiau nei žmonių“.
2022-11-04
Kristus kalbėjo aiškiai: „Valgykite mano mėsą“
Taigi Kristus sako „kramtyti“ Jo „mėsą“, ir miniai sunku su tuo sutikti: „Tai išgirdę, daugelis jo mokinių sakė: „Kieti jo žodžiai, kas gali jų klausytis!“
2022-11-04
Atsakymas į klausimą „Kas tu esi?“
Neskaitant Mergelės Marijos ir mūsų Viešpaties, niekada nėra buvę kito suaugusio žmogaus, kurio sąžinės nebūtų slėgusi didesnė ar mažesnė nuodėmė, įskaitant ir didžiausius šventuosius.
2022-11-02
Sielos nemirtingumas
Sielos nemirtingumo neigimas yra šiuolaikinės apostazės dalis. Todėl būtina priminti svarbiausius argumentus šiuo klausimu.
2022-11-02
Visų mirusiųjų tikinčiųjų paminėjimas (Vėlinės): Ars moriendi
Mirtis yra mūsų kasdienybės palydovė. Naivu ir pavojinga ignoruoti šį faktą arba nuo jo bėgti.
2022-11-01
Visų Šventųjų iškilmė: Mūsų džiaugsmas ir pasididžiavimas
Krikščionybė vejama iš politinės erdvės, iš mokslo įstaigų, darboviečių, kultūros. Jos vieta yra gete, savotiškame muziejuje, kuris nieko bendro neturi su realiu gyvenimu.
2022-10-30
Ar tiki, kad tau skirti žodžiai „imk savo kryžių“?
Ar tiki, kad tau asmeniškai skirti Viešpaties žodžiai imk savo kryžių? Jei tiki, tai paimsi. Nesakyk per sunku.
2022-10-30
Kristaus Karaliaus iškilmė: Tiesos Karalius
Dievą ir Jėzų Kristų pašalinus iš įstatymų ir valstybės, išvedant autoritetą nebe iš Dievo, o iš žmonių, atsitiko taip, kad... buvo sugriauti patys autoriteto pamatai, pašalinta pagrindinė priežastis, kodėl vieni turi teisę įsakyti, o kiti pareigą paklusti.
2022-10-23
XX sekmadienis po Sekminių: Tikėti ir paklusti
Tuščiai praleistos dienos susargdina mūsų sielą ir galiausiai atskiria nuo Dievo malonės jau čia, žemėje.
2022-10-20
Apie du Jėzaus Kristaus atėjimus
Mes skelbiame Kristaus atėjimą, ne tik pirmąjį, bet ir antrąjį, kuris yra daug nuostabesnis už ankstesnįjį. Anas buvo pažymėtas kančios antspaudu, o šis nešios dieviškosios karalystės diademą.
2022-10-16
XIX sekmadienis po Sekminių: Nedėkingi svečiai
Jei tikėjimo praktikavimą suvokiame kaip laisvą pasirinkimą, o Mišių lankymas prilygsta apsilankymui pas dantistą, tuomet mūsų laukia liūdnas, bet teisingas Viešpaties perspėjimas: „daug pašauktųjų, bet maža išrinktųjų.“
2022-10-12
Tėvo Pijaus informatorius – Angelas Sargas
Tėvas Pijus kelis kartus yra užsiminęs, kad informaciją apie sielas gaudavo iš vieno ir to paties šaltinio.
2022-10-11
Komunija į rankas ir žmogaus kultas
Komunijos priėmimas į rankas yra turbūt dramatiškiausias palaipsnio Dievo kulto pakeitimo žmogaus kultu simbolis.
2022-10-09
XVIII sekmadienis po Sekminių: Tikrasis stebuklas
Nepasiduokime laikmečio madoms ir dvasiniam tingumui. Dažna išpažintis yra vienintelis ir geriausias vaistas mūsų sielai.
2022-10-03
Apie skaistyklą
Nuo seniausių laikų Bažnyčioje yra išlikęs paprotys melstis ir laikyti pamaldas už mirusiuosius. Šv. Jono Auksaburnio liudijimu, tas paprotys kilo iš apaštalų. Jis neabejotinai rodo tikėjimą skaistykla.
2022-10-02
Rekomenduojame: Kun. Alfonsas Lipniūnas, „Lauko lelijos“
Kun. A. Lipniūnas ragino kiekvieną vakarą perskaityti „kokį skyrelį iš kurios nors dvasinio turinio knygos“. „Lauko lelijos“ – gera krikščioniška knyga, norintiems pradėti ar tęsti šio gero įpročio formavimą.
2022-10-02
XVII sekmadienis po Sekminių: Meilė – įstatymo pilnatvė
Mūsų Vakarų pasaulis, kuris pasikeitė po 1968 m. kultūrinės revoliucijos, dažniausia sąvokas „meilė“ ir „įstatymas“ supriešina. Esą meilė reikalauja laisvės, atmeta visas taisykles, o įstatymas yra varžantis ir įpareigojantis.
2022-09-28
Šv. Mykolas ir šventas pyktis
Šv. arkangelo Mykolo iškilmė mums primena nuostabų dvasinį angelų pasaulį, apie kurį mes retai pagalvojame.
2022-09-26
Nuvertintas dangus
Tam, kad įeitume į amžinųjų vestuvių salę, neužtenka šaukti „Viešpatie, Viešpatie!“ Reikia turėti degančius žibintus.
2022-09-25
XVI sekmadienis po Sekminių: Meilės įstatymas
Taisyklių ir potvarkių paskirtis yra saugoti meilę ir ją auginti, o ne užgesinti.
2022-09-20
Tikrasis Jėzaus buvimas Švč. Sakramente
Mūsų gimtinė yra danguje, ir kol gyvename žemėje, esame kaliniai ir tremtiniai. Mes esame toli nuo Jėzaus Kristaus, mūsų karaliaus; toli nuo Marijos, mūsų gerosios motinos; toli nuo dangaus angelų ir šventųjų; toli nuo mūsų brangių mirusių draugų.
2022-09-18
XV sekmadienis po Sekminių: Teikiantis gyvenimą
Mūsų Motinos Bažnyčios vaikų klaidos ir nuodėmės sutepa Josios tyrąjį drabužį bei subjauroja skaisčiausios Kristaus Sužadėtinės grožį, todėl ir reikalinga nuolatinė Viešpaties Globa ir Gailestingumas, kuris Bažnyčią atnaujina ir gydo.
2022-09-16
Kas ta stacijų liturgija?
Vartant 1962 metų mišiolą turbūt daugeliui teko matyti prie liturginių švenčių dažnai esančius užrašus Statio ad S. Petrum, Statio ad S. Paulum ir t. t. Bet ne visi žino, kad šie užrašai slepia seną ir garbingą, nors dabar jau išnykusią, stacijų liturgijos…
2022-09-13
Nuošalumas ir krikščioniškasis heroizmas
Jei Dievas leidžia šį iki šiol neregėtą, visuotinį blogio viešpatavimą, tai neabejotinai tam, kad sužadintų krikščionių heroizmą visame pasaulyje.
2022-09-11
XIV sekmadienis po Sekminių: Kiekvienos dienos malonė
Užuot galvoję apie rytojų, stenkimės išgyventi šią dieną, atrasti Dievo malonę, kuri yra mums skirta šiam momentui.
2022-09-06
Teisme bus klausiama ne kaip mes pradėjome, bet kaip baigėme
Atgailos ir įtikėjimo klausimas yra svarbus, bet klausimas, ar ištversime iki galo, yra lygiai toks pat svarbus, o gal ir dar svarbesnis.
2022-09-04
Priesaika prieš modernizmo klaidas
1910 m. popiežius šv. Pijus X įvedė antimodernistinę priesaiką. Priesaika buvo privaloma iki 1967 m., kai buvo panaikinta popiežiaus Pauliaus VI.
2022-09-04
XIII sekmadienis po Sekminių: Palaimintas dėkingumas
Dėkokime Viešpačiui už visa tai, ką Jis mums duoda kiekvieną dieną – nes viskas yra Jo dovana, viskas, išskyrus mūsų nuodėmes.
2022-08-28
XII sekmadienis po Sekminių: Parodyti gailestingumą
Epistolėje Tautų Mokytojas bei Tiesos Trimitas mus padrąsina susidūrus su savo menkumu ir netinkamumu.
2022-08-26
Ar visi tikėjimai geri?
Teigti, kad visos religijos yra vienodai teisingos ir geros yra ne tik prieštaringai klaidinga, bet galiausiai veda ir į paties Dievo egzistavimo neigimą.
2022-08-26
„Kam man toji išpažintis reikalinga?“
„Kam man reikia išpažinties? Aš ir be jos galiu gyventi!" — Tik, deja, kuris taip kalba, nepagalvoja, kas yra nuodėmė, kokia jos esmė ir kokias baisias išdavas ji rengia.
2022-08-26
„Asmeninio ryšio su Jėzumi“ problema
Kaip buvęs protestantas, gerai žinau šio „asmeninio ryšio“ pavojus.
2022-08-24
Katalikiška nuteisinimo doktrina
Nuteisinimas savo esme yra Kristaus malonės veikimas, tačiau žmogui būtina bendradarbiauti su malone. Žmogus yra protinga būtybė ir turi sąmoningai bei gera valia siekti savojo tikslo – susivienijimo su Dievu. Taigi žmogaus nuteisinimui Dievo akivaizdoje…
2022-08-22
Atleidimo krucifiksas - pamirštoji sakramentalija
Atleidimo krucifiksas yra vienoje gretoje su Stebuklinguoju ir šv. Benedikto medalikėliais. Popiežius šv. Pijus X pasinaudojo savo raktais į dangų ir pridėjo šiam krucifiksui gausių atlaidų.
2022-08-21
XI sekmadienis po Sekminių: Efata!
Didysis Mokytojas įsakmiai primena, jog jei norime būti išgelbėti, tvirtai turime laikytis per apaštalus perduoto tikėjimo kraičio.
2022-08-18
Žmogus ir dorovė
Dekalogas yra ne kas kita, o trumpais ir aiškiais žodžiais pasakyti tie žmogaus prigimties reikalavimai, be kurių žmonių bendruomenė negali darniai gyventi.
2022-08-18
Žmogaus misija
Mūsų laikinojo gyvenimo misija ir yra, kad vieni kitiems padėtume pažinti ir pajusti žmogaus tikrąsias natūralias aspiracijas, kad padėtume pasiekti kuo aukščiausio laipsnio mūsų minties, širdies — visos sielos bendravimo su Dievu.
2022-08-12
X sekmadienis po Sekminių: Nuolankumas – tiesos sūnus
Viešpats nesako, kad fariziejus blogai elgėsi jog pasninkavo ir atidavė dešimtinę – visa tai geri darbai. Tačiau savęs išaukštinimas ir kito nužeminimas – štai, kur tie spąstai.
2022-08-12
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų dogma – mūsų amžiaus kelrodė
Dogma, skelbianti, kad Dievo Motina su kūnu ir siela buvo paimta į dangų, yra Dievo apreikšta tiesa, kuria krikščionys tikėjo nuo ankstyvųjų Katalikų Bažnyčios amžių.
2022-08-12
Kodėl Marija nenusidėjo?
Marijos valiai buvo lengviau kovoti su silpnybių įtaka, negu mūsų valiai. Tačiau ir Marijos valia buvo pilnai laisva — ji galėjo laisvai apsispręsti, ar Dievo klausyti ar ne.
2022-08-07
Antikristo šešėlis
Sakoma, kad „ateis atkritimas, ir pasirodys nedorybės žmogus“. Kitaip tariant, Nuodėmės Žmogus gimsta iš apostazės arba bent jau ateina į valdžią per apostazę, arba prieš tai įvyksta apostazė, arba jo nebūtų, jei ne apostazė.
2022-08-06
IX sekmadienis po Sekminių: Kas neša mums ramybę
Dievas nori, kad mes melsdamiesi prašytume ne todėl lyg Jis nežinotų mūsų troškimų, bet tam, kad išmokytų mus trokšti to, ko Jis mums nori.
2022-08-05
Apreiškimas mums leidžia pažinti Dievą
Iš kur galima žinoti, jog tai, ką Jėzus Kristus sakė, yra tiesa? Iš to, kad Jis sakėsi esąs Dievas ir tuos žodžius įrodė darydamas dalykus, kuriuos gali daryti tik vienas Dievas.
2022-08-04
Popiežius ir neklaidingumas
Popiežius yra neklystantis, kai ex cathedra moko tikėjimo ir dorovės klausimais. Bet tai nereiškia, kad popiežius negali klysti ar kad popiežius negali nusidėti.
2022-08-03
Kas nežengia į priekį, tas eina atgal
Šiame gyvenime dorybių kelyje jokio vidurio negali būti: kas nekyla aukštyn, tas krenta žemyn, ir kas nežengia į priekį, tas tuo pačiu metu jau eina atgal.
2022-07-30
VIII sekmadienis po Sekminių: Pagirtinas sumanumas
Pirmiausia Viešpats mums primena, kad mūsų galutinis tikslas yra Dangus, dėl kurio verta stengtis.
2022-07-29
Jėzus Kristus – pamaldumo Šventajai Mergelei galutinis tikslas
Tvirtą pamaldumą Švenčiausiajai Mergelei mes steigiame tik dėl tobulesnio pamaldumo Jėzui Kristui.
2022-07-27
Pavojus laisvei
Skaudžiausias savo sąžinės paslaptis – visas, visas jie atneš mums, o mes turėsime atsakymą į viską. Ir jie mielai patikės mūsų atsakymu, nes jis išgelbės juos nuo didžiulio nerimo ir baisios agonijos, kurią jie patiria patys laisvai apsispręsdami.
2022-07-24
VII sekmadienis po Sekminių: Tik tai, kas Tiesa
Šventoji Evangelija skelbia dieviškojo Mokytojo perspėjimus nepasiduoti klaidingiems mokslams ir neklausyti nedorų mokytojų, kurie juoda paverčia į balta, o tyriausius dalykus skelbia kaip abejotinus.
2022-07-23
Pijaus XI enciklika „Mortalium animos“ apie tikrąją krikščionių vienybę
Tokiems sumanymams katalikai jokiais būdais negali pritarti, kadangi jie paremti klaidinga teorija, jog visos religijos yra vienaip ar kitaip geros ir pagirtinos, nes visos jos vienodai, nors ir skirtingais būdais, parodo ir išreiškia natūralų bei įgimtą…
2022-07-22
Vilniaus arkivyskupo abejingumas Tiesai
Karštai melskimės, kad Bažnyčia nebebijotų Dievo Jai suteikto pašaukimo ir vėl taptų panaši ne į socialinę labdaros organizaciją, o į Išganymo Arką; kad atgimtų katalikiškos misijos kitatikiams atversti ir kad mūsų ganytojai (o ir kiekvienas iš mūsų) būtų…
2022-07-21
Šv. Mišios. Jų begalinė vertė ir nauda (II)
Šv. Mišiose reikia dalyvauti su didžiu susikaupimu. Todėl dalyvaudamas Mišiose atmesk į šalį visus žemiškus rūpesčius, mąstyk, kad kartu su Marija ir kitais Kristaus sekėjais eini j Kalvarijos kalną, kur Išganytojas ir tavo Teisėjas po valandėlės pradeda už…
2022-07-21
Šv. Mišios. Jų begalinė vertė ir nauda (I)
Šv. Mišių turtas dabartiniais laikais yra lyg žemėje užkastas, retam kam težinomas, nes apie šv. Mišias mažai rašoma, mažai aiškinama per pamokslus ar katekizmo pamokas.
2022-07-17
VI sekmadienis po Sekminių: Šventasis pokylis
Tautų Apaštalas mums primena tikėjimo taisyklę: esame mirę nuodėmei ir gyvename Kristui. Būti krikščionimi, - tai būti nauju žmogumi, kuriame viešpatauja malonė, o ne vergystė nuodėmei.
2022-07-13
Kryžiaus keliu. Klausimai ir atsakymai
Kentėti reikės kiekvienam, kuris nepaklus, nebus kaip visi, neklys su kitais; kiekvienam, kuris nedrebės, kuris išdrįs gyventi pagal sąžinę.
2022-07-10
V sekmadienis po Sekminių: Brolių meilė
Neatsilyginkite piktu už pikta ar keiksmu už keiksmą, bet, priešingai, laiminkite, nes ir patys esate pašaukti paveldėti palaiminimo. Kas trokšta mylėti gyvenimą ir matyti gerų dienų, tepažaboja liežuvį nuo pikto ir lūpas nuo klastingų kalbų. Tegu jis bėga…
2022-07-07
Kas yra katalikų kunigas?
Tarp šių dalykų, padedančių žmogui siekti savo tikslo, yra vienas ypatingas dalykas. Jis toks ypatingas, jog priklauso labiau dieviškai nei žemiškai sričiai. Tai yra katalikiška kunigystė.
2022-07-03
IV sekmadienis po Sekminių: Su baime ir drebėjimu
Šio sekmadienio Mišių kolekta mums primena būtinybę melsti Viešpatį, kad suteiktų mūsų laikams taiką bei ramybę, idant nevarginami išorinių suspaudimų, galėtume Jį garbinti. Šis prašymas ypatingai turi kilti iš mūsų širdžių dabar, kuomet išgyvename didžiulius…
2022-06-29
Šv. Petro ir Pauliaus iškilmė. Viešpaties bičiuliai
Šventieji apaštalai Petrai ir Pauliau, – savo galingu užtarimu ir įkvepiančiu tarnystės pavyzdžiu globokite mūsų Motiną Bažnyčią, kurią palaistėte savo kraujuǃ
2022-06-26
Apie maldos sąlygas ir savybes
Jei prašysime savo Dangiškojo Tėvo ko nors, kas galėtų pakenkti mums, o ypač mūsų išganymui, Jis neišgirs mūsų maldos. Tad mūsų maldos objektas turi būti teisėtas ir palankus mūsų dvasinei gerovei.
2022-06-26
III sekmadienis po Sekminių: Nė vieno užmiršto
Šventoji Evangelija skelbia du Viešpaties palyginimus, kuriais nusakoma ta pati mintis – Dievas neužmiršta ir nenurašo nė vieno, Jis trokšta išgelbėti visus.
2022-06-23
Iš šv. Tomo Moro laiško dukrai Margaritai, parašyto kalėjime
Todėl, mano dukrele, būk protinga ir per daug nesirūpink tuo, kas man gali nutikti šiame pasaulyje. Man neatsitiks nieko, ko Dievas nenori. O ko jis nori, nors tai mums atrodo ir nemiela, vis dėlto yra geriausia.
2022-06-21
Nutylėjimas, persekiojantis Bažnyčią – 1 Kor 11, 27-29
Todėl kas nevertai valgo tos duonos ar geria iš Viešpaties taurės, tas bus kaltas Viešpaties Kūnu ir Krauju.
2022-06-19
II sekmadienis po Sekminių: Tiems, kurie neverti
Šis palyginimas mus ragina pasvarstyti ar Dievo reikalai mums yra pirmoje vietoje? O gal mes taip susirūpinę savo jaučiais, dirvomis ir tūkstančiu kitų darbų, jog nebegirdime Dievo kvietimo mūsų širdyje ir savo tikėjimą apribojame vien sekmadienio Mišių…
2022-06-18
Kristaus Kūno šventė
Brangūs tikintieji, praeitą ketvirtadienį šventėme nuostabią Švenčiausiojo Kristaus Kūno šventę. Kaip žinote, ši šventė yra nepaprastai graži, svarbi ir iškilminga.
2022-06-16
Devintinės. Ostija, mums dangų atidaranti
Kaip ir Didįjį ketvirtadienį, Devintinių dieną iškilmingai pagerbiame Kristaus Kūną – tik šįsyk jau be besiartinančios Didžiojo penktadienio kančios nuojautos.
2022-06-13
Tiesa
Kai kurias tiesas žmogaus protas gali patirti visai be abejonės. – Yra tiesų, kurias žmogus taip stipriai žino, jog negali jomis abejoti. Aš esu. Tai yra tiesa ir aš ja negaliu abejoti. Nė vienas kitas žmogus negali abejoti, kad jis yra.
2022-06-12
I sekmadienis po Sekminių: Trejybės vardu
Šių dienų žmogus yra gundomas išmesti teologinį ir dogminį „balastą“ kaip kliūtį užmegzti asmeninį ryšį su Dievu.
2022-06-10
Kaip žinoti, ar mus veda Šventoji Dvasia?
Šis rimtas, taikus ir racionalus įprastinis Šventosios Dvasios veikimas be galo skiriasi nuo charizmininkų subjektyvių įsivaizdavimų ir emocinio susijaudinimo.
2022-06-10
Kaip tapti teisesniam už fariziejus
„Taigi sakau jums: jeigu teisumu neviršysite Rašto aiškintojų ir fariziejų – neįeisite į dangaus karalystę.“
2022-06-07
Prievolė garbinti Jėzaus Širdį
Birželis - Švenčiausiosios Jėzaus Širdies mėnuo. Dalinamės šv. Jono Eudo, kurį popiežiaus šv. Pijus X yra pavadinęs „Jėzaus ir Marijos Širdžių liturginio kulto tėvu, mokytoju ir apaštalu“, mintimis apie Švč. Jėzaus Širdį.
2022-06-05
Sekminės: Veni, Sancte Spiritus
Sekminių kolektoje džiūgaujanti Motina Bažnyčia meldžia, kad Jai niekuomet nepritrūktų Šventosios Dvasios apšvietimo ir paguodos, nes be Šventosios Dvasios vedimo greitai nuklystama nuo Tiesos kelio.
2022-05-30
Karalius, netekęs vainiko
Bendrai turime apie mūsų šių dienų visuomenę pasakyti: Jėzus jai neviešpatauja.
2022-05-29
Sekmadienis po Žengimo į dangų: Pažadas atsiųsti Globėją
Iškeliaudamas Viešpats nepažada savo mokiniams ramaus bei patogaus gyvenimo, tačiau užtikrina, kad jie niekuomet nebus palikti vieni.
2022-05-26
Viešpaties Žengimas į Dangų: Ko žiūrite į dangų?
Po Keturiasdešimties dienų arba šeštą ketvirtadienį (iš čia ir Šeštinių pavadinimas) po Viešpaties Prisikėlimo iškilmių, Bažnyčia apmąsto Jo Įžengimo į Dangų slėpinį – sugrįžimą pas Tėvą.
2022-05-24
Dieviškoji malonė ir žmogaus laisvė
Kas yra Dievo malonė, koks jos santykis su žmogaus laisve? – Šie klausimai daugelį amžių liko pagrindiniu Vakarų Bažnyčios „galvos skausmu“.
2022-05-22
V sekmadienis po Velykų: Džiaugsmo pilnatvė
Minime paskutinį sekmadienį prieš Šeštines, tad išgyvename atsisveikinimo su Viešpačiu nuotaiką, kartu esame drąsinami džiaugtis, nes Viešpats mūsų nepalieka našlaičiais, bet visada yra su mumis savo Bažnyčioje.
2022-05-15
Tiesos dvasia
Geroji Motina Bažnyčia ir prašo, kad Gailestingumo Tėvas, kuris mus surinko į vieną Kristaus šeimą, padėtų mylėti tai ko pats įsako laikytis, bei trokšti to, ką Jis žada, idant šio pasaulio rūpesčiai nenukreiptų mūsų širdžių žvilgsnio nuo amžinųjų džiaugsmų.
2022-05-12
Ar Mišios yra auka?
Visi to meto eretikai moko to paties. Melanchtonas, Brenzas, Illyricus, Chemnitzas, Jonas Kalvinas, Petras kankinys ir Theodore'as Beza kartu su kitais neigia, kad Eucharistija galėtų būti arba turėtų būti aukojama Dievui.
2022-05-10
Marija ir krikščionių luomai
Žymaus vokiečių dogmatiko Bernhardo Bartmanno (1860-1938) tekstas apie Švč. Mergelės Marijos pavyzdį skirtingiems krikščionių luomams.
2022-05-02
77 malonės, gaunamos pamaldžiai dalyvaujant šv. Mišiose
Dalyvaudamas šv. Mišiose tu gali suteikti vargšams, ligoniams ir mirštantiems geriausią pagalbą ir suraminimą.
2022-05-01
Šv. Juozapo Darbininko šventė: Dailidės Sūnus
1955 m. popiežius Pijus XII paskelbė, kad gegužės 1 d., bus minima kaip Šventojo Juozapo Darbininko šventė, taip pradžiugindamas viso pasaulio katalikus darbininkus ir išmintingai suteikdamas priešnuodį komunistų platintai taip vadinamai Darbo žmonių šventei,…
2022-04-26
Klaidingas ir tikras pamaldumas Švč. Mergelei Marijai
Didysis Marijos apaštalas šv. Liudvikas Grinjonas de Monforas aprašo klaidingąjį bei tikrąjį pamaldumą Švč. Mergelei Marijai.
2022-04-25
Dievas ir Jo garbė tegu būna viduriu viso mano gyvenimo
Dievas ir Jo garbė tegu būna viduriu viso mano gyvenimo, ašimi, apie kurią suktųsi visos mano mintys, jausmai, norai ir darbai.
2022-04-24
Baltasis sekmadienis (Atvelykis): Mano Dievas ir mano viskas!
Kolektoje Motina Bažnyčia prašo, kad užbaigta velykinė oktava tęstųsi mūsų perkeistame gyvenime, kitaip Kristaus Prisikėlimo minėjimas tebus graži, bet tuščia apeiga.
2022-04-22
Reikia į viską žvelgti amžinybės žvilgsniu
Duok Dieve, kad aš, savęs išsižadėjęs visiškai, kaskart labiau Tavyje ir Tavo šventoje valioje paskęsčiau.
2022-04-19
Velykų laiko paslaptis
Iš visų liturginių laikų Velykų laikas, be abejo, yra labiausiai kupinas paslapčių.
2022-04-18
Pirmoji, pasveikinta prisikėlusio Kristaus
Daugelis teologų daro išvadą, kad prisikėlęs Kristus pirmiausia pasirodė Mergelei Marijai, savo motinai. Tačiau evangelijų autoriai pasirinko tai praleisti – jiems rūpėjo išvardyti tik neginčijamus liudytojus, nes motinos liudijimas apie savo mylimiausią sūnų…
2022-04-17
Resurrexit, sicut dixit
Po liūdesio ir kančios laiko, Motina Bažnyčia nusivelka gedulo drabužius ir kaip spindinti Nuotaka pasipuošia džiaugsmingu „Aleliuja“.
2022-04-13
Jėzaus prikalimas prie kryžiaus
Atitemptas prie kryžiaus, Jėzus, tikras kančios paveikslas, pats ant jo atsisėdo. Nieko nelaukę, budeliai parbloškė jį ant nugaros, čiupo jo dešinę ranką, pritraukė ją prie dešiniajame skersinyje išgręžtos skylės ir tvirtai pririšo.
2022-04-11
Dievo Žodžio kentėjimo prasmė
Visa žmonių giminė buvo pajungta nuodėmei. Kad būtų atkurta teisingumo būklė, turėjo būti bausmė, kurią žmogus prisiimtų sau, kad įvykdytų dieviškojo teisingumo tvarką.
2022-04-11
Jėzaus suėmimas
Pal. Onos Kotrynos Emerich regėjimai apie mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus suėmimą.
2022-04-10
II Kančios (Verbų) sekmadienis: Gloria, laus et honor
Pagaliau įžengėme į Didžiąją savaitę, kuomet vėl iškilmingai ir pamaldžiai minėsime svarbiausius mūsų Išganymo istorijos slėpinius: mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Kančią, Mirtį ir Prisikėlimą.
2022-04-08
10 patarimų pradėjusiems lankytis Tradicinėse Mišiose
Naujokams Tradicinės Mišios gali pasirodyti bauginančios, nes jos labai skiriasi nuo daugumai katalikų įprastos Mišių formos. Jos turi savo dvasią, ir prireikia laiko, kol supranti jų ritmą bei struktūrą.
2022-04-08
Ar galime priešintis klystantiems ganytojams?
„[Šv.] Petrui nereikia mūsų melo ar meilikavimų. Kaip tik tie, kurie aklai ir beatodairiškai gina kiekvieną popiežiaus sprendimą, labiausiai pakenkia Šventojo Sosto autoritetui – jie ne stiprina, o griauna jo pamatus.“
2022-04-07
Šeštas pamokymas apie artimo neteisimą
Jei atminsim, broliai, šventųjų senolių žodžius, jei nuolat apie tai mąstysim, tai ne taip lengvai žiūrėsim pro pirštus ir patys į save. Jei, kaip jie kalbėjo, nelaikysim niekais smulkmenų ir to, kas mums visai atrodo nereikšminga, neįpulsim į tai, kas…
2022-04-03
I Kančios sekmadienis: Nekenčiamasis
Paskutinės dvi Gavėnios savaitės sudaro liturginį Kančios laiką, kurio metu mūsų žvilgsnį Motina Bažnyčia nukreipia į Viešpatį Kristų, kuris įžengia į savo Šlovės valandą, kuomet savo kančia, kryžiumi ir mirtimi išvaduos mus iš piktojo priešo vergijos ir…
2022-04-02
Kristaus auka ir Bažnyčia
„Po šių dalykų pamačiau ant kryžiaus kabantį Dievo Sūnų ir minėtą moters atvaizdą, kuris rodėsi lyg vaiskus švytėjimas, ateinantis iš senovės. Dieviška jėga ji buvo nuvesta pas Jį ir pakilo į viršų taip, kad buvo apšlakstyta krauju iš Jo šono; ir tokiu būdu…
2022-03-29
Apie nuodėmių skaičių
Mano brolau, kiek daug esi užrūstinęs Dievą, tiek daugiau turi bijoti, kad daugiau nebenusidėtum, nes gal dar vienas nusidėjimas, ir gali persverti dieviško teisingumo svarstykles, o tuomet būsi pasmerktas.
2022-03-27
IV Gavėnios sekmadienis: Džiaukis, Jeruzale
Ketvirtas Gavėnios sekmadienis vadinamas džiaugsminguoju (lotyniškai Laetare), pasikeičia liturginė spalva (rožinė), leidžiama groti vargonais ir puošti altorius gėlėmis. Taip Geroji Motina Bažnyčia mums išmintingai primena, kad Gavėnios atgaila nėra tikslas…
2022-03-25
Balandžio 9-10 d.: Šv. Pijaus X kunigų brolijos organizuojamos Gavėnios rekolekcijos
Šv. Pijaus X kunigų brolija balandžio 9-10 dienomis kviečia į tradicines Gavėnios rekolekcijas „Atperkančioji Jėzaus Kristaus Auka“, kurias ves kun. Gytis Karčiauskas.
2022-03-25
Apreiškimas Švč. Mergelei Marijai
Apreiškimo Marijai šventė – tai naujos Dievo kūrybos pradžia. Dievas ateina atkurti to, ką mes sugriovėme per nuodėmę.
2022-03-20
Naudokim laiką
Kai teks ko laukti, kai būsi kelyje, kai turėsi laiko, kartok mintimis trumpas maldeles, savo mažąją paslaptį, prisimink Dievo gerumą, sielas.
2022-03-20
III Gavėnios sekmadienis: Salvator Mundi
Trečiasis Gavėnios sekmadienis mums atidengia kiekvienos blogybės šaknį bei priežastį – tai piktoji dvasia, šio pasaulio kunigaikštis, kuris trokšta pavergti kiekvieną sielą ir amžiams atitraukti ją nuo dieviškosios palaimos.
2022-03-18
Naujas straipsnių ciklas apie sakramentus „Septyni malonės šaltiniai“
Skaitytojams skelbiame naują straipsnių ciklą – išsamias kun. Mattias Gaudrono FSSPX apžvalgas apie septynis Katalikų Bažnyčios sakramentus.
2022-03-16
Melskime teisingo Rusijos paaukojimo: novena prieš Apreiškimo Švč. M. Marijai šventę
Kviečiame kovo 16-24 dienomis kartu melstis šią noveną, prašant, kad Šventasis Tėvas paaukotų Rusiją Nekaltajai Marijos Širdžiai būtent taip, kaip to prašė Dievo Motina.
2022-03-13
Jėzus Alyvų kalne
Mačiau, kaip visi šie nesuskaičiuojami žmonių nedėkingumo ir piktnaudžiavimo karčia mano dangiškojo Sužadėtinio mirtimi paveikslai čia keisdamiesi, čia skausmingai pasikartodami slinko pro nuliūdusią Jėzaus sielą.
2022-03-13
II Gavėnios sekmadienis: Du atsimainymai
Šį sekmadienį Motina Bažnyčia mus lydi ant šventojo kalno ir leidžia kontempliuoti atsimainiusio Viešpaties dievystę, idant Didįjį Penktadienį, regėdami ant kito kalno Mirštantįjį, mes suprastume, jog tai tas pats šlovingasis Visatos Valdovas, kuris dėl mūsų…
2022-03-10
Antras pamokymas apie nuolankumą
Vienas senolis yra pasakęs: „Mums labiau už viską reikia nuolankumo ir dera būti pasirengusiems sutikti su viskuo, ką girdim, – juk nuolankumas atmuša priešo ir prieštarautojo strėles“. Tad pažiūrėkim, kodėl jis šitaip tvirtina.
2022-03-09
Auksinė knyga. Aplinkraštis kryžiaus draugams
„Ar nematei žemėje didelio stebuklo, į kurį su pasigėrėjimu žiūri visas dangus?“ – sako Viešpats šėtonui. „Ar nematei mano tarno Jobo, kuris kenčia dėl manęs?“
2022-03-06
I Gavėnios sekmadienis: Keturiasdešimt
Mūsų ginklai yra malda, pasninkas, artimo meilė, tačiau didžiausias ginklas – tai pasitikėjimas ir atsidavimas Viešpačiui Jėzui, kurį vieną privalome garbinti bei Jam vienam tetarnauti.
2022-03-03
Turime grįžti prie antgamtinio realizmo (knygos „Marijos šlovė“ pristatymas)
Kun. Edmundo Naujokaičio FSSPX pasisakymas šv. Alfonso Marijos Liguorio knygos „Marijos šlovė“ pristatyme 2022 m. Vilniaus knygų mugėje.
2022-03-02
Kad galėtume pasipriešinti
Galbūt tai ir keistai nuskambės mūsų dienų racionalizmo persmelktai vaizduotei, bet tikra mūsų atgaila ir pasiryžimas taisytis gali padėti Ukrainai labiau nei žydrų ir geltonų lempučių degiojimas.
2022-02-28
Šv. Grigalius Didysis apie negandų priėmimą
Mūsų nepalaužia tai, ką sukelia skausmas, jeigu širdį tučtuojau pasiekia tai, kuo jį lengvina malonė. Užtat ne veltui yra parašyta: Gerovės dieną neužmiršk nelaimių, nelaimės dieną atsimink gerovę.
2022-02-27
Kvinkvagezimos sekmadienis: Paskui Kristų
Likus septynioms savaitėms iki Kristaus Prisikėlimo iškilmės, Bažnyčia jau iš anksto meldžia, kad Jos vaikai, kuriuos Kristus savo kančia, mirtimi ir prisikėlimu išvadavo iš nuodėmės pančių, būtų apsaugoti nuo visokio kūno bei dvasios priešų.
2022-02-19
Seksagezimos sekmadienis: Dievo galybė ir mūsų silpnybė
Artėjanti Gavėnia yra pats tinkamiausias metas atgaila, malda bei pasninku išpurenti savo širdies dirvas ir paruošti jas Dievo malonės nužengimui.
2022-02-19
Švenčiausiojo Jėzaus Veido novena
1958 m. popiežius Pijus XII oficialiai antradienį prieš Pelenų trečiadienį (Lietuvoje vadinamą Užgavėnėmis) paskelbė Švenčiausiojo Jėzaus Veido švente. Skelbiame Švč. Jėzaus Veido noveną, kuri pradedama kalbėti likus 9 dienoms iki Užgavėnių.
2022-02-19
Šventoji Dvasia ir kova
Šventoji Dvasia pas jus ateina su tam tikra misija. Ta misija yra padaryti jus šventaisiais. Tačiau kelią į dangų lydi kova. Sielos priešai yra velnias, pasaulis, net mūsų pačių geismai. Taigi, esame įtraukti į tikrą kovą, ir mums reikia pagalbos.
2022-02-15
Dvasinės pratybos Septuagezimos laiku
Kalėdų laiko linksmybės, regis, liko toli praeityje. Keturiasdešimt dienų džiaugsmo, kurį mums atnešė mūsų Emanuelio gimimas, praėjo. Šventosios Bažnyčios nuotaika apsiniaukė, ir mes įspėjami, kad tamsuma dar tirštės. Negi visam laikui praradome Tą, kurio…
2022-02-13
Septuagezimos sekmadienis: Išganymo metas
Tautų Apaštalas Paulius epistolės skaitinyje, mus ragina pakilti iš patogumo gulto ir kaip sportininkams ruoštis dvasinei kovai, - varžyboms dėl išganymo vainiko. Tas, kuris nesistengia dėl savo Išganymo, nėra jo vertas ir galiausiai jį praranda, kaip…
2022-02-09
Laiškas kankiniams
Dievas ne atsitiktinai leido tai pasaulyje, palaimintieji, bet kad mus paragintų arba sugėdintų, jei pabijotume kentėti už tiesą dėl išganymo, kai kiti to yra siekę iš tuštybės – savo pražūčiai.
2022-02-09
Naujojo Bažnyčios mokytojo šv. Ireniejaus veikalas „Prieš erezijas“
Sausio 21 d. Vatikane buvo paskelbtas dekretas, kuriuo popiežius Pranciškus suteikė Liono vyskupui šv. Ireniejui Bažnyčios mokytojo titulą. Šia proga „Katalikų Tradicijos“ skaitytojams skelbiame šv. Ireniejaus veikalo „Prieš erezijas“ ištrauką.
2022-02-05
V sekmadienis po Epifanijos: Dieviškoji kantrybė
Mūsų širdis yra toji dirva, kurioje darbuojasi ir Dievas, bet, deja, ir piktasis, sėdamas pagundas, nedorybes, ydas... Ravėkime pirmiausia savo širdžių lysves, išraukime blogio šaknis ir nedorybės piktžoles.
2022-02-04
Šventumas – vienintelis sprendimas mūsų laikų krizei
Audringose istorijos epochose turime suprasti, kad mus kamuojančių problemų sprendimą galime rasti tik savyje.
2022-02-04
Šv. Pijaus X enciklika apie modernistų doktrinas „Pascendi Dominici gregis“
Iš tikrųjų jis nesuklys manydamas juos esant labiausiai kenksmingus Bažnyčios priešus. Nes, kaip jau esame sakę, jie ketina sužlugdyti Bažnyčią ne iš išorės, bet iš vidaus. Tad pavojus slypi beveik pačioje Bažnyčios širdyje, ir žala yra tuo didesnė, kad jie…
2022-02-02
Švč. Mergelės Marijos Apsivalymas: Kristaus šviesa ir kryžiaus šešėlis
Keturiasdešimtą dieną po Viešpaties Gimimo Bažnyčia iškilmingai švenčia Jo Paaukojimo šventykloje šventę, taip užbaigdama kalėdinį laikotarpį. Tai viena iš seniausių krikščioniškų švenčių.
2022-01-30
IV sekmadienis po Epifanijos: Meilė – įstatymo pilnatvė
Juk įsakymai: Nesvetimauk, nežudyk, nevok, negeisk ir kiti gali būti sutraukti į tą vieną posakį: Mylėk savo artimą kaip save patį. Meilė nedaro nieko pikta artimui.
2022-01-28
Tikras ir veiksmingas gailestis pagal šv. Pranciškų Salezą
Sausio 29 d. minimas vyskupas ir Bažnyčios mokytojas šv. Pranciškus Salezas, kurio 400-ąsias gimimo dangui metines minime šiais metais. Skelbiame kelias ištraukas iš žymiojo šv. Pranciškaus Salezo veikalo „Filotėja“.
2022-01-23
Novena prieš Švč. Mergelės Marijos Apsivalymo (Grabnyčių) šventę
Novena prieš Švč. Mergelės Marijos Apsivalymo (Grabnyčių) šventę.
2022-01-23
III sekmadienis po Epifanijos: Tikėjimo nuolankumas
Kokie mes ateiname į Šventąją Mišių Auką susitikti su Viešpačiu? Ar esame nuolankūs, kaip tas raupsuotasis, kuris maldavo Viešpaties gailestingumo?
2022-01-16
II sekmadienis po Epifanijos: Visų malonių tarpininkė
Pradėjome laikotarpį po Epifanijos, kuris tęsis iki Septuagezimos sekmadienio.
2022-01-14
Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose
Kodėl tradiciniai katalikai priešinasi gitarų muzikai bažnyčiose? Kodėl mes apskritai manome, kad populiari, šiuolaikinė muzika nesuderinama su liturgijos dvasia?
2022-01-10
Kodėl lotyniškai?
Kodėl tradicinės šventosios Mišios aukojamos lotyniškai? Kuo blogas buvo hierarchų sprendimas pagaliau įvesti pamaldose visiems suprantamą kalbą?
2022-01-07
Trijų karalių pamoka: daug yra pašauktų, bet maža išrinktų
Užuot pasidavę savimeilei arba pasekę minios ir daugelio tariamai dorų žmonių pavyzdžiu, jie, vos tik išvydę dieviškąjį pasiuntinį, neprieštaraudami leidosi į kelionę ieškoti savo sielos Atpirkėjo.
2022-01-03
Neduota žmonėms po dangumi kito vardo, kuriuo turime būti išgelbėti
Sausio mėnesį tradiciškai skiriamas didesnis dėmesys pamaldumui Švč. Jėzaus Vardui.
2021-12-23
Maldos būtinumas sielos išganymui
Yra svarbi tiesa, kurios nežino tūkstančiai žmonių; arba, jei jie tai žino, retai tai apmąsto ir gauna mažai vaisių. Vis dėlto šios tiesos pažinimas yra beveik toks pat būtinas visiems, atėjusiems į protą, kaip ir Trejybės bei Įsikūnijimo paslapčių pažinimas.
2021-12-15
Metų ketvirčio dienų senovinės šaknys, prasmė ir svarba
Ši savaitė tradiciniame katalikiškame kalendoriuje – ypatinga, nes turime galimybę jungtis prie senovinės romietiškos praktikos, siekiančios net apaštalų laikus.
2021-12-06
Pirmoji pasaulio meilė
Niekada negalėjau suprasti, kodėl šiais laikais žmonės neigia Nekaltąjį Prasidėjimą; juk visi šiuolaikiniai pagonys tiki, kad yra nekaltai pradėti. Jei nėra gimtosios nuodėmės, tuomet visi yra nekaltai pradėti.
2021-12-06
Mažas išgelbėtųjų skaičius (II)
Vieno didžiausių katalikų misionierių ir pamokslininkų šv. Leonardo iš Porto Moriso pamokslo antroji dalis.
2021-11-27
Sekti liturginius metus reiškia gyventi kartu su Kristumi ir Jo Bažnyčia
Katalikas, deramai švenčiantis liturgines šventes ir ištikimai besilaikantis Bažnyčios tradicijų, tikrai gali sakyti turįs artimą ryšį su savo Viešpačiu.
2021-11-25
Kodėl dangus tik šventiesiems (II)
Antroji šv. Jono Henriko Niumano pamokslo apie šventumą dalis.
2021-11-20
Stebuklingoji Malonės novena (šv. Pranciškus Ksaveras)
Malonės novena, prasidedanti kovo 4 d. ir pasibaigianti kovo 12 d., šv. Pranciškaus Ksavero kanonizavimo dieną, kildinama iš paties šventojo. 1633 m. gruodį kunigas Marcelo Mastrilli S.J. buvo arti prie mirties Neapolio mieste. Jam pasirodęs šventasis pasiūlė…
2021-11-20
Didachė. Viešpaties mokymas, kurį dvylika apaštalų perdavė pagonių tautoms
Vienas seniausiųjų Bažnyčios dokumentų, kuriame itin plastiškai atspindėtas pirmykštės bendruomenės gyvenimas, jos papročiai, liturgija ir teisinės normos.
2021-11-18
Mažas išgelbėtųjų skaičius (I)
Vieno didžiausių katalikų misionierių ir pamokslininkų šv. Leonardo iš Porto Moriso pamokslas.
2021-11-13
Kodėl dangus tik šventiesiems (I)
„Siekite šventumo, be kurio niekas neregės Viešpaties“. Tiesa vienokia ar kitokia forma skelbiama visame Šventajame Rašte, bet šia eilute mums dar kartą primenama, kad nuodėmingas būtybes padaryti šventas buvo pagrindinis mūsų Viešpaties tikslas, dėl kurio…
2021-11-04
Jausmo religija
Religinis pažinimas negali būti neaiškus, abejotinos vertės, bet turi būti aiškus ir su pilnu įsitikinimu jo tiesa turi būti tikima; kitaip negalėtų būti tikro religinio gyvenimo mąstančiam žmogui.
2021-10-31
Kristus Karalius valdo nuo kryžiaus
Tautos ateina ir išeina, bet Kristus Karalius, Kristaus karalystė ir Kristaus kryžius yra vis dar čia.
2021-10-28
Gruodį – net dvi Šv. Pijaus X brolijos vedamos tradicinės rekolekcijos
Gruodžio mėnesį Šv. Pijaus X kunigų brolija Kaune organizuoja net dvi tradicines rekolekcijas, kuriose dalyvauti kviečia visus norinčius.
2021-10-20
Vidinis gyvenimas – vienintelis būtinas dalykas
Vidinis gyvenimas yra kažkas daug svarbesnio ir mums reikalingesnio nei intelektualinis gyvenimas, mokslų vystymas, meninis ar literatūrinis gyvenimas, socialinis ar politinis gyvenimas.
2021-10-06
Dešimt priežasčių lankytis Tradicinėse Mišiose
Šiame straipsnyje pateiksime keletą priežasčių, kodėl, nepaisant visų nepatogumų (ir netgi tam tikrų persekiojimų), metams bėgant mes ir mūsų šeimos mėgstame lankytis Tradicinėse Lotyniškose Mišiose.
2021-10-05
Drausmės būtinybė
Drausmės laikymasis iš meilės, o ne dėl žemiškos naudos, padeda mums gyventi Dievo vaikų, o ne nuodėmės ar kitų dalykų vergų gyvenimą.
2021-03-07
Šv. Alfonsas Liguorio mokymas prieš „reformatus“
„Žodžiu, atimkite Bažnyčios autoritetą, ir nei Dieviškasis Apreiškimas, nei natūralus protavimas neduos jokios naudos, nes kiekvienas jų gali būti aiškinamas pagal asmeninį žmogaus kaprizą... Ar jie nemato, kokia iš tos prakeiktos sąžinės laisvės atsirado…
2021-02-01
Moterys akolitės ir lektorės - kodėl tai problema?
Šventosios liturgijos, t. y. dievogarbos, prigimtį apreiškė pats Dievas, o išaiškino Bažnyčia savo iškilmingu mokymu. Pirmasis esminis liturgijos požymis yra šis: pats Dievas žmonėms sako, kaip jie turi Jį garbinti.
2021-01-24
Leonas XIII. Enciklika „Libertas praestantissimum“ apie žmogaus laisvę.
Laisvė yra kilniausia gamtos dovana. Ji neužtinkama kitur, kaip tik protaujančių ir protingų būtybių prigimtyje. Laisvė suteikia žmogui tokią aukštą vertybę, kad jis visada pasilieka savo sprendimų vykdytojas ir savo veiksmų viešpats.
2020-07-01
Katalikai ir musulmonai tiki ne tą patį Dievą ir negarbina jo tuo pačiu būdu
Sakyti, kad Dievas nori religijų įvairovės taip pat, kaip nori lyčių (vyriškosios ir moteriškosios) ar tautų įvairovės, prieštarauja dieviškajam Apreiškimui.
2020-03-22
Iš šv. Benedikto gyvenimo (kovo 21 d.)
Jeigu pasaulis yra paskendęs nedorybėse, reikia jo vengti, kad amžinai nežūtume.
2020-03-08
Nekaltoji Marijos Širdis
Atlikdami pirmuosius šeštadienius, mes ne tik ypatingai pagarbiname Nekaltąją ir Sopulingąją Marijos Širdį, ne tik įvykdome Fatimos Dievo Motinos nurodymą melstis už nusidėjėlių atsivertimą, bet ir maldaujame Viešpatį Rusijos atsivertimo bei pažadėtojo…
2020-03-08
Švenčiausioji Jėzaus Širdis
Viešpats Jėzus, norėdamas, kad plačiau pasklistų Jo Švenčiausiosios Širdies garbinimas, nuo 1673 m. keliskart apsireiškė vizitietei vienuolei šv. Margaritai Marijai Alakok ir perdavė jai daug pažadų visiems Jo Švč. Širdies garbintojams.
2019-04-02
Ar kremavimas yra krikščioniškas paprotys?
Artėjant Visų Šventųjų šventės oktavai, kuomet prisimename Paskutiniuosius dalykus ir lankome artimųjų kapus, skelbiame trumpą straipsnį apie sparčiai Lietuvoje populiarėjantį palaikų kremavimą.
2019-03-27
Vidinis dalyvavimas šventosiose Mišiose
Vokietijoje vidutiniškai tik vienas iš dešimties pakrikštytų katalikų kiekvieną sekmadienį dalyvauja šv. Mišiose. Ką tuomet veikia kiti devyni iš dešimties? Vienas iš dažniausių pasiteisinimų – esą ir miške įmanoma sutikti Dievą. Žinoma, gamtoje galime…
Bažnyčia - visi straipsniai
2023-03-22
Kardinolas G. Muelleris: Vokietijos vyskupai turi būti nuteisti
„Turi būti surengtas teismas, jie turi būti nuteisti ir nušalinti nuo pareigų, jei patys neatsiverčia ir nepriima katalikų doktrinos“, – interviu metu sakė G. Muelleris.
2023-03-21
Dešimt metų Pranciškaus, dešimt metų naikinimo
Pulti Bergoglio yra tas pats, kas nerimauti dėl naujausio peršalimo organizme, kurį jau anksčiau pakirto baisūs augliai ir galop metastazės.
2023-03-13
Austrijos bažnyčioje eksponuojamas kiaulės širdies paveikslas
Vyskupas vienoje Insbruko bažnyčioje leido pakabinti didžiulį ir impozantišką, negabaritinio dydžio, gavėnios laikui skirtą altoriaus paveikslą, vaizduojantį kiaulės širdį, įspraustą į prezervatyvą.
2023-03-08
Popiežius į savo patarėjų tarybą paskyrė homoseksualizmą palaikantį Liuksemburgo kardinolą
Popiežius Pranciškus paskyrė penkis naujus narius į savo kardinolų patarėjų tarybą, tarp kurių ir eretiškais pareiškimais, vieša parama vienalyčių sąjungų laiminimui pagarsėjęs Liuksemburgo kardinolas Jeanas-Claude’as Hollerichas.
2023-03-06
Meksikos vyskupai siūlys Vatikanui įtraukti pagoniškas apeigas į Bažnyčios liturgiją
Pietų Meksikoje esanti San Kristobalio vyskupija išsiųs laišką popiežiui Pranciškui, prašydama į Mišias įtraukti majų pagonių apeigas.
2023-02-27
Kovo 10-12 d.: Šv. Pijaus X kunigų brolijos organizuojamos Gavėnios rekolekcijos
Šv. Pijaus X kunigų brolija kovo 10-12 dienomis kviečia į tradicines Gavėnios rekolekcijas „Atgaila ir atsivertimas“, kurias ves kun. Gytis Karčiauskas.
2023-02-22
Vatikano liturgijos vadovas: nuo ribojimų tradicinėms Mišioms gali atleisti tik Vatikanas
Vatikano liturgijos apeigų tarnybos vadovas pareiškė, kad nuo dviejų „Traditionis custodes“ taisyklių gali atleisti tik Vatikanas, o ne vyskupas.
2023-02-20
Ar Mišių reforma lėmė tikėjimo nuosmukį?
Nuo pat liturginės reformos pradžios, 1970 m. paskelbus Novus ordo missae, Bažnyčios Tradicijos gynėjai įspėjo apie šios naujos liturgijos keliamą pavojų.
2023-02-10
Bjaurojamos bažnyčios: ikonoklazmas ar tęstinumas?
Mažai yra dalykų, kurie taip gerai atspindi kovą tarp konservatyvių idėjų ir progresyvių ideologijų, kaip per pastaruosius 50 metų besikeičianti bažnyčių architektūra.
2023-02-08
Afrikos sėkmės istorijos po Vatikano II Susirinkimo mitas
Vertinant Bažnyčios po Vatikano II Susirinkimo pasirinktos evangelizavimo strategijos sėkmę, dažnai kaip didelis šio Susirinkimo laimėjimas pateikiamas katalikybės augimo Afrikoje pavyzdys.
2023-01-30
Trumpa popiežiaus Benedikto XVI veiklos apžvalga
Tradiciją palaikantys katalikai negalėjo nepastebėti įtampos tarp Ratzingerio išpažįstamo konservatyvumo ir jo, kaip Vatikano II Susirinkimo eksperto, reformistinio indėlio į šį Susirinkimą.
2023-01-30
Tęstinumo hermeneutikos mitas
Nukrypstantys nuo Bažnyčios mokymo būdavo įspėjami ir baudžiami. Šiandien jie gyvena pačiame Bažnyčios centre.
2023-01-20
Kardinolas Zenas: Neramu dėl to, kas gali nutikti Sinode
Honkongo vyskupas emeritas kardinolas Josephas Zenas griežtai sukritikavo popiežiaus Pranciškaus apribojimus tradicinėms Mišioms, taip pat „Sinodą apie sinodiškumą“.
2023-01-16
Kardinolo Pello paskutinis viešas straipsnis: Sinodas – nuodingas košmaras
Prieš pat savo mirtį kardinolas George'as Pellas parašė straipsnį laikraščiui The Spectator, kuriame pasmerkė Vatikano planus dėl „Sinodo apie sinodiškumą“ kaip „nuodingą košmarą“.
2023-01-11
Mirė kardinolas G. Pellas, kentėjęs dėl Vatikano finansinių nusikaltimų atskleidimo
Kardinolas buvo viena iš svarbiausių figūrų bandant įgyvendinti finansines reformas Vatikane ir atskleidžiant plačiai paplitusius finansinius nusikaltimus, dėl kurių dabar Vatikane nagrinėjamos dvi didelio atgarsio sulaukusios teisinės bylos.
2023-01-09
Stulbinanti nepagarba velioniui Benediktui XVI daug pasako apie Pranciškų
Popiežiaus Pranciškaus veidas per laidotuvių Mišias, iliustruojantis šį straipsnį, pakankamai iškalbingai kalba apie jo sielos tamsą: atrodo, kad jis dalyvauja savo paties laidotuvėse.
2023-01-03
Žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia su Šventąja Dvasia
Vatikano II Susirinkimas traktuojamas ne kaip visos gyvosios Bažnyčios Tradicijos dalis, bet kaip Tradicijos pabaiga, nauja pradžia nuo nulio. Tiesa ta, kad būtent šis Susirinkimas neapibrėžė jokios dogmos ir sąmoningai pasirinko likti kukliame lygyje, kaip…
2023-01-02
Šventojo Tėvo Benedikto XVI dvasinis testamentas
Mirus popiežiui Benediktui XVI buvo paskelbtas dvasinis testamentas, kurį jis parašė 2006 m., praėjus keliolikai mėnesių po išrinkimo popiežiumi.
2022-12-29
Vysk. Schneideris: išlaikyti tradicines Mišias, net „liturginės tremties“ kaina
Negalima staiga sukurti naują apeigyną, kaip tai padarė Paulius VI, ir paskelbti jį išskirtiniu Šventosios Dvasios balsu mūsų laikais, o tuo pat metu ankstesnį apeigyną, kuris per mažiausiai 1000 metų beveik nepakito, vaizduoti kaip nepakankamą ir žalingą…
2022-12-22
50 Italijos kunigų paskelbė esą homoseksualai, kritikuoja Bažnyčios mokymą
50 Italijos kunigų atvirame laiške paskelbė esą homoseksualai ir išreiškė kritiką Bažnyčios mokymui lytiškumo bei šeimos klausimais.
2022-12-20
Vatikanas laicizavo vieną populiariausių JAV už gyvybę kovojančių kunigų
Frankas Pavone, bene populiariausias Jungtinių Valstijų kunigas, kovojantis už negimusios gyvybės apsaugą, tiesioginiu Vatikano sprendimu buvo laicizuotas (pašalintas iš kunigystės).
2022-12-15
Ar neturėtume sekti popiežiumi?
Kadangi dažnai susilaukiame klausimų ir priekaištų dėl ištikimybės Šventajam Tėvui, perskelbiame straipsnį, atspindintį Katalikutradicija.lt poziciją.
2022-12-12
Lengva dorybė: lengvumas ir patogumas kaip liturginės reformos duotybės
Paprasčiausias posusirinkiminio žlugimo paaiškinimas yra tas, kad Bažnyčia tiesiog nustojo reikalauti asketizmo kaip pagrindo ir tobulumo kaip idealo, o puolusi žmogiškoji prigimtis žinojo, kaip tuo pasinaudoti.
2022-12-09
Sukurta nauja tarptautinė internetinė platforma tradicinių Mišių populiarinimui
Komanda, sukūrusi nuostabią dokumentinių filmų trilogiją „Visų laikų Mišios“, paskelbė apie naują jų projektą – internetinę platformą tradicinių Mišių populiarinimui.
2022-11-29
Šveicarija – Churo vyskupija atsisako egzorcisto
Churo vyskupas J. M. Bonnemainas įsitikinęs, kad nėra būtinybės ieškoti mistinių, tariamų demoniško apsėdimo atvejų aiškinimo priežasčių.
2022-11-26
Modernusis etapas (III)
Mes, tikintieji, tapsime maža persekiojama apleista sala žmonijos apsuptyje arba kovos pabaigoje galėsime pakelti senąjį kovos šūkį: „Christus Imperat!“
2022-11-21
Dėl popiežiaus veiksmų atitikimo katalikiškam mokymui
Kard. Mülleris kviečia melstis už popiežių ir vyskupus, primindamas Jėzaus pokalbį su šv. Petru.
2022-11-17
Modernusis etapas (I)
Mes žinome, kad Katalikų Bažnyčios neįmanoma sunaikinti. Tačiau nežinome, kokio dydžio teritorijoje ji išliks.
2022-11-14
Modernusis etapas (II)
Žmoniškumas yra tai, ką Modernusis puolimas naikina savo netikra žmoniškumo religija.
2022-11-02
„Novus Ordo paradigma“ – kas ji yra ir kodėl tai svarbu
Šiandien karčius šios bažnytinės revoliucijos vaisius matome Bažnyčios krizėje.
2022-10-21
Bažnyčios Niumeno problema
Tačiau Niumeno tyrimas davė priešingą rezultatą, nei jis pats ketino. Praeities tyrinėjimai jį taip įtikino šiuo faktu, kad jis sugalvojo sparnuotą frazę: „Įsišaknyti giliai istorijoje reiškia nustoti būti protestantu“.
2022-10-20
Akcija „Lietuva meldžiasi“ – vieša Rožančiaus malda už mūsų Tėvynę
Akcijos „Lietuva meldžiasi“ iniciatoriai kviečia kiekvieną trečiadienį rinktis prie Lietuvos miestų ir miestelių bažnyčių ar kryžių ir pavesti mūsų šalį Dievo Motinai.
2022-10-17
Kanonizacijos procedūrų apeidinėjimas Pranciškaus pontifikato metu
Kanonizacijos procesą jau gerokai sujaukė popiežiaus Jono Pauliaus II reformos, bet Pranciškus žengė žingsnį toliau ir naikina pačią šio proceso šerdį.
2022-10-15
Gruodžio 12-17 d.: Šv. Pijaus X brolijos organizuojamos Šv. Ignaco rekolekcijos
Šv. Pijaus X kunigų brolija gruodžio 12-17 dienomis kviečia į Šv. Ignaco rekolekcijas, kurias ves kunigai Edmundas Naujokaitis ir Gytis Karčiauskas.
2022-10-14
Naujosios Zelandijos vyskupai į katalikiškų mokyklų gaires įtraukė LGBTQIA+ ideologiją
Naujosios Zelandijos katalikų vyskupai išleido naują dokumentą apie lytinę įvairovę katalikiškose mokyklose, kurį LGBT gynėjai giria už tai, kad jis skatina LGBT asmenis gyventi „meilės kupiną šeimyninį gyvenimą“.
2022-10-07
Populiari muzikos grupė nufilmavo šventvagišką vaizdo klipą Palangos bažnyčioje
Skandalinga populiariosios muzikos grupė „Flying Saucer Gang“ paskelbė šventvagišką vaizdo klipą, kurio didžioji dalis yra nufilmuota Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
2022-10-04
Amsterdamo vyskupija planuoja uždaryti 60 proc. bažnyčių
Harlemo-Amsterdamo (Nyderlandai) katalikų vyskupija paskelbė, kad per ateinančius penkerius metus dėl mažėjančio bažnyčios lankytojų, savanorių ir pajamų skaičiaus reikės uždaryti 60 proc. bažnyčių.
2022-09-30
Brazilija – jau ne katalikiška šalis?
Brazilijoje evangelikai sudaro jau trečdalį populiacijos ir įvairiose šalies sferose įgauna vis daugiau įtakos.
2022-09-24
Prancūzija: tragiška „posusirinkiminės“ Bažnyčios situacija, tradicinės bendruomenės klesti
Praėjo daugiau nei metai, kaip Roma pradėjo atvirą tradicinių Mišių puolimą. Dalinamės tradicinių Mišių bendruomenių situacijos Prancūzijoje apžvalga.
2022-09-21
Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją
Flandrijos, olandiškai šnekančios Belgijos dalies, katalikų vyskupai paskelbė dokumentą, kuriame pasisako už viešą Bažnyčios palaiminimo ceremoniją tos pačios lyties poroms.
2022-09-19
Vyskupas A. Scheideris padrąsino katalikus dalyvauti Šv. Pijaus X brolijos Mišiose
Vyskupas Athanasius Schneideris padrąsino katalikus dalyvauti Mišiose, celebruojamose Šv. Pijaus X brolijos kunigų, pažymėdamas, kad jie „nėra už Bažnyčios“.
2022-09-19
Vokietijos sinodinio kelio asamblėja baigėsi skandalingais sprendimais ir audringomis scenomis
Šeštadienį Frankfurte vykusioje Vokietijos Sinodinio kelio asamblėja, kurioje buvo balsuojama už Bažnyčios mokymo homoseksualumo ir moterų įšventinimo klausimais keitimą, baigėsi ginčais.
2022-09-13
Dėl kunigų trūkumo Nyderlandų vyskupijoje panaikinta sekmadienio pareiga
Nyderlandų Rurmondo vyskupijoje dalyvavimas Mišiose sekmadienį nebėra privalomas.
2022-09-07
Kunigo sielos išganymas
Ypač po Vatikano II Susirinkimo pastoracinis aktyvizmas kėlė grėsmę paversti kunigą garbinamu socialiniu darbuotoju, žmogumi, kuris taip orientuojasi į kitus, kad nustoja orientuotis į Dievą.
2022-09-04
Išsaugoti ir perduoti Tradiciją
Nėra jokių abejonių, kad priėjome lemiamą momentą, liūdną ir kartu logišką akimirką. Mes pasiekėme ribą, kurią buvo galima numatyti.
2022-09-02
Rugsėjo 8 d. Trakinių atlaiduose – tradicinės lotyniškos Mišios
Rugsėjo 8 d. 19 val. Trakinių atlaidus užbaigs tradicinės lotyniškos Mišios.
2022-08-31
Didėja krikščionių persekiojimo mastai
Sprendžiant krikščionių religinio persekiojimo problemą daroma nepakankamai.
2022-08-29
Mokinio ir mokytojo maldos
Moksleivius, studentus ir mokytojus kviečiame melstis žemiau pateiktomis maldomis, prašant Dievo pagalbos tinkamai atlikti savo pareigas.
2022-08-29
Į katalikybę atsivertęs Sh. Labeoufas: Tradicinės lotyniškos Mišios man padarė didelę įtaką
LaBeoufas pabrėžė, kad tradicinės lotyniškos Mišios (t.y. Tridentinės Mišios) suvaidino svarbų vaidmenį jo atsivertime.
2022-08-26
Kam reikalingos katalikų organizacijos?
Mūsų priešai yra organizuoti. Mes taipgi turime organizuotis.
2022-08-23
Vokietijos vyskupų konferencija apdovanojo antikatalikišką filmą apie LGBT
Premiją lapkričio 3 d. įteiks Vokietijos vyskupų konferencijos žurnalistikos komisijos pirmininkas kardinolas Reinhardas Marxas.
2022-08-17
Pribaigiant tradicionalistus
Laikui bėgant vis aiškiau suprantame, kaip vystėsi Bažnyčios vadovybės pradėtas pilietinis karas prieš „tradicionalistus“ ir kokių tikslų juo siekiama.
2022-08-15
Pijus XII. Apaštalinė konstitucija „Munificentissimus Deus“
Pijaus XII apaštalinė konstitucija „Munificentissimus Deus“, apibrėžianti Švč. Mergelės Marijos paėmimo į dangų dogmą.
2022-08-11
Kardinolas Burke'as: turime ginti Bažnyčią nuo priešų
Kard. R. Burke'as apgailestauja dėl „pasaulietiško mąstymo nuodų“ paplitimo Bažnyčioje.
2022-08-07
Mūsų dorovės atgaivinimo reikalu
Aš matau ir sakau, kad dora Lietuvoje smunka ir kad iš to yra kilęs pavojus mūsų valstybei, tautai, kultūrai ir tikėjimui.
2022-08-03
Popiežiaus Pranciškaus dalyvavimo indėnų pagoniškame rituale reikšmė
Kunigo laiškas vyskupui, kuriame reaguojama į popiežiaus Pranciškaus dalyvavimą pagoniškame rituale.
2022-08-02
Dėl popiežiaus dalyvavimo pagoniškose apeigose
Popiežius Pranciškus ir dar keli vyskupai dalyvavo demonų iškvietimo apeigose paskutinio vizito į Kanadą metu. Tai katalikams draudžiamas užsiėmimas.
2022-07-29
Vokiečių schizmatinio kelio atsakymas Šventajam Sostui
Vokiečių Der Synodalen Weg yra bendras Vokietijos vyskupų konferencijos ir Centrinio vokiečių katalikų komiteto projektas. Šioje pasauliečių grupėje dominuoja modernistai, brukantys „atsiklaupimo prieš pasaulį“ darbotvarkę.
2022-07-28
Mūsų tauta rašo ne pačius gražiausius savo istorijos puslapius
Šiandien Kristui uždaromos durys. Šiandien Kristus ir Jo meilės mokslas išstumiami iš pasaulio ir visuomenės. Dėl to pasaulis ir visuomenė pasmerkia save nyksmui, o gal net bjauriam puvimui ir žlugimui, kaip sako Šalkauskis.
2022-07-25
Vašingtone paskelbtas visų parapijinių Tradicinių Mišių uždraudimas
Vašingtono arkivyskupas kardinolas Wiltonas Gregory išleido dekretą, kuriuo Vašingtono arkivyskupijoje uždraudžiamos visos parapijinės Tradicinės Mišios.
2022-07-21
Prieš katalikišką mokymą: arkivysk. G. Grušas ragina stačiatikius nepereiti į Katalikų Bažnyčią
Nors pagal katalikišką mokymą stačiatikybė yra klaidinga religija, arkivyskupas G. Grušas ragina Lietuvoje esančius ukrainiečius stačiatikius nepereiti į Katalikų Bažnyčią.
2022-07-20
Popiežius Varniuose įsteigė titulinį Medininkų vyskupo sostą
Telšių vyskupija laukia pirmojo paskyrimo tituliniu Medininkų vyskupu.
2022-07-19
Katalikiška piligrimystė ir jos prasmė
Tai pašventintas keliavimas, kurio tikslas ir eiga turi vien religinį pobūdį, antgamtinį motyvą, tad iš esmės skiriasi nuo verslo, turistinės, sportinės ar kitokios kelionės.
2022-07-15
Mus perspėjo: pamirštoji Fatimos žinia
Ji pateikė atsakymą, kuris buvo cituojamas, manau, milijonus kartų: – Tėve, rožinis ir škaplierius yra neatskiriami. Negalima turėti vieno, neturint kito.
2022-07-08
Vyskupai: ES valstybės negali būti verčiamos sukurti „teisės į abortą“
ES Vyskupų konferencijų komisijos generalinis sekretorius br. Manuelis Barriosas Prieto pakartojo, kad Europos Parlamentas neturėtų kištis į tokią ne jo kompetencijai priklausančią sritį, kaip abortai.
2022-07-08
Popiežius Pranciškus siekia pratęsti susitarimą su Kinija
2018 m. spalį įsigaliojęs laikinasis susitarimas, kurio tekstas ligi šiol yra oficialiai nepaskelbtas, suteikia galimybę krikščionis sistemingai persekiojančiai ir kankinančiai, bažnyčias masiškai griaunančiai bei Biblijos turinį klastojančiai komunistinei…
2022-07-05
Karaliaus palaiminimo ir karūnavimo ritualas
Kai reikia karūnuoti karalių, karalystės vyskupai sušaukiami į miestą, kuriame turi vykti karūnavimas. Karalius turi pamaldžiai atlikti trijų dienų pasninką prieš tai einančią savaitę.
2022-07-05
Katalikų Bažnyčią Vokietijoje paliko rekordinis tikinčiųjų skaičius
Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad Katalikų Bažnyčios Vokietijoje situacija yra itin prasta: lyginant su 2019-aisiais metais, 2021 metais ženkliai sumažėjo santuokų, krikštų, pirmosios komunijos ir sutvirtinimų skaičius. Vien per praėjusius, 2021 m.,…
2022-07-04
Naujasis popiežiaus laiškas: pakartotas noras suvaržyti Tradicinę liturgiją
Desiderio desideravi iš esmės pakartoja Traditionis Custodes teiginį, kad popiežių Pauliaus VI ir Jono Pauliaus II patvirtintos liturginės knygos yra vienintelė Romos apeigų „lex orandi“ išraiška. Laiške teigiama, kad tokia išvada turėtų būti suprantama kaip…
2022-07-01
Žvilgsnis į gyvybingą parapiją, kurią nori pervažiuoti karo su tradicine liturgija buldozeris
Vašingtono arkivyskupas, kardinolas Wiltonas Gregory, besiremdamas popiežiaus Pranciškaus potvarkiu Traditiones Custodes, pradėjusiu karą prieš tradicinę liturgiją, skelbia apie ketinimus savo arkivyskupijoje uždrausti tradicines Mišias. Norima uždaryti…
2022-06-30
Komunijos priimti negalinti N. Pelosi tą padarė popiežiaus Mišiose
Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi, kaip pranešama, trečiadienį priėmė Komuniją per Mišias su popiežiumi Pranciškumi Vatikane.
2022-06-28
JAV vyskupų konferencija: dėkojame Dievui, kad Aukščiausiasis Teismas panaikino federalinę teisę į abortus
„Dėkojame Dievui šiandien, kad Teismas panaikino šį sprendimą. Meldžiame, kad mūsų išrinkti pareigūnai dabar priimtų įstatymus ir politiką, skatinančius ir ginančius pačius pažeidžiamiausius iš mūsų.“
2022-06-27
Sinodinis kelias revoliuciniais reikalavimais baigėsi ir Prancūzijoje
Prancūzijos vyskupai užbaigė Sinodinį kelią išsiųsdami Romai peticiją, kurioje reikalaujama leisti moterims tapti diakonėmis, o kunigams vesti.
2022-06-24
Kardinolas G. Mülleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija
Kardinolas pabrėžtinai nepritaria J. Martinui: „Tai visiškai neteisinga ir klaidina žmones. Savo idėjomis jis kelia pavojų žmonių išgelbėjimui.“
2022-06-20
Šartro žygis: pusė visų tradicinių katalikų jaunesni nei 20-ies
„Vieną dieną mūsų sprendimų priėmėjai turės pripažinti realybę, paprastą tiesą, kuri akivaizdi. Mes esame paprasti katalikai, kurie nori garbinti [Dievą] ekstraordinarine forma“, - tokiais žodžiais buvo pasveikinti piligrimai, išsiruošę įveikti likusius 65…
2022-06-17
Lietuvos vyskupai: „Bažnyčios mokymas apie šeimą nesikeičia“
Bažnyčios mokymas apie šeimą nesikeičia – praneša Lietuvos vyskupai savo šiandien paskelbtame ganytojiškajame laiške.
2022-06-14
Kviečiame į piligriminį žygį už katalikų Tradicijos atstatymą!
Šv. Pijaus X kunigų brolija rugpjūčio 13-15 dienomis organizuoja katalikų Tradiciją palaikančių katalikų piligriminį žygį nuo Trakų iki Pivašiūnų.
2022-06-11
Tarp naujųjų kardinolų - ir antikatalikiškas idėjas platinantys asmenys
Popiežius Pranciškus nusprendė paskirti 21-ą naują kardinolą. Kaip plačiai nušviesta katalikiškoje žiniasklaidoje, tarp paskirtų hierarchų - ir skandalingai savo parama progresyvistinėms idėjoms pagarsėję asmenys.
2022-06-09
Lietuvos katalikai kreipiasi į vyskupus kviesdami pareikšti poziciją dėl Civilinės sąjungos įstatymo
Tikintieji prašo ganytojų pareikšti savo poziciją dėl Seime svarstomo Civilinės sąjungos įstatymo projekto ir politikų katalikų atsakomybės.
2022-06-08
Sociologinė liturginės reformos analizė
Asmens prisirišimas prie kultūrinių jo religijos aspektų, ypač tai religijai išskirtinių ritualų ir doktrinų, koreliuoja su tikimybe, kad šis asmuo liks to tikėjimo išpažinėju.
2022-05-28
Lefebvre'as buvo teisus? „Nepaklusnus“ Alcuino Reido įšventinimas į kunigystę
Jie gali atimti mūsų sakramentus, bet jie niekada negali atimti mūsų tikėjimo ir mūsų maldos gyvenimo.
2022-05-26
Lenkijos vyskupų vadovas: Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“
Lenkijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas pareiškė, kad Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“.
2022-05-24
Berlyno, Italijos ir Maltos arkivyskupai dalyvavo LGBT renginiuose
Berlyno arkivyskupas Heineris Kochas viešai atsiprašė už Katalikų Bažnyčios mokymą dėl homoseksualumo, sakydamas, kad Bažnyčioje „homofobija buvo nešventa tradicija“.
2022-05-23
JAV arkivyskupas dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją
San Francisko (JAV) arkivyskupas Salvatore Cordileone paskelbė, kad Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi San Francisko arkivyskupijoje neturėtų būti prileidžiama prie šv. Komunijos, kol viešai neatsisakys savo paramos abortams.
2022-05-20
Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas
Vokietijos katalikų bažnyčiose vykstančios masinės kampanijos #liebegewinnt, arba „meilė laimi“, metu vėl buvo surengtos palaiminimo pamaldos poroms, įskaitant ir LGBTQ poras.
2022-05-18
Vaivorykštės teatras Vatikane
Deja, Vatikano oficialios svetainės propaguoja homoseksualų gyvenimą.
2022-05-13
Estijoje daugiau nei po šimto metų pertraukos statoma nauja katalikų bažnyčia
2022 m. balandžio 26 d. Estijos sostinėje Taline pašventintas naujai statomos katalikų bažnyčios „kertinis akmuo“. Ji statoma už katalikų Tradicijos atstatymą kovojančios Šv. Pijaus X kunigų brolijos.
2022-05-13
Honkonge suimtas kardinolas J. Zenas
Honkongo valdžios pareigūnai suėmė Katalikų Bažnyčios kardinolą Josephą Zeną.
2022-05-09
Pašaukimų į kunigystę krizė posusirinkiminėje Bažnyčioje
Nuodėmė ir klaida veda į mirtį, tiesa ir malonė – į gyvybę, todėl naujosios vizijos Bažnyčiai ima šviesti grabnyčių žvakė, o Tradicijos vedamai Bažnyčiai tešviečia kunigystės paschalas, skelbiantis gyvybę ir prisikėlimą.
2022-04-26
Vizito Maltoje metu popiežius atsisakė krucifikso ant scenos, kad neįžeistų musulmonų imigrantų
Sprendimas nestatyti Nukryžiuotojo ant scenos buvo priimtas siekiant neįžeisti musulmonų imigrantų.
2022-04-22
Vatikanui padarius žymių nuolaidų Kinijai, katalikų padėtis čia tik blogėja
Praraja tarp Katalikų Bažnyčios ir Kinijos komunistų partijos yra tokia plati kaip ta, kuri skiria dangų ir pragarą.
2022-04-21
Karas prieš tomizmą. Tomizmas ir neomodernizmas
Kiekvienas, nors kiek susipažinęs su dvasine ir intelektualine Katalikų Bažnyčios aplinka, yra susidūręs su plačiai paplitusia „pažangia“ nuomone apie tomizmą, jo vaidmenį Bažnyčioje prieš Vatikano II Susirinkimą ir bendrą ikisusirinkiminę teologijos būklę.…
2022-04-13
Daugiau kaip 70 vyskupų pasirašė laišką, įspėjantį apie Vokietijos Sinodinio kelio pavojus
Daugiau kaip 70 kardinolų ir vyskupų iš įvairių šalių paskelbė„brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėja, kad Sinodiniu kelio metu siūlomi radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali privesti prie jos skilimo.
2022-04-12
Popiežiškosios mokslų akademijos kancleriu paskirtas parama populiacijos kontrolei pagarsėjęs kardinolas
Popiežius Pranciškus kardinolą Peterį Turksoną paskyrė nauju Popiežiškosios mokslų akademijos ir Popiežiškosios socialinių mokslų akademijos kancleriu.
2022-04-05
Kardinolas Marxas: homoseksualūs aktai nėra nuodėmingi, reikia perrašyti katekizmą
Kardinolas Reinhardas Marxas pareiškė, jog homoseksualūs aktai nėra nuodėmingi.
2022-04-04
Vyskupo A. Schneiderio malda už Nekaltosios Marijos Širdies triumfo priartinimą
Vyskupas Athanasius Schneideris išplatino savo parašytą maldą, prašančią priartinti Nekaltosios Marijos Širdies triumfą.
2022-03-31
Kovo 25 dienos Rusijos paaukojimo svarba ir pasekmės
Kokia yra popiežiaus Pranciškaus 2022 m. kovo 25 dieną Šv. Petro bazilikoje atlikto Rusijos ir Ukrainos paaukojimo Nekaltajai Marijos Širdžiai svarba?
2022-03-24
Kun. J. Sasnauskas prapliupo kritika: kliuvo Kronikai ir kardinolui S. Tamkevičiui
Šiame pasisakyme kliuvo ne tik Kronikai, bet ir kardinolui Sigitui Tamkevičiui SJ, Suomijos parlamentarei Päivi Räsänen buvo pavadinta „Suomijos Gražuliu“, o su sovietais kovoję disidentai pateikiami kaip tie, kurie siekė paimti valdžią.
2022-03-24
Popiežiaus Pranciškaus Rusijos paaukojimo Nekaltajai Marijos Širdžiai tekstas lietuvių kalba
Kovo 23 d. paskelbtas pilnas paaukojimo tekstas, kuris iš karto išverstas ir į lietuvių kalbą. Dalinamės šiuo tekstu ir kviečiame visus tikinčiuosius ją melstis kartu su Šventuoju Tėvu.
2022-03-22
Vokietijos vyskupas paskyrė 17 moterų teikti krikšto sakramentą savo parapijose
Eseno (Vokietija) vyskupas Franzas-Josefas Overbeckas paskyrė 18 pasauliečių, iš kurių 17 moterys, savo parapijose teikti krikšto sakramentą.
2022-03-20
Popiežius pakvietė visus pasaulio vyskupus jungtis prie Rusijos paaukojimo Nekaltajai Marijos Širdžiai
Popiežius Pranciškus visus pasaulio vyskupus pakvietė su savo kunigais vienytis su juo paaukojant Rusiją ir Ukrainą Nekaltajai Marijos Širdžiai.
2022-03-17
2144 parašus surinkusi peticija dėl Rusijos paaukojimo įteikta Lietuvos vyskupams
Kovo 16 dieną Lietuvos vyskupų konferencijai įteikta 2060 Lietuvos tikinčiųjų, 39 kunigų ir 45 vienuolių pasirašyta peticija, prašanti vyskupų paremti Ukrainos lotynų apeigų vyskupus, kurie išsiuntė popiežiui Pranciškui laišką su prašymu atlikti Rusijos…
2022-03-16
Popiežius paaukos Rusiją Nekaltajai Marijos Širdžiai, bet ar taip, kaip prašė Dievo Motina?
Vatikanas paskelbė žinią, kad kovo 25 dieną, švenčiant Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai šventę, popiežius Pranciškus paaukos Rusiją ir Ukrainą Nekaltajai Marijos Širdžiai.
2022-03-16
Vokiečių kardinolas R. Marxas aukojo Mišias už „queer bendruomenę“
Vienas popiežiaus patarėjų, Miuncheno ir Freisingo arkivyskupas kardinolas Reinhardas Marxas Miunchene aukojo Mišias už Miuncheno queer bendruomenę.
2022-03-07
Lietuvos vyskupai raginami palaikyti Ukrainos vyskupus kreipiantis į popiežių dėl Rusijos paaukojimo Nekaltajai Marijos Širdžiai
Lietuvos tikintieji sukūrė peticiją savo šalies vyskupams ir kviečia ją pasirašyti visus tam pritariančius tikinčiuosius ir dvasininkus. Peticijoje Lietuvos vyskupų prašoma išreikšti paramą Ukrainos vyskupų laiškui ir taip pat kreiptis į Šventąjį Tėvą dėl…
2022-03-05
Ukrainos lotynų apeigų vyskupai prašo popiežių paaukoti Rusiją Nekaltajai Marijos Širdžiai
Kovo 2 dieną Ukrainos lotynų apeigų katalikų vyskupai paprašė popiežių Pranciškų konsekruoti Ukrainą ir Rusiją Nekaltajai Marijos Širdžiai.
2022-03-04
Iniciatyvos „Katalikų Tradicija“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje
Katalikutradicija.lt redaktorius Marius Parčiauskas 2022 m. Vilniaus knygų mugėje pristato pasauliečių iniciatyvą „Katalikų Tradicija“.
2022-03-03
Lenkijos vyskupų vadovas išsiuntė kritišką laišką Vokietijos vyskupams dėl jų sinodinio kelio
Lenkijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas laiške savo kolegai iš Vokietijos išreiškė „brolišką susirūpinimą“ dėl „Sinodinio kelio“ krypties.
2022-03-01
Kovo 12 d. Vilniaus Kalvarijose – katalikų Tradiciją palaikančių tikinčiųjų kryžiaus kelias
Kovo 12 d., šeštadienį, organizuojamas katalikų Tradiciją palaikančių tikinčiųjų kryžiaus kelias Vilniaus Kalvarijose. Prisijungti ir kartu eiti kryžiaus kelią kviečiami visi norintys.
2022-02-23
Katastrofiška reforma: nenorima matyti tikrųjų vaikų išnaudojimo krizės priežasčių
Tai ne savo ritualuose sustingusi ir savo doktrinas fosilijomis pavertusi Bažnyčia vis didėjančiu tempu po Vatikano II susirinkimo prarado tikinčiuosius; tai Bažnyčia, suminkštėjusi doktrinoje ir tapusi liturgiškai beforme. Tai ne kunigai, sugniuždyti…
2022-02-23
Kunigų apranga ir jos poveikis
Nūdien Bažnyčią kaip niekada purto moraliniai skandalai, ir daugelis svarsto, kodėl taip yra. Aš seniai esu įsitikinęs, kad tie kunigai ir vienuoliai, kurie papiktina tikinčiuosius savo elgesiu, įpuola į nuodėmę dėl to, kad atsisako išoriškai liudyti…
2022-02-23
Popiežius Pranciškus paskelbė, kad tradicinių Mišių suvaržymai nelies Šv. Petro kunigų brolijos
Popiežius Pranciškus po susitikimo su Šv. Petro kunigų brolijos vadovais raštiškai patvirtino, kad tradicinių Mišių suvaržymai, nurodyti motu proprio Traditionis Custodes, šios brolijos nelies.
2022-02-16
Vysk. B. Fellay paskaita „Bažnyčios krizė ir išeitis iš jos“
Vasario 10 dieną, Šv. Pijaus X kunigų brolijos koplyčioje Kaune lankėsi šios brolijos vyskupas Bernardas Fellay, kur tradicinėmis apeigomis teikė Sutvirtinimo sakramentą ir skaitė paskaitą apie Bažnyčios krizę ir išeitį iš jos.
2022-02-14
Kardinolas Mülleris: Vokietijos hierarchai siekia Bažnyčios deformacijos
Buvęs Tikėjimo doktrinos kongregacijos vadovas kardinolas Gerhardas Mülleris griežtai pasmerkė Vokietijos vyskupų „sinodinio kelio“ procesą.
2022-02-08
Bažnyčios mokymą apie homoseksualius aktus keisti siūlo ir įtakingas Liuksemburgo kardinolas
ES katalikų vyskupų konferencijų komisijos pirmininkas, Liuksemburgo arkivyskupas ir kardinolas J. C. Hollerichas pareiškė, kad homoseksualius santykius vertinti kaip nuodėmingus yra neteisinga ir kad „atėjo laikas persvarstyti doktriną“.
2022-02-08
Argentinoje su Pranciškaus palaiminimu atidarytas tarpreliginis parkas
Santiago del Estero, Argentinoje, 2021 m. spalį su popiežiaus Pranciškaus pritarimu atidarytas ekumeninis ir tarpreliginis teminis parkas, kurio centre – Pačamamos amfiteatras.
2022-02-07
Vokietijos Sinodiniame kelyje balsuota už moterų šventimus ir celibato naikinimą
Penktadienį Vokietijos Katalikų Bažnyčios Sinodinio kelio dalyviai balsavo už tekstą, kuriuo raginama įšventinti moteris į kunigus.
2022-02-07
Neįtikėtinas katalikų Tradicijos augimas Lenkijoje
Nuo 2019 m. rudens prie Šv. Pijaus X kunigų brolijos Lenkijoje prisijungė net 13 kunigų. Tuo pat metu tikinčiųjų, lankančių Brolijos kunigų aukojamas tradicines Mišias, skaičius patrigubėjo.
2022-02-04
Italijos vyskupas pareiškė, kad neprieštarauja eutanazijai
Žurnalisto paklaustas, ar jis neprieštarauja įstatymui dėl pagalbinės savižudybės, vyskupas atsakė: „Ne. Visi gyvename toje pačioje šalyje, kurioje sugyvena pasauliečiai, katalikai ir kitų tikėjimų atstovai, todėl esu įsitikinęs, kad turime diskutuoti, kaip…
2022-02-03
Vokietijos vyskupų konferencija išreiškė paramą LGBT kampanijai, reikalaujančiai keisti Bažnyčios mokymą
Vokietijos vyskupų konferencija išreiškė oficialią paramą plačiai nuskambėjusiai LGBT viešajai kampanijai, kurios metu 125 Vokietijos Bažnyčios darbuotojai, tame tarpe ir dvasininkai, paskelbė apie savo homoseksualumą.
2022-02-03
Popiežius skandalingai pareiškė, kad šventųjų bendravime dalyvauja ir apostatai, tikėjimo neigėjai
Popiežius Pranciškus trečiadienio generalinės audiencijos metu, švenčiant Grabnyčias, skandalingai pareiškė, kad „šventųjų bendravimas“ apima ir tuos, kurie „neigė tikėjimą“, „atsisakė krikšto“ ir „piktžodžiavo“.
2022-02-02
Alfa.lt: Katalikai prieš popiežių. Kur nesutarimai veda Bažnyčią?
Tai, apie ką jau seniai vis garsiau kalbama katalikiškame pasaulyje, ligi šiolei, rodėsi, aplenkdavo Lietuvą. Tačiau ir čia pastaruoju metu prabilta apie tai, kad Katalikų Bažnyčioje buriasi „opozicija“ popiežiui Pranciškui.
2022-01-28
Kaip galima paaiškinti fobiją arba įtūžį prieš tradiciją?
Revoliucija žlunga tada, kai ji peržengia tam tikras dieviško ir prigimtinio įstatymo ribas, ir kuo labiau ji tas ribas peržengia, tuo šis žlugimas būna spartesnis. Revoliucija Bažnyčioje peržengė bet kokią įmanomą ribą.
2022-01-27
Barselonoje smarkiai mažėja katalikų skaičius
Per pastaruosius 20 metų Ispanijos mieste Barselonoje Romos katalikų sumažėjo daugiau kaip 35 proc.
2022-01-26
Vasario 10 d. Kaune: Sutvirtinimas tradicinėmis apeigomis ir vyskupo paskaita apie Bažnyčios krizę
Vasario 10 dieną Šv. Pijaus X kunigų brolijos koplyčioje Kaune lankysis šios brolijos vyskupas Bernardas Fellay, čia jis teiks Sutvirtinimo sakramentą tradicinėmis apeigomis ir skaitys paskaitą apie Bažnyčios krizę ir išeitį iš jos.
2022-01-24
Kodėl Vatikanas puola vienuolinį gyvenimą?
Nors apie Cor Orans galima pasakyti daug, iš esmės tai yra suplanuota kontempliatyvios vienuolystės numarinimo programa, kurią sukūrė vyskupas, ne kartą skelbęs, kad toks pašaukimas pergyveno savo laikus.
2022-01-19
Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai
Tai tik vienas iš daugelio, bet labai išraiškingas krizės Katalikų Bažnyčioje pavyzdys, ypač žinant, kad šis kardinolas yra vienas didžiausių tradicinės liturgijos priešininkų, visai neseniai įvedęs itin griežtus jos apribojimus.
2022-01-19
Ko nori jauni katalikai?
Šis liturginis atgimimas tėra regima platesnio tradicijos ir dogmų atgimimo išraiška. Jaunimas nori išganančių Kristaus žodžių, kurie randami patikimoje doktrinoje ir iškilmingo Dievo garbinimo metu.
2022-01-14
Popiežius ir vėl pasveikino anksčiau Bažnyčios pasmerktą LGBT aktyvistę
Popiežius Pranciškus ir vėl parašė sveikinantį laišką katalikų vienuolei, kuri 50 metų kovoja, kad Bažnyčioje būtų normalizuotas homoseksualizmas.
2022-01-12
Per pandemiją Airijoje Mišias lankyti nustojo daugiau nei pusė katalikų
2021 m. lapkritį atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė Airijos katalikų, kurie prieš pandemiją lankė šv. Mišias, pasirinko to nebedaryti.
2022-01-12
Italijoje vyskupas uždraudė nepasiskiepijusiems kunigams dalyti šv. Komuniją
Vyskupas Giacomo Cirulli, vadovaujantis Italijos Teano-Kalvio vyskupijai, paskelbė įsaką, draudžiantį skiepu nuo COVID-19 nepasiskiepijusiems kunigams, diakonams ir pasauliečiams dalyti šv. Komuniją.
2022-01-03
Tradicinių Mišių statistika iš JAV: neįtikėtinu greičiu augantis tikinčiųjų ir parapijų skaičius
Tradicinės lotyniškos Mišios Katalikų Bažnyčios gyvenime tampa vis dažniau aptarinėjama tema. Tai paskatino ir popiežiaus Pranciškaus motu proprio „Traditionis Custodes“, įvedęs griežtus suvaržymus tradicinių Mišių aukojimui bei vėliau sekęs laiškas,…
2021-12-31
Sinodas – kai visi prieš Vieną?
Sinodas tapo tikru pasaulietiškumo įsiveržimu į Bažnyčią, jos sakramentinės ir dvasinės prigimties neigimo būdu, tikru savitarpio adoracijos būreliu.
2021-12-29
Vilniaus Bernardinų bažnyčia – LGBT propagandos įkaitė
Bernardinų bažnyčioje aukojamos šv. Mišios „už LGBT žmones“, o bažnyčios rektorius viešai remia vienalytes partnerystes.
2021-12-28
Kai ganytojas tampa vilku, kaimenė privalo gintis
Iškiliausių klasikinių teologų mintys apie tikinčiųjų teisę ir pareigą priešintis Bažnyčios hierarchams ir net popiežiui, kuomet jis piktnaudžiauja valdžia.
2021-12-20
Kalėdinė Vatikano „dovana“ tikintiesiems – itin griežti tradicinės liturgijos suvaržymai
Artėjant šv. Kalėdoms Vatikanas paskelbė itin griežtus tradicinės liturgijos suvaržymus, tame tarpe ir visišką draudimą teikti kai kuriuos sakramentus senosiomis apeigomis.
2021-12-14
Vatikano vaizdo įraše popiežius Pranciškus reiškia palaikymą atvirai marksistinėms organizacijoms
Oficialiame Vatikano išplatintame vaizdo įraše popiežius Pranciškus reiškia palaikymą kelioms atvirai marksistinėms organizacijoms.
2021-12-13
Kardinolas Mülleris: su COVID-19 siejami sakramentų apribojimai yra „mirtina nuodėmė“
Buvęs Tikėjimo doktrinos kongregacijos prefektas G. Mülleris teigia, kad kai kurių vyskupų ir kunigų sprendimas uždaryti bažnyčias ar neteikti sakramentų yra „mirtina nuodėmė“.
2021-12-09
Sinodiniai užkalbėjimai
Bažnyčiai nieko kito nereikėtų, kaip ramybės ir pastovumo tikėjime, maldingume ir papročiuose. Reikia aiškiai pasakyti, jog niekada taip tikėjimas ir tikintieji nenukentėjo kaip šiais intensyvių ir gilių reformų laikais. Gal pagaliau reikėtų sustoti ir…
2021-12-06
Vokietijos kunigai laišku paragino vyskupus apleisti erezijos kelią ir grįžti į tikėjimą
Vokietijos kunigų susivienijimas Communio veritatis viešu laišku kreipėsi į vyskupus, ragindamas palikti erezijos kelią.
2021-12-01
Dauguma jaunų kunigų JAV nepritaria popiežiui Pranciškui
Tyrimas parodo stiprią tendenciją, jog Pranciškus vis labiau praranda sielas ir vis labiau darosi instituciniu vadovu.
2021-11-30
Vysk. M. Eleganti: Bažnyčia negali atskirti tikinčiųjų nuo sakramentų
Bažnyčia turi liautis aukoti sakramentų prieinamumą ir atskyrinėti tikinčiuosius dėl sekuliarių kriterijų, kurie Jai svetimi. Jai turi būti nepriimtina, kad daugybė tikinčiųjų lieka už durų dėl gana šališkų politinių priemonių, nors Kristus juos visus kviečia…
2021-11-29
Australijos arkivyskupas žada suspenduoti nesiskiepijančius kunigus
Australijos Brisbeno arkivyskupas visiems arkivyskupijos kunigams įsakė pasiskiepyti vakcina nuo COVID-19, o to nedarantiems kunigams gresia suspendavimas.
2021-11-25
Berlyno arkivyskupijoje nepasiskiepijusiems bus draudžiama dalyvauti daugelyje pamaldų
Berlyno arkivyskupijoje per Advento ir Kalėdų laikotarpius COVID-19 vakcina nepasiskiepijusiems tikintiesiems bus draudžiama dalyvauti daugelyje bažnyčiose laikomų pamaldų.
2021-11-23
Kardinolas R. L. Burke'as: Bažnyčia klaidingai nori prisitaikyti prie pasaulio
Kardinolo Raymondo Leo Burke'o pamokslas apie dabartines pasaulio ir Bažnyčios aktualijas, sakytas švenčiant Gvadelupės Dievo Motinos šventę.
2021-11-23
JAV vyskupų konferencija pasirinko ignoruoti Komunijos abortus palaikantiems politikams klausimą
Jungtinių Amerikos Valstijų vyskupų konferencija slaptu balsavimu priėmė kontroversišką dokumentą apie Eucharistijos reikšmę Bažnyčios gyvenime, kuriame nei žodžiu neužsiminta apie šv. Komunijos davimą abortus viešai palaikantiems politikams, nors anksčiau…
2021-11-22
Vokietijos katalikų hierarchai kviečia priimti daugiau migrantų
Du didžiausių Vokietijos bažnytinių organizacijų atstovai kreipiasi į naują šalies valdžią priimti pataisas, kurios palengvintų migraciją į Vokietiją ir Europos Sąjungą.
2021-11-18
Sinodas vyksta, o liberalūs nutarimai jau parašyti
Bažnyčios visuma juda į situaciją, kai vienoje Oderio pusėje (Lenkijoje) skyrybos bus neleidžiamos, o kitoje (Vokietijoje) – pagal pageidavimą. Užtenka pereiti Oderio tiltą ir pasinaudoti ten skelbiama doktrina.
2021-11-16
Vatikano agentūra tiesiogiai susijusi su komunizmu, abortais ir stabmeldyste
Vatikano agentūros Caritas Internationalis ir jos seserinės organizacijos CIDSE sąsajos su socializmo skleidimu, abortų skatinimu ir pagoniškų stabų garbinimu.
2021-11-12
Romos vyskupijoje stipriai suvaržyta liturgija tradicinėmis apeigomis
Lapkričio 9 dieną kardinolas Angelo de Donatis paskelbė dekretą, kuriuo suvaržė 1962-ųjų Mišiolo naudojimą Romos vyskupijoje, siekdamas „išreiškti pritarimą apaštališkojo laiško Traditionis Custodes nuostatoms“. Dekretu tradicines lotyniškas Mišias aukoti…
2021-11-09
Kun. Jamesas Altmanas: Didžiausia gėda vyskupams už sakramentų atėmimą iš tikinčiųjų pandemijos metu
Kun. Jamesas Altmanas pasmerkė vyskupus dėl to, kad jie COVID suvaržymų metu uždarė bažnyčias ir iš tikinčiųjų atėmė sakramentinę malonę.
2021-11-06
Kanados vyskupijoje sakramentus galės gauti tik pasiskiepiję
Kiekvienas, norintis patekti į Mišias, bažnyčioje turės parodyti skiepų pasą arba atspausdintą QR kodą, taip pat pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
2021-11-04
Piligrimystės metu Šv. Petro bazilikoje aukotos iškilmingos tradicinės Mišios
Spalio 29-31 dienomis Romoje vyko jau 10-oji kasmetinė Summorum Pontificum piligrimystė, skirta paminėti popiežiaus Benedikto XVI paskelbtą motu proprio Summorum Pontificum, suteikusį postūmį tradicinių Mišių plitimui visame pasaulyje.
2021-11-01
Abraomo šeimos namai – receptas religijai išplauti
Jei tikima Kristaus galia, autoritetu ir dieviškumu ir jei tikima Jo šokiruojančiu tvirtinimu esant vieninteliu keliu pas Tėvą, kodėl norima dialogo su kitais tikėjimais? Ar neturėtų būti norima juos atversti?
2021-10-27
Statistika: pusė apie popiežiaus įvestus tradicinių Mišių ribojimus žinančių JAV katalikų tam nepritaria
Maždaug pusė JAV katalikų, kurie žino apie tradicinėms Mišioms ribojimus įvedusį popiežiaus Pranciškaus motu proprio Traditionis custodes, tai vertina neigiamai.
2021-10-27
Vatikane antrą kartą išstatyta Liuterio skulptūra
Vatikano Pauliaus VI salėje išstatyta Bažnyčios pasmerkto eretiko Martyno Liuterio skulptūra, kuri jau buvo demonstruojama per 500-ųjų protestantų revoliucijos metų atidarymo renginį 2016-aisiais.
2021-10-26
Bažnyčia per pandemiją – viena iš daugelio socialinių organizacijų
Bažnyčios hierarchai pasidavė valdžios fizinės sveikatos siekio bet kokia kaina diktatui.
2021-10-25
Ar gali katalikas abejoti Vatikano II Susirinkimu?
Ar galima abejoti, kad Vatikano II Susirinkimą vedė Šventoji Dvasia?
2021-10-22
Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios
Latvijos Vyriausybė paviešino sprendimą pamaldas leisti laikyti tik be tikinčiųjų.
2021-10-21
Šv. Pijaus X kunigų brolija Vienoje gavo vieną seniausių ir garsiausių bažnyčių
Nuo šių metų liepos mėnesio Šv. Pijaus X kunigų brolija Vienoje ėmė valdyti vieną seniausių ir garsiausių miesto bažnyčių.
2021-10-19
Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai
Spalio pradžioje Lietuvos skaitytojus pasiekė garsiosios kun. Félix Sardà y Salvany knygos „Liberalizmas yra nuodėmė“ lietuviškas vertimas.
2021-10-03
Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu
Popiežiaus Pranciškaus 2021 m. liepos 16 d. paskelbto motu proprio Traditionis custodes tikslas yra užgniaužti bet kokią ištikimybę tradicinei liturgijai, tačiau iš tikrųjų tai įžiebs karą, kuris neišvengiamai baigsis Bažnyčios Tradicijos triumfu.
2020-08-28
Išlepimas ir klaidinga psichologijos evangelija
Mūsų dienomis klaidinga marksizmo evangelija skelbia, kad revoliucija – smurtinė ar kitokia – pagaliau užbaigs žmogaus kentėjimus. Ši klaidinga evangelija didžiulę įtaką įgavo ypač 1960‒1970 m., padedant kitai, mažiau žinomai, psichologijos evangelijai.
2020-02-22
Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?
Laisvė yra gėris, kurį turi visi žmonės. Jos apribojimas laikomas žmogaus orumo ir teisių pažeidimu. Bet ar tiesa, kad galime daryti viską, ko užsimanome? Nuo šio pagrindinio klausimo priklauso visas mūsų mąstymas ir veiksmai.
2020-02-05
Benediktas XVI. Motu proprio „Summorum Pontificum“
Nuo neatmenamų laikų ir taip pat ateityje turi būti išsaugotas principas, „pagal kurį kiekviena dalinė Bažnyčia privalo sutikti su visuotine Bažnyčia ne tik tikėjimo doktrina ir sakramentų ženklais, bet ir visuotinai iš apaštalinės ir nuolatinės tradicijos…
2019-03-23
Teologinės žymės – kas tai?
Teologinės žymės naudojamos siekiant suklasifikuoti katalikų mokymo tiesas pagal jų tikrumo laipsnį. Šias žymes atitinka tam tikri teologiniai pasmerkimai, kurių griežtumas priklauso nuo neigiamos tiesos. Tiesa visada yra tiesa. Tačiau teologija skiria keletą…