Vysk. Franz Josef Overbeck
Vysk. Franz Josef Overbeck

Eseno (Vokietija) vyskupas Franzas-Josefas Overbeckas paskyrė 18 pasauliečių, iš kurių 17 moterys, savo parapijose teikti krikšto sakramentą.

Overbeckas apie tai paskelbė savo Twitter paskyroje, pareiškęs, kad „Eseno vyskupijoje krikštyti jau gali ir moterys“. Įraše jis pasidalino ir Eseno vyskupijos pranešimu spaudai, kuriame plačiau paaiškinamas šis sprendimas.

Vyskupas paaiškino, kad paskirdamas moteris teikti krikšto sakramentą, jis reaguoja į „pastoraciniu požiūriu sudėtingą situaciją“, kuomet juntamas didelis kunigų trūkumas.

Overbeckas yra vienas radikaliausių kontroversiško Vokietijos „sinodinio kelio“ rėmėjų. Nors kaip savo sprendimo priežastį jis nurodė kunigų trūkumą, iš tikrųjų šis sprendimas dera su jo pozicija, kad moterims reikėtų teikti kunigystės šventimus.

Jis taip pat aktyviai pasisako už kunigų celibato naikinimą bei siūlymus Bažnyčiai keisti savo mokymą apie homoseksualius santykius.

Eseno vyskupija yra mažiausia Vokietijoje savo plotu, joje gyvena 724 tūkstančiai katalikų. Manoma, kad vėliau šiais metais vyskupijoje bus paskirta ir daugiau pasauliečių teikti krikšto sakramentą savo parapijose.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.