Neseniai išvystytas mokslinis metodas atskleidė, kad Turino drobulė siekia pirmąjį amžių ir mūsų Viešpaties kančios, mirties ir prisikėlimo laikus.
Komentuodamas atradimus, italų mokslininkas Liberato De Caro portalui National Catholic Register teigė, kad panaudojant techniką, kurią jis ir jo kolegos vadina „Plataus kampo rentgeno išsklaidymu“, nustatyta, jog Turino drobulės amžius yra apie 2000 metų.
Šis tyrimas prieštarauja plačiai žinomam 1988 metų anglies datavimo tyrimui, kurio autoriai tvirtino, jog drobulė yra apie 700 metų senumo ir todėl yra suklastota viduramžiais. Katalikų tradicija visada tvirtino, jog mūsų Viešpats Jėzus Kristus buvo palaidotas įvyniotas į šią drobulę.
Italijos Nacionalinės tyrimų tarybos kristalografijos instituto mokslininkas De Caro National Catholic Register teigė, jog naujasis metodas matuoja temperatūros ir drėgmės poveikį medžiagai, kad nustatytų apytikslį jos amžių.
Dar 2019 metais paskelbtoje pirminėje studijoje, mokslininkai „pademonstravo naujo rentgeno amžiaus nustatymo technologijos patikimumą, išbandę jį su daugybe pavyzdžių, paimtų iš medžiagų, kurių amžius siekė nuo 3000 m. prieš Kristų iki 2000 m. po Kristaus“.
De Caro taip pat aptarė galimas priežastis, kodėl 1988 metų tyrimas buvo klaidingas. „Audinių mėginiai paprastai yra paveikūs įvairių rūšių užteršimui, kurį ne visada galima kontroliuoti ir visiškai pašalinti nuo seno audinio“, - teigė mokslininkas.
„Jeigu mėginio valymo procedūra yra atliekama nekruopščiai, [naudotas] anglies-14 metodas yra nepatikimas. Galimai taip buvo ir su 1988 m. tyrimu, kaip patvirtinta eksperimentiniai įrodymai, rodantys, jog judant nuo šonų link medžiagos centro, ilgiausioje pusėje matomas stiprus anglies-14 padidėjimas.“
Galiausiai, pripažįstant, kaip naujasis metodas gali padėti nustatyti drobulės kilmės datą, paminėti ir botaniniai įrodymai, atrasti 1999 metais, rodantys, kad „medžiagoje likusios žiedadulkės“ yra iš „Artimųjų Rytų, konkrečiai iš senovinio Palestinos regiono“, taip patvirtinant, jog drobulė buvo aplink Jeruzalę „ilgą savo egzistavimo laiko tarpą“.
Visą interviu su mokslininku anglų kalba skaitykite čia.