Vysk. Josephas E. Stricklandas

2023 m. lapkričio 27 d. vyskupas Josephas Stricklandas paskelbė atvirą laišką tikintiesiems. Toliau pateikiame jo vertimą.

***

Kaip, esu tikras, jau girdėjote, buvau atšauktas iš Tailerio vyskupijos vyskupo pareigų. Buvau paprašytas susitikti su apaštališkuoju nuncijumi Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir per šį susitikimą man buvo perskaitytas sąrašas priežasčių, dėl kurių buvau nušalintas. Jei būtų buvę įmanoma, su šiomis priežastimis būčiau jus supažindinęs, tačiau tuo metu man nebuvo duota šio sąrašo kopija ir, nepaisant daugybės mano prašymų, kol kas man nepavyko jos gauti.

Motyvuose, kurie man buvo perskaityti, tarp mano nušalinimo priežasčių nebuvo užsiminta apie administracines problemas ar blogą vyskupijos valdymą. Atrodo, kad dauguma nurodytų priežasčių buvo susijusios su tuo, kad kalbėjau apie mūsų katalikų tikėjimo tiesas ir perspėjau dėl visko, kas kelia grėsmę toms tiesoms (įskaitant dalykus, kurie buvo keliami Sinodo apie sinodiškumą procese). Be to, buvo paminėta, kad aš nekeliavau kartu su savo broliais vyskupais, kuomet gyniau Bažnyčią ir jos nekintamą mokymą, ir kad neįgyvendinau motu proprio Traditionis custodes, kurį įgyvendinęs būčiau turėjęs palikti dalį savo kaimenės nepamaitintą ir neprižiūrėtą. Būdamas savo vyskupijos ganytojas ir gynėjas, negalėjau imtis veiksmų, kurie, kaip tvirtai žinojau, pakenktų daliai mano kaimenės ir atimtų iš jos dvasines gėrybes, kurias Kristus patikėjo savo Bažnyčiai. Manau, kad mano veiksmai buvo teisingi, nes jie buvo būtini mano kaimenės apsaugai ir šventojo tikėjimo depozito gynimui.

Dabar yra laikas atskleisti viską, kas dabar uždengta, ir paaiškinti viską, kas dabar paslėpta. Tiesą sakant, atrodo, kad pirmą kartą patekau į Vatikano akiratį tuo metu, kai buvo slepiami dalykai, susiję su gėdinguoju dabar jau buvusiu kardinolu Theodoru McCarricku ir Bažnyčios seksualinio išnaudojimo skandalu. Atrodo, kad pagrindinis mano nusikaltimas, tiek tada, tiek dabar, visada buvo iškelti į dienos šviesą tai, ką kiti norėjo nuslėpti. Deja, dabar atrodo, kad daug kas nori, jog liktų paslėpta pati Tiesa, mūsų Viešpats Jėzus Kristus.

Nors dabar neturiu vyskupijos, vis dar esu Bažnyčios vyskupas, taigi apaštalų įpėdinis, todėl privalau ir toliau kalbėti tiesą, net jei tai pareikalautų mano gyvybės. Šiandien visiems jums noriu pasakyti: NIEKADA, niekada, niekada nepalikite Bažnyčios! Ji yra Kristaus nuotaka! Ji dabar išgyvena savo kančią, ir jūs turite ryžtis ryžtingai stovėti prie kryžiaus! Svarbu kiekvieną sekmadienį ir kuo dažniau dalyvauti Mišiose, praleisti laiką adoracijoje, kasdien melstis Rožančių, reguliariai eiti išpažinties ir visada šauktis šventųjų pagalbos! Raginu jus ištvermingai stengtis, kad galiausiai galėtumėte pasakyti: „Aš kovojau gerą kovą, baigiau bėgimą, išlaikiau tikėjimą."

Tegul Visagalis Dievas jus laimina, o įžengiant į šį advento laikotarpį tegul mūsų šventoji ir palaimintoji Motina jus užtaria ir visada kreipia į savo dieviškąjį Sūnų Jėzų.

Lieku nuolankus jūsų tėvas ir tarnas,

Vyskupas Josephas E. Stricklandas

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
 • Šis komentaras nebeskelbiamas.
  Jarošas · 14:02 03/12/2023
  Argi neturetume vieni kitu palaikyti? Myleti, bet niekaip neatmesti, nenusalinti, tikm del to kad kazkam neitiko zemeje? 
  Ar tu Vyskupas, ar Popiezius... visai nesvarbu. Svarbiausia Dievas bei Jo Sunus Jezus. Nes mes visi priklausome Jam Jezui, o Jis Dievo. Ggeriau patirti skriduda  ir buti apiplestam negu nuskfiausti kita, ir dar broli. 
  Apie Vagikana mes girdime dzugybe blogu kalbu. Bet niekur Sventajame raste neradau jog butu uzsiminta ju svarba. Mes klsusome Kristaus vykdome Jo valia. Jo isakymu  o Jo isakymai nera sunkus. 

      MYLEKITE VIENI KITUS KAIP IR AS JUS PAMILAU.
  AS ATLEIDZIU KIRKBIENSM KURIS MAN KALTAS.
  LAIMINU MUSU DIEVA TEVA IR JO SUNU JEZU KRISTU. 
  LAIMINU VISUS SVENTUOSIUS IR AUKSTUOSIUS KUNIGUS.
  LAIMINU VISAS NASLES IR NASLAITES, LIGONIUS VISUS PRIESUS, PERSEKIOTOJUS, LAIMINU IZRAELI DIDZIOJO KARALIAUS MIESTA LAIMINU VISUS IZRAELITUS, SIUO SUNKIU METU. MELDZIU TAIKOS IR RAMYBES JIEMS IR JU NAMAMS. IS VIESPATES MUSU DIEVO NAMU. TELAIMINA JUS VISUS DIEVAS TEVAS IR SUNUS IR SVENTOJI DVASIA. 
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.