Kun. Frank Pavone
Kun. Frank Pavone

Frankas Pavone, bene populiariausias Jungtinių Valstijų kunigas, kovojantis už negimusios gyvybės apsaugą, tiesioginiu Vatikano sprendimu buvo laicizuotas (pašalintas iš kunigystės).

Kaip skelbia Catholic News Agency, apie organizacijų Kunigai už gyvybę bei Nacionalinė religinė taryba „Už gyvybę“ vadovo pašalinimą iš kunigystės buvo informuoti visi Jungtinių Valstijų vyskupai, kuriems išsiųstas Popiežiškojo nuncijaus arkivysk. Chritophe’o Pierre’o laiškas. Laiške teigiama, kad kun. Pavone laicizuojamas dėl „šventvagiškos komunikacijos socialiniuose tinkluose“ ir „nuolatinio nepaklusnumo teisėtiems savo vyskupo nurodymams“.

Atskirame pareiškime nuncijus pranešė, jog sprendimas paskelbtas Kunigų dikasterijos prefekto, jis yra galutinis ir neskundžiamas. Dikasterijų sprendimai yra laikomi paties popiežiaus sprendimais.

Laiške JAV vyskupams Frankas Pavone vadinamas nebe kunigu, o „ponu“ (angl. Mr.). Jame taip pat teigiama, kad kadangi organizacija Kunigai už gyvybę nėra katalikų organizacija, „dėl pono Pavone vadovavimo šiai organizacijai gali apsispręsti tik ji pati“.

Kun. Frankas Pavone paskelbė atsakymą, kuriame teigia, jog tęs kunigišką tarnystę, ir paaiškina kai kuriuos jo laicizavimo laiške minimus kaltinimus. Pirmiausia jis pastebi, kad nebuvo asmeniškai informuotas apie tokį sprendimą ir apie jį sužinojo iš žiniasklaidos.

Jo teigimu, „šventvagystė“ socialiniuose tinkluose reiškia jo vieną kartą paskelbtą įrašą Twitter'yje, kur jis, besiginčydamas su už abortus pasisakančiu politiku, pavartojo žodžius „God damn“ (artimiausias lietuviškas atitikmuo – būkite prakeiktas). Kunigas viešai atsiprašė dėl tokių pykčio akimirką parašytų žodžių, ištrynė įrašą ir, kaip teigia, išpažino tai išpažintyje. Kunigo teigimu, įrašas buvo paskelbtas 2017 metais, o po to nieko panašaus nutikę nebuvo. Pasak jo, vietinis vyskupas pasinaudojo šia smulkia kunigo klaida jį sužlugdyti, nes nepritaria kunigo kovai už negimusią gyvybę.

Kun. Pavone teigimu, jo vyskupas anksčiau reikalavo jo nutraukti veiklą už negimusios gyvybės apsaugą arba atsisakyti kunigystės, nenurodydamas jokių rimtų priežasčių, kodėl jis tai turėtų padaryti. Kunigas tęsė savo veiklą, o dabar susilaukė tiesioginio popiežiaus sprendimo, net neturėjęs galimybės paaiškinti savo pozicijos.

Portalas Lifesitenews.com sukūrė peticiją kun. Franko Pavone gynimui, kurią kviečiame pasirašyti ir mes. Toks tikėjimui ir prigimtiniam įstatymui ištikimo kunigo laicizavimas be jokios rimtos priežasties yra akivaizdžiai neteisėtas, nes neturi pagrindimo Kanonų teisės kodekse. Tuo metu, kai kiti kunigai, vyskupai ir kardinolai atvirai ir kovingai pasisako už homoseksualų sąjungas ar netramdomi skelbia erezijas, pačia griežčiausia bausme nubaudžiamas kunigas, kuris visą savo tarnystę paskyrė kovai už negimusios gyvybės apsaugą.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.