Tradicinių Mišių ministrantai

Šių metų Pasaulio jaunimo dienų, vykusių Lisabonoje, metu Vatikanas paprašė jose dalyvavusių jaunuolių ranka užrašyti savo sugalvotas maldos intencijas „sinodui ir Bažnyčiai“. Oficialioje Vatikano sinodo paskyroje paskelbti rezultatai rodo, kad iš viso pasaulio susirinkęs katalikiškas jaunimas nori grįžti prie tradicinės katalikybės.

Tik keli užrašytų maldos intencijų pavyzdžiai:

– „nedrauskite Tridento Mišių“;

– „grįžti prie ortodoksijos ir tradicijos“;

– „kunigai, atsidavę savo pašaukimui“;

– „kad Bažnyčia grįžtų prie savo tradicinių šaknų“;

– „kad katalikai, kurie tradicinėse lotyniškose Mišiose randa dvasinę paguodą, būtų priimti ir jiems būtų leista dalyvauti šiose Mišiose.

Tai, kad oficiali Vatikano Twitter paskyra skelbia tokias katalikų Tradicijai palankias ir pastarųjų metų Vatikano politikai tiesiogiai prieštaraujančias žinutes, jau savaime kelia didelę nuostabą. Tačiau, pasak vieno Pasaulio jaunimo dienose dalyvavusio liudininko, Vatikanas neturėjo didelio pasirinkimo: „90% lipdukų San Dominge buvo su tokiomis žinutėmis.“

Sekuliarizuotame, postkrikščioniškame pasaulyje augantis jaunimas ilgisi tradicinių lotyniškų Mišių – Visų Amžių Mišių, ir jose randamo išskirtinio sakralumo. Jie nori drąsaus kontrasto su šiuolaikiniu pasauliu, o ne su juo susiliejančios Bažnyčios. Taip jie seka pačiu Kristumi, kuris skelbė: „Jei pasaulis jūsų nekęs, tai žinokite – jis manęs nekentė pirmiau, negu jūsų.“

Siurprizų Dievas, kalbant popiežiaus Pranciškaus žodžiais, iš tiesų yra paruošęs daug įdomių dalykų ateities Bažnyčiai.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.