Laikmetis.lt   Publikuota iš: Laikmetis.lt
Popiežius ir Meksikos čiabuviai

Kovo 1 d. San Kristobalio (Meksika) vyskupas Rodrigo Aguilaras Martinezas pareiškė, kad prašys Vatikano įvesti majų pagoniškas apeigas į Bažnyčios liturgiją.

Pietų Meksikoje esanti San Kristobalio vyskupija išsiųs laišką popiežiui Pranciškui, prašydama į Mišias įtraukti majų pagonių apeigas, tokias kaip šokis, muzika ir moterų liturginis vaidmuo pamaldose.

Šias pastangas koordinuojantis kardinolas Felipe Arismendis Esquivelas sakė, kad pasiūlymas bus pateiktas balandžio mėnesį Meksikos vyskupų konferencijos posėdyje, o gegužės mėnesį Romoje jį pristatys Pueblos arkivyskupas Victoras Sanchezas, pastoracinės liturgijos komisijos pirmininkas.

Šie Meksikos dvasininkai tikina, kad tokiomis liturginėmis naujovėmis „siekiama suvienyti bendruomenes ir gerbti jų orumą, atsižvelgiant į vietines kultūras“.

Jis pridūrė, kad šios apeigos kai kur jau vyksta. „Tačiau jas patvirtino vyskupas ir bendruomenė, o dabar norime, kad jas patvirtintų Roma, Visuotinės Bažnyčios Apaštališkasis Sostas“, – sakė A. Martinezas.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    +Plebanus · 15:48 18/03/2023
    Dabatiniai jaunieji kunigai, taip improvizuoja mišias,kad nesupranta žmonės kur esantys mišiose ar šou renginyje.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.