Katalikų Tradicija   Publikuota iš: Parengta pagal Laikmetis.lt naujieną
Vysk. Americo Aguiar
Vysk. Americo Aguiar

Lisabonos vyskupas augziliaras ir Pasaulio jaunimo dienų Lisabonoje 2023 m. vadovas Américo Aguiaras skandalingai pareiškė, kad Pasaulio jaunimo dienomis nenorima atversti jaunimo į Katalikų Bažnyčią ar net į Kristų. Panašu, kad vyskupas tiesiog nori, kad jaunimas smagiai praleistų laiką ir net nesusimąstytų apie tai, ką reiškia būti kataliku ar sekti Kristumi.

„Nenorime atversti jaunimo į Kristų, Katalikų Bažnyčią ar panašiai“, – žurnalistams sakė vyskupas Américo Aguiaras, kuriam popiežius Pranciškus dar ir netrukus suteiks kardinolo titulą.

Interviu vyskupas sakė, kad, jo nuomone, Pasaulio jaunimo dienų intencija – kad jaunimas keliautų kartu, gerbiant vienas kito skirtumus. Pasaulio jaunimo dienos vyks Lisabonoje, Portugalijoje, rugpjūčio 1-6 d.

CNA rašoma, kad A. Aguiaras, Lisabonos pagalbinis vyskupas, apie skirtingumą kalbėjo liepos 6 d., duodamas interviu „RTP Notícias“, likus trims dienoms iki popiežiaus Pranciškaus pranešimo apie 21 naujo kardinolo, tarp jų ir šio prelato, paskyrimą.

Kardinolui nominantui tikslas – suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui ištarti: „,Aš kitaip mąstau, kitaip jaučiu, kitaip organizuoju savo gyvenimą, bet mes esame broliai ir einame kartu kurti ateities’. Tai pagrindinė šio susitikimo su gyvuoju Kristumi žinia, kurią popiežius nori perduoti jaunimui.“

„Mes visai nenorime atversti jaunimo į Kristų, į Katalikų Bažnyčią ar ką nors panašaus, – tęsė A. Aguiaras. – Norime, kad jaunam katalikui, krikščioniui, būtų normalu sakyti ir liudyti, kas jis yra, taip pat kaip ir jaunam musulmonui, žydui ar kitą religiją išpažįstančiam jaunuoliui taip pat nekiltų problemų sakyti, kas jis yra, ir tai liudyti, o jaunas žmogus, kuris neturi jokios religijos, jaustųsi laukiamas ir galbūt nesijaustų keistas dėl to, kad mąsto kitaip.“

Prelatas pabrėžė, kad svarbu, „jog visi suprastume, kad skirtumai mus praturtina, o pasaulis bus objektyviai geresnis, jei sugebėsime įdėti į visų jaunų žmonių širdis šį Fratelli Tutti, visų brolių tikėjimą, kad popiežius dėjo milžiniškas pastangas, kad tai įeitų į visų širdis.“ 

Popiežiaus Pranciškaus enciklika Fratelli Tutti paskelbta 2020 m. spalio 4 d. Tai trečioji jo pontifikato enciklika, skirta brolystei ir socialinei draugystei. Pasaulines jaunimo dienas 1985 m. įsteigė popiežius Jonas Paulius II.

Atrodo, kad vyskupas atvirai pasako, kad Katalikų Bažnyčia nėra vienintelė įsteigta Dievo ir kad neturėtume stengtis į Ją atvesti visų žmonių. Teigiama, kad skirtingų religijų egzistavimas mus praturtina ir lyg pamirštamas bene svarbiausias mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus paliepimas apaštalams: „eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios, mokydami laikytis visko, ką tik esu jums įsakęs.“ (Mt 28, 19-20)

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Andrius · 22:19 16/07/2023
    Gėdinga.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    +Plebanus · 20:50 05/08/2023
    Koks popiežius tokie ir vyskupai ir kardinolai.Vyskupai bijodami prarasti pareigas bijo kritikuoti ir  ginti doktriną.Tik vyskupai ir kunigai iš pašaukimo  gina tikėjimą .Šis popiežius ne vienija bet skaldo,draudžia  seno rito mišias , vaidina modernų popiežių.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.