VI sekmadienis kaip po Epifanijos

Jer 29, 11, 12 ir 14. Sako Viešpats: Aš turiu galvoje taikos, bet ne priespaudos mintis. Jūs šauksitės manęs, ir aš jus išklausysiu ir sugrąžinsiu jūsų belaisvius iš visų vietų.

Ps 84, 2. Viešpatie, tu palaiminai savo žemę, tu išvadavai Jokūbą iš nelaisvės.

(Introitas)

Liturginis laikas po Sekminių turi 24 sekmadienius. Jeigu dėl kilnojamos Velykų datos dar lieka keli sekmadieniai iki Advento, jie užpildomi papildomais sekmadieniais, kurie turi titulą „po Epifanijos“

Šio papildomo sekmadienio Mišių kolekta prašo malonės visuomet teisingai mąstyti ir tuomet atlikti tai, kas yra gera ir teisu Visagalio Dievo akyse. Juk dažniausia mes arba turime gerus sumanymus, kuriems įgyvendinti pritrūksta ryžto, arba atliekame gerus darbus, bet ne iš širdies ir ne su teisinga intencija.

Epistolės skaitinyje Pagonių Apaštalas giria Tesalonikų bažnyčios narius už jų nuoširdžias pastangas ir uolumą: „Todėl jūs ne tik pasidarėte mūsų ir Viešpaties sekėjai, priėmę žodį didžiame suspaudime su Šventosios Dvasios džiaugsmu, bet ir tapote pavyzdžiu visiems Makedonijos bei Achajos tikintiesiems. Mat iš jūsų pasklidęs Viešpaties žodis pagarsėjo ne tik Makedonijoje bei Achajoje, bet jūsų tikėjimas Dievu pasidarė žinomas visur, ir mums jau nebereikia apie tai kalbėti.“ Klauskime savęs, ar ir apie mus ir mūsų bendruomenes būtų galima taip pat pasakyti?

Šio sekmadienio Šventoji Evangelija pakartoja V sekmadienio kaip po Epifanijos ištrauką, kuri pasakoja du Viešpaties palyginimus: apie garstyčios grūdelį, kuris išauga į medelį, ir apie raugą, nuo kurio viskas įrūgsta. Šiais abiem palyginimais Viešpats nusako savo Mokymo, - Gerosios Naujienos slėpinį. Kristaus žodis, radęs atsaką žmogaus širdyje, ilgainiui ją perkeičia ir atnaujina. Perkeisti žmonės pamažu atnaujina visą visuomenę. Ir nors pasaulis visada, o ypač šiomis dienomis, atkrenta į tamsybes ir bedievystes, tačiau ne klaida, ne nuodėmė, ne smurtas taria paskutinį žodį. Viešpats žino metą ir laiką. Jis veikia net tada, kai to nematome ir nesuprantame. Galiausiai, kaip yra sakęs Benediktas XVI, „Viešpats laimės pabaigoje“, tuomet bus pamintos blogio pajėgos ir atlyginta už visas mūsų geras pastangas.

Svarbu bus tik tai, po kokia vėliava stovėjome, kieno pusėje kovojome.

Iš tiesų sakau jums: ko melsdamiesi prašote,

tikėkite, kad gausite, ir bus jums.

(Komunijos antifona)]

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.