Arkivysk. Stanislaw Gadecki
Arkivysk. Stanislaw Gadecki

Lenkijos vyskupų konferencija paskelbtame pareiškime patikslino, kad tos pačios lyties poros „negali gauti palaiminimo“ po to, kai Vatikanas paviešino tai leidžiantį dokumentą.

„Kadangi lytinių santykių praktikavimas už santuokos ribų, t. y. už neišardomos vyro ir moters sąjungos, atviros gyvybės perdavimui, visada yra nusikaltimas prieš Dievo valią ir išmintį, išreikštą šeštajame įsakyme [...] žmonės, kurie palaiko tokius santykius, negali gauti palaiminimo. Tai ypač taikytina tos pačios lyties asmenų santykiams“, - rašo Lenkijos vyskupų konferencijos atstovas spaudai t. Leszekas Gęsiakas, pasikonsultavęs su konferencijos Nuolatinės tarybos nariais.

Gruodžio 18 d. išleista Tikėjimo doktrinos dikasterijos deklaracija Fiducia supplicans, pasirašyta popiežiaus, leidžia laiminti nereguliariose situacijose esančias poras ir tos pačios lyties poras, prieštaraudama nekintamam katalikų mokymui, kad Bažnyčia negali laiminti nuodėmingų santykių.

Ši deklaracija prieštarauja 2021 m. vasario 22 d. Tikėjimo mokymo kongregacijos paskelbtam dokumentui dėl tos pačios lyties asmenų sąjungų palaiminimo, kurį taip pat patvirtino popiežius Pranciškus.

Tėvas Gęsiakas citavo šį dokumentą, išleistą kaip atsakymą į klausimą „Ar Bažnyčia turi teisę laiminti tos pačios lyties asmenų sąjungas?“ Vyskupų konferencijos atstovas pažymėjo, kad 2021 m. dokumente pateikiamas neigiamas atsakymas.

Lenkijos vyskupų konferencijos atstovas spaudai, cituodamas šio dokumento mintis, pažymėjo: tos pačios lyties asmenų sąjungos nėra „teisėtas bažnytinio palaiminimo objektas“, nes tokie santykiai „neatitinka Kūrėjo valios“.

2021 m. dokumente taip pat rašoma: „kadangi asmenų palaiminimai yra susiję su sakramentais, homoseksualių sąjungų palaiminimas negali būti laikomas teisėtu, nes tai būtų tam tikra santuokinio palaiminimo, teikiamo vyrui ir moteriai, susijungusiems Santuokos sakramentu, imitacija ar analogija, nors iš tikrųjų nėra visiškai jokio pagrindo homoseksualias sąjungas laikyti kuo nors panašiomis ar bent kiek analogiškomis Dievo planui dėl santuokos ir šeimos.“

„Kitaip tariant, šiuo atveju išvengti painiavos ir skandalo praktiškai neįmanoma“, - rašo t. Gęsiakas.

Jis pabrėžė, kad 2021 m. dokumentas vis dėlto laiko leistinu palaiminimą tos pačios lyties asmenims, kurie ketina gyventi skaisčiai. „Taigi kalbame apie pavienius asmenis, gyvenančius susilaikant“, - pažymėjo t. Gęsiakas, kuris tęsė pabrėždamas, kad tokie palaiminimai skaistiems asmenims turi būti teikiami privačiai.

„Tačiau siekiant išvengti painiavos, kad tai reiškia pritarimą tos pačios lyties asmenų santykiams, tai turi būti daroma privačiai, ne liturgijos metu ir be jokios analogijos su sakramentinėmis apeigomis“, - sakė Lenkijos vyskupų atstovas.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Kazys · 16:18 24/12/2023
    Tokių į Dievą Tėvą visagalį dangaus ir žemės sukureja... O tai ką pasako mūsų popiežius apie tuos vienalyčių tai jau yra šėtono apsėstas o ką su tokiais darydavo šventa bažnyčia senovėje.....
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.