Publikuota iš: Laikmetis.lt

Ispanijos Avilos vyskupija rugpjūčio 28 d. pranešė, kad Bažnyčios mokytojos šv. Teresės Avilietės kūnas po jos mirties 1582 m. spalio 4 d., t. y. beveik prieš penkis šimtmečius, tebėra nepažeistas.

„Šiandien buvo atvertas šventosios Teresės kapas ir mes įsitikinome, kad jis yra tokios pat būklės, kaip ir tada, kai paskutinį kartą 1914 m. atvėrimo metu“, – sakė basųjų karmelitų ordino generalinis postulatorius tėvas Marco Chiesa iš Albos de Tormeso karmelitų vienuolyno, kuriame ilsisi gerbiamos ispanų šventosios palaikai.

Tėvas Miguelis Ángelas Gonzálezas, Albos de Tormeso ir Salamankos karmelitų prioras iš Avilos vyskupijos, paaiškino, kaip buvo atlikta procedūra: „Karmelitų basųjų motinų bendruomenė kartu su ordino generaliniu postulatoriumi, bažnytinio tribunolo nariais ir nedidele grupe vienuolių atidžiai ir iškilmingai perkėlė relikvijorius į studijoms skirtą vietą. Tai darėme giedodami Te Deum, kupinomis emocijų širdimis“.

Vyskupija paaiškino, kad šis renginys vyko kaip šv. Teresės Avilietės palaikų kanoninio pripažinimo dalis, dėl kurio liepos 1 d. į Vatikaną kreipėsi Salamankos vyskupas Luisas Retana, o leidimą suteikė popiežius Pranciškus per Šventųjų skelbimo dikasteriją.

Kūno, širdies, rankos ir plaštakos, kuri yra saugoma Ispanijos Rondos mieste ir kuri tyrimams buvo nugabenta į Albą de Tormesą, tyrimo procesas vyksta rugpjūčio 28-31 d.

Vyskupija teigė, kad norint prieiti prie šv. Teresės kūno, pirmiausia buvo nuimta marmurinė kapo plokštė. Tada – tyrimams įrengtoje patalpoje, o dabar tik dalyvaujant mokslininkų medikų komandai ir bažnytinio teismo nariams – buvo atidarytas sidabrinis karstas.

Tribunolą sudaro Ispanijos Šv. Jėzaus Teresės Iberijos provincijos karmelitų provincijolas tėvas Francisco Sánchezas Oreja, M. Gonzálezas ir Albos de Tormeso gailestingumo dukterų vyresnioji sesuo Remigia Blázquez Martín.

Sidabrinį karstą atidaryti padėjo auksakaliai Ignacio Manzano Martínas ir Constantino Martínas Jaénas, kurie taip pat dalyvaus paskutinę darbo dieną.

Avilos vyskupija taip pat atskleidė, kad kapui atidaryti buvo panaudota 10 raktų: Be karaliaus rakto, buvo naudojami trys raktai: „Trys, kurie saugomi Alboje de Tormesoje, trys, kuriuos paskolino Albos kunigaikštis, ir trys, kuriuos tėvas generolas [basasis karmelitas] saugo Romoje. Trys iš šių raktų skirti išorinėms grotoms atidaryti, trys – marmurinei kapavietei atidaryti, o kiti keturi – sidabriniam karstui atidaryti.“

M. Chiesa atkreipė dėmesį, kad nuo 1914 m. tyrimo išlikę atvaizdai yra juodai balti, todėl „sunku palyginti“, nors „atidengtos dalys, t. y. veidas ir pėda, yra tokios pat, kaip ir 1914 m.“.

„Nesimato spalvos, nėra odos spalvos, nes oda mumifikuota, bet ją galima įžiūrėti, ypač veido vidurį“, – pažymėjo jis. „Ekspertai gydytojai beveik aiškiai mato Teresės veidą“.

Pirmasis etapas – atidarymas ir atpažinimas – vyks iki rugpjūčio 31 d. Šiame etape daktaro José Antonio Ruizo de Alegríos iš Madrido vadovaujama komanda padarys nuotraukas ir rentgeno nuotraukas, taip pat tinkamai išvalys relikvijorių.

Antrasis etapas kelis mėnesius vyks laboratorijose Italijoje, vėliau bus rengiamos mokslinės išvados. Galiausiai, trečiajame etape bus pasiūlytos tam tikros intervencijos, kad palaikai būtų geriau išsaugoti.

Prieš galutinį uždarymą bus skirtas tinkamas laikas šventosios Teresės relikvijoms pagerbti.

Ankstesnis šventosios Jėzaus Teresės kapo atidarymas vyko 1914 m. rugpjūčio 16-23 d. Tuo metu Avilos vyskupija teigė, kad kūnas liko „visiškai nepažeistas“, kaip ir per atidarymą 1750 metais.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų