Laikmetis.lt   Publikuota iš: Laikmetis.lt
Kardinolai

Daugiau kaip 70 kardinolų ir vyskupų iš įvairių šalių (daugiausia iš JAV, Tanzanijos ir Kanados) paskelbė „brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėja, kad dabar vykstančio proceso, vadinamo Sinodiniu keliu, metu siūlomi radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali privesti prie jos skilimo.

Laiške išreiškiamas „augantis susirūpinimas dėl viso Vokietijos Sinodinio kelio pobūdžio“, kuris, pasak pasirašiusiųjų, sukėlė painiavą dėl Bažnyčios mokymo ir atrodo labiau orientuotas į žmogaus, o ne į Dievo valią.

„Neįsiklausydami į Šventąją Dvasią ir Evangeliją, Sinodinio kelio veiksmai kenkia Bažnyčios autoriteto, įskaitant popiežiaus Pranciškaus, patikimumui, krikščioniškajai antropologijai ir lytinei moralei bei Šventojo Rašto patikimumui“, – teigiama laiške.

Taip pat priduriama: „Sinodinio kelio nutarimai žvelgia į Bažnyčią ir jos misiją per pasaulio, o ne per Šventajame Rašte ir autoritetingoje Bažnyčios Tradicijoje apreikštų tiesų prizmę.“

Šis vyskupų laiškas buvo paskelbtas antradienį. Iš pradžių jį pasirašė 49 Jungtinių Valstijų vyskupai. Vėliau prisijungė dar 19 iš Afrikos, tarp kurių 14 yra iš Tanzanijos. Laiško rengėjai nurodė elektroninio pašto adresą – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., kuriuo naudodamiesi kiti vyskupai gali pridėti savo pavardes prie dokumento.

Tarp tarpsirašiusiųjų dokumentą yra tokie gerai žinomi prelatai kaip kardinolai Francis Arinze, Raymondas Burke’as, Wilfredas Napieras, George’as Pellas, San Francisko arkivyskupas Salvatore Cordileone ir Denverio arkivyskupas Samuelis Aquila.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.