Spalio 29-31 dienomis Romoje vyko jau 10-oji kasmetinė Summorum Pontificum piligrimystė, skirta paminėti popiežiaus Benedikto XVI paskelbtą motu proprio Summorum Pontificum, suteikusį postūmį tradicinių Mišių plitimui visame pasaulyje.
Šių metų piligrimystėje dalyvavo apie 500 kunigų, seminaristų, vienuolių ir pasauliečių iš įvairių valstybių. Piligrimai turėjo progą dalyvauti Eucharistinėje procesijoje į Vatikaną ir iškilmingose tradicinėse Mišiose Šv. Petro bazilikoje. Piligrimystė pradėta spalio 29 d. Švč. Mergelės Marijos ir Visų Kankinių bažnyčioje (vad. Panteone), kur giedoti mišparai. Spalio 30 d. piligrimai kviesti į Eucharistinę adoraciją, vykusią Šv. Celso ir Julijono bažnyčioje, o vėliau kartu su Eucharistine procesija patraukė į Šv. Petro baziliką, kur aukotos iškilmingos tradicinės Mišios. Piligrimystė užbaigta tradicinėmis Mišiomis Piligrimų Švč. Trejybės bažnyčioje, taip paminint Kristaus Karaliaus iškilmę.
Summorum Pontificum piligrimyste siekiama skleisti žinią apie tradicinių Mišių amžinumą ir grožį, tradicinę liturgiją mylinčius piligrimus surinkti į patį katalikybės centrą – Šv. Petro baziliką. Pasak organizatorių, „piligrimystė sutraukia žmones ad Petri Sedem (prie Petro Sosto), kad paliudytų daugybės tikinčiųjų iš viso pasaulio prisirišimą prie tradicinės liturgijos“.
2007 m. popiežiaus Benedikto XVI paskelbtas apaštališkasis laiškas Summorum Pontificum pripažino kunigų teisę aukoti Mišias pagal 1962 m. Romos mišiolą, taip pat tikinčiųjų teisę šiose Mišiose dalyvauti. Dokumente atkreiptas dėmesys, kad tradicinis ritualas niekada nebuvo ir negali būti uždraustas.
2021 m. liepos 16 d. popiežius Pranciškus paskelbė skandalą sukėlusį potvarkį Traditionis Custodes, stipriai apribojantį tradicinių Mišių bendruomenių steigimąsi ir augimą. Dokumentu panaikintas Summorum Pontificum, jame nurodyta, kad Pauliaus VI ir Jono Pauliaus II patvirtintos liturginės knygos yra vienintelė Romos apeigų „lex orandi“ išraiška (taip tiesiogiai prieštaraujant Benediktui XVI), juo uždrausta steigtis naujoms tradicinės liturgijos grupėms. Taip pat Pranciškaus nutarimas stipriai apribojo galimybę tradicines Mišias aukoti naujai įšventintiems kunigams, o vyskupams suteikė teisę uždrausti jas aukoti ir tiems kunigams, kurie jau tai daro seniai.
Įspūdingą piligrimystęs nuotraukų galeriją GALITE RASTI ČIA.