Garbė Jėzui Kristui!

Po ilgų ruošos darbų džiaugiamės galėdami Jums pristatyti Katalikų Tradicijos interneto svetainę. Ilgą laiką veikėme Katalikų Tradicijos Facebook paskyroje, bet matydami, kad Lietuvoje gausėja žmonių, atrandančių ir besidominčių katalikų Tradicija, nusprendėme, jog laikas žengti kitą žingsnį ir sukurti svetainę, kurioje iš tradicinės katalikiškos perspektyvos būtų komentuojamos Bažnyčios aktualijos, skelbiami lietuvių ir užsienio autorių straipsniai Bažnyčios mokymo, liturgijos, pamaldumo, istorijos, visuomenės ir šeimos moralės, kultūros temomis, taip pat tradicinių šv. Mišių liturginis kalendorius ir informacija apie tradicinių šv. Mišių vietas ir laikus.

Šiame laiške trumpai pristatysiu svetainės struktūrą ir turinį.

Pagrindiniai šios svetainės tikslai:

– puoselėti ir skleisti žinią apie tradicinę liturgiją bei skatinti tradicinį katalikišką pamaldumą, priešintis vis radikalesniems liturgijos iškraipymams;

– sugrąžinti domėjimąsi tikru Katalikų Bažnyčios mokymu ir priešintis pastangoms katalikų doktriną palenkti šio pasaulio užgaidoms;

– ugdyti katalikišką kultūrą ir moralę visuomeniniame bei šeimos gyvenime ir priešintis visuomenės tvarką ir šeimą griaunančioms ideologijoms.

Svetainę sudaro šešios straipsnių kategorijos:

Tikėjimas – šioje kategorijoje skelbsime straipsnius katalikiško dvasingumo, pamaldumo, liturgijos ir kitomis temomis, susijusiomis su malda, dvasiniu augimu ir šventumo siekiu.

Bažnyčia – čia rasite Bažnyčios aktualijas ir jų komentarus, taip pat straipsnius apie įvairias šiuolaikinės Bažnyčios tendencijas ir kt.

Visuomenė – čia bus skelbiamos aktualijos ir straipsniai, susiję su politika, ekonomika, Bažnyčios socialiniu mokymu, urbanistika, miesto ir kaimo bendruomenėmis bei viskuo, kas liečia viešąją sferą.

Šeima ir namai – šioje kategorijoje rasite straipsnius šeimos ir santuokos, vaikų auginimo ir auklėjimo, vyriškumo ir moteriškumo, šeimos laisvalaikio, sodininkystės ir panašiomis temomis. Taip pat čia bus apžvelgiamos moderniosios ideologijos ir pavojingos tendencijos, griaunančios šeimą ir namų bendruomenę.

Istorija – atversime Katalikų Bažnyčios, katalikiškos civilizacijos ir mūsų tautos istorijos puslapius, ypač tuos, kurie gali įkvėpti šiuolaikinius katalikus ar yra nepagrįstai kritikuojami moderniųjų ideologijų apologetų.

Kultūra – čia rasite straipsnius apie filosofiją, klasikinį ugdymą, kultūrą, meną. Taip pat apžvelgsime katalikiškus kultūrinius įvykius ir katalikiškas kelionių kryptis, skelbsime eilėraščius, dailės kūrinius su komentarais ir kt.

Šios kategorijos apima viską, kas svarbiausia kataliko ir katalikiškos civilizacijos būtyje. Bažnyčia reiškia visus katalikus jungiančią dvasinę bendruomenę, Visuomenė – politinę bendruomenę, Šeima ir namai – mažiausią ląstelę, namų bendruomenę. Istorija vienija mus į gyvą bendruomenę su mūsų protėviais. Galiausiai, šias bendruomenes lyg kolonos iš dviejų pusių palaiko Tikėjimas ir katalikiška Kultūra.

Svetainėje rasite ir papildomų funkcijų. Kategorijoje Straipsnių ciklai dalimis skelbsime knygas ar ilgesnius skaitinius. Paspaudę Tradicinės šv. Mišios rasite informaciją apie tradicines Mišias, tradicinį liturginį kalendorių ir visų sekmadienių bei didesnių švenčių skaitinius, taip pat vietas ir laikus, kur ir kada Lietuvoje ir užsienyje aukojamos tradicinės Mišios. Nuorodoje Katekizmas rasite įkeltą iki šiol solidžiausią lietuviškai išleistą katekizmą – prel. Bartkaus ir kan. Aleksos „Dievas ir žmogus“. Meno galerija nuves į išsamią temomis suskirstytą katalikiško meno galeriją. Taip pat šoninėje svetainės juostoje rasite mūsų Facebook ir Twitter paskyrose skelbiamą turinį bei naudingas nuorodas.

Tikimės, kad ši svetainė prisidės prie katalikų Tradicijos išsaugojimo ir atstatymo ten, kur ji prarasta. Svetainės veiklai pastoviai reikalinga finansinė parama, nes išsilaikome tik iš aukų ir jokių stambių rėmėjų neturime. Ją skirti galima mūsų Contribee platformoje.

Prašome Jūsų maldų, kad visuomet pajėgtume vykdyti Dievo, o ne savo valią ir kad niekada nenukryptume nuo Tiesos.

Jūsų Jėzaus ir Marijos Širdyse,

Marius Parčiauskas, vyriausiasis redaktorius

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.