Teologija
-
Apie Dievo baimę
2023.02.08Kun. Karl Stehlin FSSPX
Šiuolaikiniam žmogui Dievas tapo panašiu į minkšto būdo tėtušį, kuris viską leidžia. Šiuolaikiniam religiniam gyvenimui Bažnyčioje būdingas labai laisvas, familiarus santykis su Dievu.
-
Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?
2022.08.06Angelus Press
Laisvė yra gėris, kurį turi visi žmonės. Jos apribojimas laikomas žmogaus orumo ir teisių pažeidimu. Bet ar tiesa, kad galime daryti viską, ko užsimanome? Nuo šio pagrindinio klausimo priklauso visas mūsų mąstymas ir veiksmai.
-
Bažnyčios mokymas apie Dievo malonę prieš pelagijonus
2023.10.17Kun. Edmundas Naujokaitis FSSPX
Pelagijonai neigė antgamtinės malonės reikalingumą išganymui – Dievo malonės veikimas esąs nesuderinamas su žmogaus laisva valia.
-
Homoseksualumas Šv. Rašte ir katalikiškoje tradicijoje
2022.02.09Kun. Edmundas Naujokaitis FSSPX
Lietuvos katalikai eilinį kartą susiduria su iš išorės primetama brutalia ideologija. Homoseksualų buvo visais laikais ir visose kultūrose, tačiau po II pasaulinio karo atsiradusi gėjų ideologija ir ja besiremiantis klubų, lobistinių grupių, visuomeninių organizacijų ir žiniasklaidos tinklas yra unikalus reiškinys žmonijos istorijoje.
-
Humanistinis pacifizmas. Šiandienos katalikų argumentų prieš karą kritika
2022.05.05Kun. Juan-Carlos Iscara
Pakeisti juridinį teisingo karo principų pritaikymą mandagiais ir dievobaimingais teiginiais, smerkti karinius veiksmus, nepasiūlant realių alternatyvių priemonių teisingumui ir taikai užtikrinti – visa tai būtų rimtas Bažnyčios misijos moderniajame pasaulyje paneigimas.
-
Krikščioniškos meilės įsakymas ir dvi priešo sąvokos
2022.02.22Kun. Edmundas Naujokaitis FSSPX
Tarkime, jei žmogus nesuvaldo piktumo, jis yra tik silpnas žmogus, galima ir privaloma jį toleruoti, reikia jam atleisti, reikia jam padėti. Bet jei jis ima kitus mušti, jei jis savo piktumą išlieja aktyviomis nuodėmėmis, tada jis tampa priešininku ir aš turiu jam pasipriešinti tiek, kiek tai yra mano atsakomybė ir kompetencija.
-
Nuvertintas dangus
2022.09.26Tėvas Emanuelis
Tam, kad įeitume į amžinųjų vestuvių salę, neužtenka šaukti „Viešpatie, Viešpatie!“ Reikia turėti degančius žibintus.
-
Teologinės žymės – kas tai?
2019.03.23SSPX.org
Teologinės žymės naudojamos siekiant suklasifikuoti katalikų mokymo tiesas pagal jų tikrumo laipsnį. Šias žymes atitinka tam tikri teologiniai pasmerkimai, kurių griežtumas priklauso nuo neigiamos tiesos.
Tiesa visada yra tiesa. Tačiau teologija skiria keletą tiesos lygių, atitinkančių jų tikrumo laipsnį ir tai, kaip mes jas pažįstame. Šia prasme, paslaptis, tiesiogiai apreikšta Dievo, yra tikresnė nei tiesa, išvesta naudojantis protu. Tas pats galioja ir tiesos neigimui. Todėl jei katalikas – įskaitant popiežių – klysta, tai dar nereiškia, jog tai, ką jis sako, yra erezija. Šis straipsnis galbūt padės geriau orientuotis šiandienos sumaištyje.