Versta iš: Lifesitenews.com

Belgijos apygardos teismas nusprendė, kad du katalikų arkivyskupai turės atlyginti daugiau kaip po 1500 eurų žalą už tai, kad neleido moteriai pradėti parengimo diakonatui kursų.

Mecheleno apygardos teismas keistoje byloje priėmė sprendimą prieš kardinolą Jozefą De Keselį ir jo įpėdinį, Lucą Terlindeną, nuo liepos mėnesio vadovaujantį Mecheleno-Briuselio arkivyskupijai, už tai, kad jie neva „diskriminavo“ vieną pastoracinę darbuotoją moterį, nes atmetė jos du iš eilės prašymus 2023 m. birželio ir spalio mėnesiais įstoti į ketverių metų trukmės būsimųjų diakonų mokymo kursus.

62 metų Veer Duchausoit, daugiau kaip trisdešimt metų dirbusi Flandrijos Herento Dievo Motinos parapijos bažnyčioje, neslėpė, kad skundą pateikė siekdama „lygių teisių“ vyrams ir moterims Bažnyčioje, nors taip toli, kad reikalautų moterų diakonių ar kunigų šventimų, nenuėjo.

Tačiau ji pacitavo Belgijos vyskupų laišką Romai dėl šiuo metu vykstančio sinodo, kuriame kalbama apie „vienodą vyro ir moters orumą bei lygių galimybių vyrams ir moterims svarbą“. Jame prieita prie išvados, kad „vis didesnės pastoracinės atsakomybės suteikimas moterims arba moterų diakonių įšventinimas neturi būti visuotinai draudžiamas“. Ji pareiškė, kad „niekas netrukdo moterims atlikti šiuolaikines diakonių užduotis ir pareigas“.

Būtent šiame kontekste abu prelatus civilinis teismas pripažino kaltais dėl „diskriminacijos“ lyties pagrindu, kai jie, prieš gegužės 14 d. vykusį teismo posėdį, rašytiniuose pareiškimuose patvirtino, kad atmetė M. Duchausoit prašymą, nes ji yra moteris, ir kad pagal Bažnyčios teisę moteris negali būti įšventinta diakone. Pagal sprendimą, kurį šiuo metu abi šalys dar gali apskųsti, jie turės sumokėti jai po 1500 eurų kompensaciją.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.