Bažnyčia ir LGBT vėliava

50 Italijos kunigų atvirame laiške paskelbė esą homoseksualai ir išreiškė kritiką Bažnyčios mokymui lytiškumo bei šeimos klausimais.

Laiška pavadintas „Con tutto il mio cuore“ (liet. Iš visos širdies) ir pirmiausia buvo siuntinėtas slaptai tarp kunigų bei pristatytas rugsėjį Bolonijoje vykusioje Sinodo apie sinodiškumą sesijoje.

Galiausiai laišką paviešino Italijos kairiosios pakraipos dienraštis Domani, o vėliau ir ispanų naujienų svetainė Público. Laiške 50 kunigų kritikuoja Bažnyčios mokymą ir teigia, kad homoseksualiems kunigams „tyla yra vienintelis būdas išlikti“. Pasirašiusiųjų teigimu, jie nepriimami Bažnyčioje ir „negali atvirai šnekėti apie savo homoseksualią orientaciją“.

Pasirašiusieji kritikuoja pastangas pašalinti homoseksualius asmenis iš seminarijų ir remtis „tradicine“ seksualinė morale. Kunigų teigimu, tokiose senose krikščioniškose valstybėse kaip Italija ar Ispanija, bažnytinė hierarchija esą bendradarbiauja su politine „kraštutine dešine“, o seminarijose vieši „neapykanta gėjų pasauliui“.

Laiške taip pat tiesmukiškai pareiškiama, kad „yra ir homofobiškų homoseksualių kunigų, nustumiančių tolyn konfliktą, kurį nešiojasi savyje“. Pareiškimo autoriai kaltina Bažnyčios mokymą apie žmogaus lytiškumą, kuris esą kaltas dėl kai kurių kunigų savižudybių.

Nepraleidžiamas ir popiežiaus Pranciškaus vaidmuo, kurį laiško autoriai giria už teigiama požiūrį į LGBT reikalus. Pateikiamas pavyzdys, kaip popiežius pritaria jėzuito Jameso Martino veiksmams. Kun. Martinas atvirai platina LGBT ideologiją ir skleidžia Bažnyčios mokymui priešingus teiginius. Laiške prisimenama, jog Pranciškus šį rugpjūtį, susitikęs su kun. Martinu, „palaimino“ jo veiklą ir paskatino „įveikti kliūtis“.

Faktas, kad Italijoje yra tiek daug homoseksualais apsiskelbusių kunigų, prieštarauja normoms, 2005 m. nustatytoms popiežiaus Benedikto XVI ir vėliau patvirtintoms popiežiaus Pranciškaus, pagal kurias „asmenys, turintys homoseksualių tendencijų“ negali būti priimtas į kunigų seminarijas.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Liu · 20:19 22/12/2022
    Koks siaubas 😪😪😪😪. Viešpatie gelbėk! 
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Sensus Fidelium · 21:58 22/12/2022
    O koks skirtumas, kokia kunigo orientacija? Kam afišuotis, jei, šiaip ar taip, visą gyvenimą privalai tramdyti savo aistras ir laikytis celibato?
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.