Laikmetis.lt   Publikuota iš: laikmetis.lt   Versta iš: cne.news
Vokietijos vyskupų konferencija

Vokietijos vyskupų konferencija kasmet skiria Katalikų žiniasklaidos apdovanojimą. Šiemet jis buvo suteiktas dokumentiniam filmui „Wie Gott uns schuf – Coming-out in der Katholischen Kirche“ skirtam LGBT temai. Šis sprendimas sulaukė daug kritikos. „Konferencija išleido 5 000 eurų Katalikų Bažnyčios naikinimui“, – teigia sprendimo kritikai.

Dokumentinis filmas buvo paskelbtas sausio mėnesį kaip kampanijos „Įėjimo į Bažnyčią“ dalis, rašo Die Tagespost. Jame pasisakoma už katalikų doktrinos apie homoseksualumą keitimą ir meldžiama reformuoti Bažnyčios teisę.

Filme rodoma kaip Bažnyčios struktūrose dirbantys tikintieji viešai prisipažino apie savo seksualinę orientaciją, tačiau nusprendė toliau dirbti Bažnyčioje. Apie tai pasakoja Katalikų naujienų agentūra. Pasak naujienų svetainės, dokumentiniame filme rodomi žmonės, „kurie aistringai palaiko Bažnyčią, nors ir buvo jos atstumti“.

Katalikiškos žiniasklaidos premija teikiama kasmet nuo 2003 m. Apie tai praneša PRO. Ji skiriama už indėlį, kuris skatina orientaciją į krikščioniškąsias vertybes ir žmonių bei socialinių kontekstų supratimą, stiprina humanitarinį ir socialinį atsakomybės jausmą, prisideda prie skirtingų bendruomenių, religijų, kultūrų ir asmenų sambūvio, rašoma oficialiame iniciatorių aprašyme. Žiniasklaidos apdovanojimas yra Vokietijos vyskupų konferencijos, Katalikų publicistų draugijos ir Katalikiškos žiniasklaidos asociacijos sumanymas.

Pasak žiuri, kuri sprendė dėl Katalikiškosios žiniasklaidos premijos, dokumentinis filmas parodė „turbūt didžiausią kada nors Katalikų Bažnyčioje įvykusį išėjimą į laisvę: ARD dokumentiniame filme 100 tikinčiųjų, kurie save identifikuoja kaip neheteroseksualius, išdrįso viešai pasisakyti“. Be to, žiuri nusprendė, kad filmas yra „giliai jaudinantis ir sukrečiantis“ (…) Jis sukėlė bangas, buvo aptarinėjamas parapijose, giriamas katalikiškų asociacijų ir nuveikė kažką, kas iki tol atrodė neįsivaizduojama“.

Gryna propaganda

Ne visi džiaugiasi, kad Žiniasklaidos premija skirta LGBT dokumentiniam filmui. Laikraščio „Die Tagespost“ komentare Dorothea Schmidt (Dorotėja Šmidt) piktinasi žiuri sprendimu. „Premijų skyrimas – tai Katalikų Bažnyčios savigrauža“, – rašo ji. „Vokietijos vyskupų konferencija, skelbianti Katalikiškos žiniasklaidos premiją, skiria apdovanojimą už tai, kas diametraliai prieštarauja Bažnyčios mokymui.“

Pasak Schmidt, apdovanojimas žemina Bažnyčią. „Ji turi pagaliau pasikeisti, dar geriau – panaikinti save. Dokumentinis filmas yra gryna propaganda prieš Katalikų Bažnyčią, ir Bažnyčia prie jos prisijungia“.

Premiją lapkričio 3 d. įteiks Vokietijos vyskupų konferencijos žurnalistikos komisijos pirmininkas kardinolas Reinhardas Marxas.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
 • Šis komentaras nebeskelbiamas.
  Vika · 18:47 25/08/2022
  Apgailėtina,kai į vyskupo ir kardinolo rangą pakeliami dvasininkai neturintys moralinių dvasinių vertybių.
 • Šis komentaras nebeskelbiamas.
  Mindaugas · 16:37 05/01/2023
  Nesuprantu vieno - ar Popiežius neturi dispensuoti tokių vyskupų? Gal galite kas kors paaiškint?
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
   Katalikų Tradicija · 20:58 05/01/2023
   @Mindaugas Turėtų ne dispensuoti (atleisti nuo kokios nors pareigos), bet suspenduoti. Deja, atrodo, kad pats popiežius remia homoseksualus Bažnyčioje.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.