Vysk. Johanas Bonny ir popiežius Pranciškus
Vysk. Johanas Bonny ir popiežius Pranciškus

Antverpeno (Belgija) vyskupas dar kartą patvirtino, kad popiežius uždegė žalią šviesą Belgijos vyskupų patvirtintam homoseksualių porų palaiminimui. Šį pareiškimą jis padarė per paskutinę Vokietijos sinodinio kelio asamblėją.

Vyskupas Johanas Bonny pareiškė, kad Pranciškus pritarė tos pačios lyties asmenų porų ir kitų „nereguliarių“ porų palaiminimui praėjusių metų lapkritį per Belgijos episkopato vizitą ad limina.

Prelatas pasakojo, kaip Belgijos vyskupai oficialiai įvedė nereguliarių porų palaiminimą savo vyskupijose, nepaisydami praėjusiais metais paskelbto neigiamo Tikėjimo doktrinos kongregacijos atsakymo.

Pasak vyskupo, Belgijos episkopatas savo veiksmus grindė Apaštališkojo paraginimo Amoris laetitia 297 paragrafu: „Reikia atsigręžti į kiekvieną, reikia padėti kiekvienam žmogui atrasti tinkamą dalyvavimo bažnytinėje bendruomenėje būdą ir taip patirti, kad jį paliečia „neužtarnautas, besąlygiškas ir neatlygintinas“ gailestingumas.“

Šioje pastraipoje kalbama apie „kiekvieną žmogų, kad ir kokioje situacijoje jis atsidurtų“. Teksto pabaigoje labai miglotai sakoma, kad „Bažnyčiai tenka atsakomybė padėti jiems suprasti dieviškąją malonės pedagogiką jų gyvenime ir pasiūlyti jiems pagalbą, kad jie galėtų pasiekti Dievo jiems skirto plano pilnatvę“.

Belgijos vyskupai esą taip pat rėmėsi 303 paragrafu, kuriame kalbama apie sąžinės vaidmenį pastoracijoje: „Tačiau sąžinė gali padaryti daugiau nei pripažinti, kad tam tikra situacija objektyviai neatitinka bendrų Evangelijos reikalavimų... ji yra tai, ko prašo pats Dievas konkretaus žmogaus ribų sudėtingumo akivaizdoje, nors ir ne visiškai objektyvaus idealo.“

Belgijos episkopatas iš to daro išvadą, kad netvarkingi ir objektyviai nuodėmingi lytiniai santykiai gali tapti maksimumu, kurį konkrečiu momentu galima pasiūlyti Dievui, ir Bažnyčia turi ne tik gerbti šį klaidingą sąžinės atpažinimą, bet ir visiškai jį integruoti. Tad netvarkingų porų palaiminimu neva siekiama netobulo „gėrio“.

Tekstui pritarė visi Belgijos vyskupai. Pasak vyskupo Bonny, tekstas buvo parengtas diskutuojant su Šventuoju Sostu ir gavus pritarimą, „mes jį paskelbėme, ir sulaukėme tik tylos“. Vienbalsiai priimtas dokumentas buvo pristatytas Romoje per ad limina vizitą: „Visi Romoje mums sakė: „Tai jūsų vyskupų konferencija, tai jūsų sprendimas." Popiežius nepasakė nei taip, nei ne.

Vyskupai nutarė parengti vyskupijų formules, kurios po kelerių metų leistų sudaryti bendrą ritualą. Antverpeno vyskupas pridūrė: „Jis [popiežius] mums pasakė: „Tai jūsų sprendimas, aš jį suprantu. Du kartus jis paklausė: „Ar visi sutinkate, ar einate kartu? Atsakėme teigiamai.“

Primename, kad praėjusių metų rugsėjį vyskupas Bonny jau buvo nurodęs, kad popiežius pritaria homoseksualių porų palaiminimui: „Žinau, kad mūsų homoseksualių porų palaiminimo gairės, kurias neseniai paskelbėme, yra suderintos su popiežiumi Pranciškumi. Man tai svarbu, nes bendrystė su popiežiumi man yra šventa.“

Antverpeno vyskupas jau daug metų bando pasiekti, kad Bažnyčia palaimintų tos pačios lyties asmenų sąjungas. 2021 m. kovo mėn. jis sakė, kad jam gėda dėl pasipriešinimo tokiems palaiminimams.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
 • Šis komentaras nebeskelbiamas.
  +Pebanus · 20:14 01/04/2023
  Popiežius daves bažnytines bendruomenes iki schizmos.Noras pakeisti nuodėmę dorybe apgailėtina.Apie tokius vynuogyno darbininkus  Dievas sąko.
  Laodikėjos bendrijai

  14 „Laodikėjos bendrijos angelui rašyk: 'Tai skelbia Amen, ištikimasis bei tiesakalbis Liudytojas, Dievo kūrybos Pradžia. 15 Žinau tavo darbus, jog nesi nei šaltas, nei karštas. O, kad būtum arba šaltas, arba karštas! 16 Bet kadangi esi drungnas ir nei karštas, nei šaltas, aš išspjausiu[i3] tave iš savo burnos. 17 Tu gi sakai: „Aš esu turtingas ir pralobęs, ir nieko man nebereikia“, – o nežinai, kad esi skurdžius, apgailėtinas, beturtis, aklas ir plikas. 18 Aš tau patariu pirkti iš manęs išgryninto ugnyje aukso, kad pralobtum, baltus drabužius, kad apsirengtum ir nebūtų matoma tavo nuogumo gėda, ir tepalo pasitepti akims, kad praregėtum. 19 Aš baru ir ugdau tuos, kuriuos myliu; būk tad uolus ir atsiversk! 20 Štai aš stoviu prie durų ir beldžiu: jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su manimi. 21 Nugalėtojui aš leisiu atsisėsti šalia savęs, savo soste, panašiai kaip aš nugalėjau ir atsisėdau šalia savo Tėvo jo soste'.

  22 Kas turi ausis, teklauso, ką Dvasia skelbia bendrijoms!“
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.