Kardinolas Hollerichas ir popiežius Pranciškus
Kardinolas Hollerichas ir popiežius Pranciškus

Popiežius Pranciškus paskyrė penkis naujus narius į savo kardinolų patarėjų tarybą, tarp kurių ir eretiškais pareiškimais, vieša parama vienalyčių sąjungų laiminimui pagarsėjęs Liuksemburgo kardinolas Jeanas-Claude’as Hollerichas.

Devynių kardinolų patarėjų grupę popiežius Pranciškus įsteigė 2013 metais, jos įvardinama paskirtis – padėti popiežiui reformuoti Romos kuriją. Grupė taip pat reguliariai tinkasi aptarti Sinodo apie sinodiškumą organizavimą.

Kardinolo Hollericho, kuris yra vienas iš pagrindinių Sinodo organizatorių pasauliniu mastu, įtraukimas į kardinolų patarėjų grupę rodo, kad ši grupė ir toliau patarinės popiežiui Sinodo klausimais. Taip pat tai yra dar viena popiežiaus palankumo Liuksemburgo arkivyskupui išraiška – 2021 m. jis jau buvo paskirtas Sinodo generaliniu relatorium.

Praeitais metais kardinolas Hollerichas pareiškė, kad homoseksualius santykius vertinti kaip nuodėmingus yra neteisinga ir kad „atėjo laikas persvarstyti doktriną“. Paklaustas, kaip vertina Katalikų Bažnyčios tvirtinimą, kad homoseksualūs aktai yra nuodėmingi, kardinolas atsakė: „Aš manau, kad tai klaidinga.“ Jis taip pat pridėjo: „tolesnis mąstymas apie mokymą gali vesti į mokymo pakeitimą“. Šis nekintamo Bažnyčios mokymo permąstymas, pasak Hollericho, yra tai, ką ragina daryti popiežius Pranciškus.

Kiti į tarybą paskirti kardinolai yra brazilas Sergio da Rocha, ispanai Juanas Jose Omella ir Fernando Vergez Alzaga bei kanadietis Geraldas Lacroix. Po naujų paskyrimų vietos taryboje neteko Hondūro kardinolas Oscaras Rodriguezas Maradiaga bei vokietis Reinhardas Marxas.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.