Kard. Jean-Claude Hollerich
Kard. Jean-Claude Hollerich

Europos Sąjungos katalikų vyskupų konferencijų komisijos (COMECE) pirmininkas, Liuksemburgo arkivyskupas ir kardinolas Jeanas-Claude’as Hollerichas pareiškė, kad homoseksualius santykius vertinti kaip nuodėmingus yra neteisinga ir kad „atėjo laikas persvarstyti doktriną“.

Paklaustas, kaip vertina Katalikų Bažnyčios tvirtinimą, kad homoseksualūs aktai yra nuodėmingi, kardinolas atsakė: „Aš manau, kad tai klaidinga.“ Jis taip pat pridėjo: „tolesnis mąstymas apie mokymą gali vesti į mokymo pakeitimą“. Šis nekintamo Bažnyčios mokymo permąstymas, pasak Hollericho, yra tai, ką ragina daryti popiežius Pranciškus.

Taip kardinolas Vokietijos katalikiškai naujienų agentūrai KNA pareiškė po to, kai Vokietijos vyskupų konferencija išreiškė paramą LGBT kampanijai, reikalaujančiai keisti Bažnyčios mokymą apie lytiškumą.

125 Bažnyčios darbuotojai bei kunigai pasisakė dokumentiniame filme, pavadintame „Kokius mus sukūrė Dievas“ ir transliuotame Vokietijos televizijoje. Šio filmo pasirodymas Vokietijos krikščionių žurnale PRO įvardintas kaip „didžiausias homoseksualių asmenų atsiskleidimas Katalikų Bažnyčios istorijoje“.

Tų pačių 125 asmenų grupė sausio 24 d. paviešino ir pareiškimą, kuriame reikalauja baigti „diskriminaciją ir išskyrimą“. Pareiškime yra septynių punktų reikalavimų sąrašas Katalikų Bažnyčiai, tarp kurių yra ir reikalavimas pakeisti Bažnyčios mokymą apie lytiškumą.

Vasario 4 d. katalikybę Vokietijoje sudrebino dar viena naujiena – Vokietijos sinodinio proceso dalyviai nusprendė aiškiai prieštarauti Bažnyčios magisteriumo valiai pagrindiniais seksualinės moralės klausimais ir priimti keturias rezoliucijas dėl seksualinės moralės, tarp kurių yra ir reikalavimas paruošti instrukcijas, kaip rengti tos pačios lyties porų palaiminimo apeigas.

Pirmieji sestadieniai

Vienas iš reikalavimų skamba taip: „Kiekvieno žmogaus seksualinė orientacija yra nuo jo neatsiejama. Ji nėra savaime pasirenkama ir jos negalima pakeisti. Todėl žmonės negali būti diskriminuojami dėl savo homoseksualios orientacijos. [...] Homoseksualumas nėra liga. Todėl konversinė terapija atmestina… Nieko negalima įtikinėti, kad jo homoseksuali orientacija ir jos įgyvendinimas gyvenime yra nuodėmingi patys savaime.“

Savo nepritarimą pastoviam ir aiškiam Katalikų Bažnyčios mokymui, kad homoseksualūs santykiai savo esme yra netvarkingi, kardinolas Hollerichas aiškino, sakydamas, kad „sociologiniai-moksliniai pagrindai, kuriais buvo remtas šis mokymas, yra neteisingi“. Pasak jo, „tai, kas anksčiau buvo pasmerkta, buvo sodomija [...], kuri tam tikra apimtimi buvo pagonių kulto aktai. Todėl natūralu, kad tai buvo smerkiama. Manau, jau laikas mums persvarstyti šio mokymo pagrindus“.

„Pokytis mūsų civilizacijoje, kurį dabar matome, yra didžiausias pokytis nuo rato išradimo“, - tęsė Liuksemburgo arkivyskupas. „Bažnyčia visada judėjo su laikais ir visada prisitaikydavo. Bet tam visada būdavo daugiau laiko. Šiandien mes turime veikti greičiau. Kitaip prarasime kontaktą ir daugiau nebebūsime suprantami.“

Jėzuitas kardinolas taip pat išreiškė „didžią pagarbą“ Vokietijos sinodiniam procesui, pareikšdamas, jog pritartų moterų ir vedusių vyrų šventinimui į kunigus.

Verta priminti, kad kardinolas Hollerichas popiežiaus Pranciškaus yra paskirtas 2021-2023 m. „sinodo apie sinodalumą“ generaliniu relatoriumi, todėl jo pritarimą eretiškai Vokietijos sinodinio kelio krypčiai ir Bažnyčios mokymo keitimui seksualinės moralės klausimais reikėtų vertinti rimtai.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Arūnas JUŠKYS · 18:37 15/02/2022
    Pasaulis jau ant bedugnės krašto. O šitas popiežius - antikristus. Gal pats Dievas panaudos Putiną, jog nubaustų o gal ir sunaikintų šią pasaulinę Sodomą.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.