Australijos Brisbeno arkivyskupas ir šalies Vyskupų konferencijos pirmininkas Markas Coleridge‘as visiems šios arkivyskupijos kunigams įsakė pasiskiepyti vakcina nuo COVID-19, o to nedarantiems kunigams nuo gruodžio 15 d. gresia suspendavimas tol, kol nebus atlikta pilna vakcinacija.
Brisbeno arkivykupijos kunigams išplatintame laiške arkivysk. Coleridge‘as primena nuo gruodžio vidurio Australijoje įsigalėsiančius naujus griežtus suvaržymus nepasiskiepijusiems ir teigia, kad arkivyskupija „turi prisiderinti prie valdžios sveikatos nurodymų, išleistų kai kuriems sektoriams, kuriuose veikia arkivyskupija“.
Užsimindamas apie pareigą užtikrinti „arkivyskupijos darbuotojų, dirbančių pagal sutartis, studentų, savanorių ir pasauliečių tikinčiųjų sveikatą ir saugumą“ arkivyskupas pareiškia, jog jo sprendimas įpareigoti visus kunigus pasiskiepyti būtent ir įgyvendina šią pareigą.
„Pandemijos sąlygomis pastoracinę tarnystę vykdantys kunigai, kurie nėra pasiskiepiję dviem skiepais, kelia savo parapijos tikintiesiems riziką ir apleidžia pareigą rūpintis tikinčiaisiais“, teigia arkivyskupas.
Toks arkivysk. Coleridge‘o sprendimas prieštarauja Tikėjimo doktrinos kongregacijos 2020 m. gruodį išleistam išaiškinimui apie skiepus nuo COVID-19, kuriame pabrėžiama, kad nors yra leidžiamas ribotas naudojimas skiepų, kurių sukūrimo procese buvo naudojamos abortuotų kūdikių ląstelių linijos, bet pasirinkimas skiepytis „privalo būti savanoriškas“.
Vos prieš kelias savaites susivieniję kai kurie Australijos kunigai siekė paviešinti pareiškimą, prieštaraujantį itin griežtiems Australijos COVID suvaržymams, bet iniciatyva buvo sustabdyta aukščiausių Australijos katalikų hierarchų. Manoma, kad daugiausia prie šios iniciatyvos sužlugdymo prisidėjo būtent arkivysk. Coleridge‘as, kuris yra Australijos vyskupų konferencijos vadovas.
Brisbeno arkivyskupas ne vieną kartą yra atvirai maištavęs prieš katalikišką mokymą. Pavyzdžiui, 2016 m., atsakydamas į Tikėjimo doktrinos kongregacijos draudimą laiminti tos pačios lyties sąjungas, Coleridge‘as aktyviai išreiškė nepasitenkinimą tokiu sprendimu, sakydamas, jog „Bažnyčia, kuri atsisako laiminti tos pačios lyties sąjungas, turi ir pareigą pasakyti, kaip tuomet labiau įtraukti tos pačios lyties poras“.
Taip pat 2016 m. arkivysk. Coleridge‘as leido Brisbeno katedroje surengti nepadorų šou, kuriame buvo demonstruojamas apnuogintas kūnas. Tais pačiais metais arkivyskupas užsipuolė keturis kardinolus, parašiusius žymųjį „dubia“ popiežiui Pranciškui, kuriame prašyta išaiškinti kontroversiškas apaštališkojo paraginimo Amoris Laetitia vietas.2018 m. Coleridge‘as vėl pritraukė katalikų dėmesį, skandalingai pareikšdamas, kad nenori Kristaus kaip karaliaus, o šią vasarą jis pasidalino Švč. M. Marijos ir Kūdikėlio Jėzaus, dėvinčių medicinines veido kaukes, nuotrauka.