Uždaryta bažnyčia

Nuo spalio pabaigos Kanados Grand Folso-Vindsoro vyskupijoje tikintieji į šv. Mišias ir kitus parapijų renginius gali patekti tik pateikę įrodymą, kad yra pasiskiepiję nuo COVID-19 infekcijos.

„2021 m. spalio 22 d. įsigalioja įsakas, kad visiems vyresniems nei 12 metų asmenims, norintiems lankyti Mišias ar kitus patarnavimus mūsų bažnyčiose, bus privaloma pateikti skiepų pasą (NLVaxPass) arba savo QR kodą, įrodantį pasiskiepijimo faktą“, rašoma Grand Folso-Vindsoro vyskupo Roberto Anthony Danielso laiške vyskupijos kunigams.

Kiekvienas, norintis patekti į Mišias, bažnyčioje turės parodyti skiepų pasą arba atspausdintą QR kodą, taip pat pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Visos šios instrukcijos smulkiai aprašomos vyskupo Danielso laiške. Jame taip pat nurodoma, kad išskirtiniais atvejais, pavyzdžiui, laidotuvėms gali būti taikomos išimtys.

Toks vyskupo sprendimas sekė Niufaudlendo ir Labradoro provincijos, kurioje randasi vyskupija, sprendimą įvesti skiepų paso sistemą, įpareigojančią gyventojus, norinčius naudotis „nebūtinomis paslaugomis“, pateikti pasiskiepijimo įrodymą. Prie šių „nebūtinų paslaugų“ priskirtos ir pamaldos.

Vis dėlto provincijos valdžia pokalbyje su religinėmis bendruomenėmis pabrėžė, jog joms prašyti skiepų faktą įrodančių dokumentų nėra privaloma, o tik rekomenduojama. Tai reiškia, kad vyskupas Danielsas sprendimą taip apriboti sakramentus nepasiskiepijusiems katalikams priėmė savo nuožiūra. Likusios dvi Niufaudlendo ir Labradoro provincijoje esančios vyskupijos priėmė kitokį sprendimą ir nepasiskiepijusiems tikintiesiems sakramentų neribos.

Normaliomis sąlygomis sekmadienį ir privalomų švenčių dienomis dalyvauti šv. Mišiose katalikams yra privaloma, o nedalyvavimas be rimtos priežasties reiškia mirtiną nuodėmę. Net ekskomuniką užsitraukę katalikai privalo dalyvauti Mišiose, nors ir negali priimti sakramentų. Pareiga dalyvauti Mišiose pašalinama tik tokiu atveju, jeigu yra rimta priežastis, trukdanti tokį dalyvavimą – liga, būtina kelionė ir kt. Vyskupo Danielso laiške nenurodoma, ar nepasiskiepiję katalikai yra atleidžiami nuo pareigos dalyvauti sekmadienio šv. Mišiose.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
 • Šis komentaras nebeskelbiamas.
  · 19:07 06/11/2021
  Labai įdomus teiginys dėl ekskomunikos - aš galvojau, kad ekskomunikuoto kataliko ryšys su Bažnyčia nutrūksta visiškai. Suprantu, kad jis galėtų lankytis Mišiose savo noru, bet kad ekskomunikuotam asmeniui tai būtų privaloma, tai tikrai nustebino. Gal galite pakomentuoti plačiau?
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
   Katalikų Tradicija · 20:07 06/11/2021
   Ekskomunikuotam asmeniui neatšaukiama pareiga pašvęsti sekmadienį. Visos pareigos, kurias turi kiti katalikai, lieka ir jam. Kitaip tai reikštų, jog ekskomunikuotam asmeniui oficialiai leidžiama daryti nuodėmes ir nesilaikyti Dievo bei Bažnyčios įsakymų. Bažnyčia ekskomunikuodama baudžia atimdama tam tikras teises, bet nepašalina pareigų.
 • Šis komentaras nebeskelbiamas.
  Almantas · 21:04 06/11/2021
  Katalikų Bažnyčia serga! Sunkiai serga!
  Vyskupas priėmė sprendimą atimti iš tikinčiųjų sakramentus net neverčiant pasaulietinei valdžiai, o tik rekomendavus!
  O turėtų suteikti visus sakramentus, net jeigu valdžia draustų tai daryti!
  Tai yra Kristaus išdavystė!
  Popiežius turėtų tokį vyskupą suspenduoti ir nedelsiant nušalinti nuo pareigų.
  Esu tik eilinis katalikas, tačiau teigiu ką šiuo atveju turėtų daryti popiežius ir savo žodžių neišsižadėsiu. Nes su Kristaus išdavyste negali būti taikstomasi. Nepriklausomai kas tai įvykdytų!
  O apie įvykusią Kristaus išdavystę turėtų sakyti kiekvienas Bažnyčios narys - tiek dvasininkas, tiek pasaulietis.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.