Janina Fritz   Publikuota iš: Laikmetis.lt
Kiaulės širdies paveikslas

Prieštaringai katalikų vertinamas Insbruko (Austrija) vyskupas Hermannas Glettleris ir toliau erzina Tirolio žemės katalikus.

Vyskupas vienoje Insbruko bažnyčioje leido pakabinti didžiulį ir impozantišką, negabaritinio dydžio, gavėnios laikui skirtą altoriaus paveikslą, vaizduojantį kiaulės širdį, įspraustą į prezervatyvą.

Insbruko vyskupas, kuris studijavo ne tik teologiją, bet ir meno istoriją, yra ir  vyskupijos meno komisijos narys. Jis laikomas bene realiausiu kandidatu tapti naujuoju Vienos arkivyskupu, nes to, pasak šaltinių, norėtų kardinolas Christophas Schönbornas.    

Tačiau savo naująja menine instaliacija vyskupas masiškai piktina Tirolio žemės katalikus. Paveikslu vyskupas norėjęs gavėnios laikotarpiui uždengti altorių. Vyskupijos kurija, į diskusijas sukėlusį paveikslą, ragina žvelgti kaip į „meno kūrinį“. „Pažvelkite į tai jautriu žvilgsniu“ – rašoma kurijos pranešime. „Jis sutelkia ir skleidžia pasitikėjimą bei kartu stebina.“

Pirmieji sestadieniai

Pats vyskupas H. Gletleris altoriaus paveikslą komentuoja taip: „Bažnyčios erdvę apimantis širdies paveikslas jokiu būdu nėra Jėzaus Širdies paveikslas. Tačiau jis ragina mus sąmoningai prisiminti, kad esame pernelyg pripratę prie daugybės Jėzaus Širdies paveikslų, kuriuos turime Tirolio bažnyčiose ir nebematome jų grožio ir gelmės.“

Vyskupas H. Gletleris ir kitose Tirolio žemės bažnyčiose leido eksponuoti abejotinos vertės meno objektus. Taip Insbruko katedroje atsirado prieštaringai vertinamo menininko Christiano Eisenbergo piramidė iš trijų viršdimensinio dydžio kulkosvaidžių, kurie stiebiasi 7 metrus į aukštį užimdami katedros erdvę. Šalia altoriaus – kitas objektas – „vyskupo lazda“ iš kiaušinių lukštų.

Vyskupas H. Gletleris laikomas itin draugišku LGBT bendruomenei, ir tai jis dažnai pabrėžia savo kalbose. 2022 m. jis Insbruko universiteto bažnyčioje pristatė vieno LGBT menininko gavėnios laikui skirto altoriaus paveikslą. Kilus pasipiktinimui vyskupas ir toliau gynė tokį „meną“. Vyskupas solidarizuojasi su radikaliu klimato aktyvistų judėjimu „Fridays for Future“, taip pat buvo aktyvus skiepų prieš Covid-19 šalininkas ir nedviprasmiškai ragino įvesti Austrijoje privalomą skiepijimąsi.

2022 m. Insbruko vyskupas sulaukė savo veiklos įvertinimo, – 2021 m. jo vyskupijoje buvo didžiausias apostazių skaičius šalyje.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Andrius · 21:32 13/03/2023
    Girdėjau, kad pasikabino kiaulės širdies paveikslą, bet detalės rodo, kad tai jau patologija. Arba paprasčiau – demoniška įtaka.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    +Plebanus · 15:42 18/03/2023
    Tai Vatikano II - jo reformos pasekmės.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.