Kinija, sugriautos bažnyčios

Parengta pagal vaticannews.va informaciją

Popiežius Pranciškus tikisi atnaujinti 2018 m. pasirašytą Šventojo Sosto ir komunistinės Kinijos susitarimą dėl vyskupų skyrimo. Apie tai popiežius kalba britų žinių agentūros „Reuters“ korespondentui suteiktame interviu.

2018 m. spalį įsigaliojęs laikinasis susitarimas, kurio tekstas ligi šiol yra oficialiai nepaskelbtas, suteikia galimybę krikščionis sistemingai persekiojančiai ir kankinančiai, bažnyčias masiškai griaunančiai bei Biblijos turinį klastojančiai komunistinei Kinijai dalyvauti skiriant katalikų vyskupus. Laikinas susitarimas 2020 m. buvo pratęstas dar dvejiems metams.

Antradienį, liepos 5 d., skelbiamoje kitoje pokalbio dalyje popiežius pripažįsta, kad suderintas vyskupų skyrimo Kinijoje susitarimo įgyvendinimas vyksta lėtai dėl koordinavimo problemų Kinijoje. „Tačiau susitarimas yra geras“, – patikino popiežius, kuris kartu išreiškė viltį, kad ateinantį spalio mėnesį jis bus atnaujintas.

Popiežius pavadino už derybas su Pekinu atsakingą kardinolą Pietro Paroliną, Vatikano valstybės sekretorių, „aukšto diplomatinio rango žmogumi. Parolinas žino, kaip elgtis, jis ir vadovauja pokalbiams su Kinija“.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.