JAV Katalikų Bažnyčia

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) praktikuojantys katalikai tradicinėms Mišioms ribojimus įvedusį popiežiaus Pranciškaus motu proprio Traditionis custodes vertina nevienareikšmiškai. Tai rodo nauja apklausų agentūros Pew Research Center atlikta apklausa.

Apklausos rezultatai atskleidžia, kad kalbant apie visus JAV katalikus – nepriklausomai nuo to, ar jie yra praktikuojantys katalikai – net 65% jų apskritai nėra nieko girdėję apie šį popiežiaus dokumentą. Tačiau dauguma katalikų JAV, kaip ir kitose šalyse, yra nepraktikuojantys ir nesidomintys savo tikėjimu bei Bažnyčios gyvenimu, todėl šie skaičiai stebinti neturėtų.

Daugiau parodo rezultatai, kuomet apklausų agentūra įvedė skirtį tarp praktikuojančių ir nepraktikuojančių katalikų. Apie 60% katalikų, kurie kiekvieną sekmadienį lankosi šv. Mišiose, yra girdėję apie šį popiežiaus žingsnį, o iš tų, kurie apie tai girdėję, popiežiaus sprendimui nepritaria maždaug pusė.

Pew Research Center atlikta apklausa atskleidžia ir daugiau įdomių detalių, parodančių santykį tarp Traditionis custodes vertinimo ir politinių pažiūrų. Pavyzdžiui, katalikai, kurie balsuoja už Respublikonų partiją, tris kartus dažniau nepritaria tradicinėms Mišioms įvestiems ribojimams nei balsuojantys už Demokratų partiją.

Apklausoje taip pat siekta išsiaiškinti popiežiaus Pranciškaus populiarumą tarp katalikų. Deja, čia nebuvo daroma skirtis tarp praktikuojančių ir nepraktikuojančių katalikų, bet rezultatai vis tiek šį tą parodo. Net 49% katalikų Respublikonų partijos rinkėjų teigia, kad popiežius Pranciškus yra „per daug liberalus“, tą patį sako tik 16% Demokratų rinkėjų. Greičiausiai ši skirtis būtų žymiai didesnė, jeigu apklaustume tik praktikuojančius katalikus.

Taip pat Respublikonų partijos rinkėjai dažniau popiežiui Pranciškui priskiria negatyvius vertinimus, tokius kaip „atitrūkęs nuo realybės“ ar „naivus“.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    · 22:06 29/10/2021
    Kai kurie tradiciniai kunigai JAV, pvz. plačiai nuskambėjęs J. Altman, tikintiesiems viešai kalba raudonąją (fizinę) arba baltąją (gyvenimo sunkumus) kankinystę, primindamas tikrąją krikščioniško gyvenimo esmę - kovą su nuodėme. Kadangi padėtis JAV yra gerokai blogesnė, nei Lietuvoje, nes ten Bažnyčia ėjo liberalėjimo keliu jau labai seniai, ten stipresnis ir pasipriešinimas bei grįžimas į Tradiciją. JAV matome viešai kalbančius ir kritikuojančius kunigus, intelektualus, ko Lietuvoje nėra. Todėl, reikia manyti, kad tradiciniai katalikai JAV žymiai labiau domisi savo tikėjimu ir Bažnyčios gyvenimu. Prie viso to, nepamirškime, kad pop. Pranciškus jau yra apkaltintas erezijų skleidimu ir kanoniniu erezijos nusikaltimu.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.