Piemenėlių pagarbinimas. Bartolomé Esteban Murillo, apie 1668.
Piemenėlių pagarbinimas. Bartolomé Esteban Murillo, apie 1668.

Garbė Jėzui Kristui!

Mieli skaitytojai,

„Katalikų Tradicijos“ komanda sveikina Jus Šv. Kalėdų proga ir linki, kad Dievo Apvaizda globotų kiekvieno iš Jūsų mintis, žodžius ir darbus 2022-aisiais metais! Išganytojo Gimimo atneštas džiaugsmas teaplanko visų Jūsų namus šią šv. Kalėdų oktavą.

Pasitinkant naujus metus, tenka konstatuoti, jog tiek visuomeniniame, tiek Bažnyčios gyvenime atsidūrėme skaudžių įvykių akivaizdoje. Prieš pat šv. Kalėdas pasirodžius žiniai apie itin negailestingus tradicinės liturgijos suvaržymus, neatrodo, jog kiti metai Bažnyčios Tradicijai bus lengvesni. Panašu, kad atėjo laikas, kai turėsime tvirtai paliudyti savo meilę ir ištikimybę Kristui, mūsų Atpirkėjui, ir Jo Bažnyčiai. Mūsų laikais svarbiausia kova, kurioje galime dalyvauti, vyksta dėl Bažnyčios Tradicijos išsaugojimo ir perdavimo ateities kartoms. Ši Tradicija pirmiausia yra nedviprasmiškas, kompromisais neatskiestas Jėzaus Kristaus ir Jo Bažnyčios mokymas, perduotas per apaštalus ir jų įpėdinius iki pat mūsų dienų. Todėl kova už Tradiciją pirmiausia yra kova už Tiesą. Bene svarbiausias šios Tradicijos ramstis, viso Kristaus mokymo ir malonės centras bei perdavimo sakramentų pavidalu mums kanalas – tradicinė liturgija, organiškai besivysčiusi per visus Bažnyčios gyvavimo amžius ir mums perduota kaip svarbiausia dovana.

Vykdomas vis atviresnis Tradicijos puolimas, nes matoma, kad vis daugiau žmonių – ypač jaunų šeimų – iš naujo atranda tradicines Mišias, o tikinčiųjų skaičius šiose Mišiose įvairiose pasaulio šalyse auga neįtikėtinu greičiu. Kitur tikinčiųjų skaičiui nuolat mažėjant, akivaizdu, kad Bažnyčios ateitis yra čia. Tačiau dar reikės labai daug nuveikti, kol pamatysime pilnavertį Bažnyčios Tradicijos sugrįžimą į Bažnyčios kasdienį gyvenimą. Be to, atrodo, kad Bažnyčioje vykstančios svarbios ir didelio atgarsio susilaukiančios diskusijos apie tradicinę teologiją ir liturgiją Lietuvoje sulaukia labai mažai dėmesio. Mūsų šalį aplenkia svarbiausios naujienos iš Bažnyčios gyvenimo, o mūsų viešojoje erdvėje dažniausiai sutinkame vienpusišką modernistinių idėjų persmelktą teologiją. Viso to pasekme galima laikyti skaudų faktą, kaip lengvai, be jokio didesnio pasipriešinimo Lietuvoje buvo įvesta Komunijos dalijimo į rankas praktika. Kitur pasaulyje vykstant viešiems ginčams, o tikintiesiems protestuojant dėl tokių ganytojų sprendimų ir masiškai pereinant į tradicines Mišias, Lietuvoje visos tokios tragiškos naujovės įvedamos itin lengvai, o tikintieji su jomis susitaiko taip, lyg būdas, kuriuo priimame savo Išganytoją, per kiekvienas šv. Mišias lyg per šv. Kalėdas įsikūnijantį konsekruotose pavidaluose ir įžengiantį į mūsų kūnus ir sielas, jiems visiškai nebūtų svarbus.

Matydami, kad Lietuvoje labai menkai atspindima ši Vakaruose ir net mūsų kaimyninėse šalyse vis didesnę jėgą įgaunanti kova už katalikų Tradicijos išsaugojimą, šiais metais apsisprendėme stipriai išplėsti savo veiklą. Iki šiol daugiausia veikėme socialiniuose tinkluose, o mūsų veikla buvo visiškai neatlygintina ir vykdoma tiek, kiek likdavo laiko po darbų ir šeimos gyvenimo. Vis tik šiais metais tapo akivaizdu, jog turime pastangoms kovoje už katalikų Tradicijos išsaugojimą ir atstatymą suteikti naują pagreitį. Todėl prieš kiek daugiau nei du mėnesius veiklą pradėjo svetainė Katalikutradicija.lt, kurioje iš tradicinės katalikiškos perspektyvos komentuojamos Bažnyčios aktualijos, skelbiami lietuvių ir užsienio autorių straipsniai Bažnyčios mokymo, liturgijos, pamaldumo, istorijos, visuomenės ir šeimos moralės, kultūros temomis.

Kadangi tokia veikla reikalauja daug finansinių išteklių, šiam tikslui pradėjome rinkti paramą naudodami Contribee platformą. Čia paremdami mūsų veiklą ne tik darote gerą darbą, bet už paramą kasdien dar gaunate daugybę tik rėmėjams prieinamo kruopščiai atrinkto katalikiško turinio – maldų ir skaitinių. Šios mūsų skaitytojų aukos – vienintelis mūsų išsilaikymo šaltinis, neturime jokių stambių rėmėjų.

Pradėję rinkti paramą maloniai nustebome – kiek daug Lietuvoje yra tikinčiųjų, kuriems rūpi katalikų Tradicijos išsaugojimas ir kurie yra pasirengę taip pat ir finansiškai prisidėti prie šio tikslo! Šiuo šventiniu laikotarpiu norime nuoširdžiai padėkoti už Jūsų dosnias aukas – ši parama yra vilties spindulys, leidžiantis tikėtis, kad ir Lietuvoje Bažnyčios Tradicija sugrįš į Jos kasdienį gyvenimą.

Parama, kurią šiuo metu surenkame, leidžia tęsti pradėtą darbą ir 2022-aisiais metais, bet nėra pakankama svetainės vystymui ir naujų projektų įgyvendinimui. Turime daugybę idėjų, kaip plėsti ir įvairinti mūsų svetainėje pateikiamą turinį, bet kol kas tam nėra finansinių galimybių. Jeigu tik matote prasmę mūsų veikloje, nuolankiai prašome apsvarstyti galimybę pirmiausia malda, o po to kad ir nedidele auka prisidėti prie jos plėtros. Kiekviena Jūsų auka mums labai svarbi.

Šaukimės mūsų Tėvynės globėjo šv. Kazimiero ir šv. Kalėdų oktavos šventųjų – šv. Stepono, šv. apaštalo Jono, šv. Nekaltųjų Vaikelių bei šv. Tomo Beketo – užtarimo, kad mūsų pastangos visada atitiktų Dievo valią ir būtų skirtos didesnei Jo Garbei.

Jūsų Jėzaus ir Marijos Širdyse,

Katalikutradicija.lt vyr. redaktorius

Marius Parčiauskas

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.