Paskaita Klaipėdoje

Pastaraisiais metais Katalikų Bažnyčią purto audros, vis labiau nuviliančios daugybę geros valios katalikų. Matėme per pandemiją uždarytas bažnyčias, ilgam laikui iš jų dingusį švęstą vandenį ir visuotinai įvestą šv. Komunijos dalijimo į rankas praktiką. Be to, 2021 m., pasirodžius Popiežiaus Pranciškaus motu proprio Traditionis custodes, prasidėjo tikras tradicinių lotyniškų šv. Mišių persekiojimas, visame pasaulyje išardyta ne viena auganti tradicinių Mišių bendruomenė, sustabdyta galimybė rastis naujoms tradicinių Mišių vietoms. Galiausiai, praeitų metų pabaigoje priimtas sprendimas leisti laiminti tos pačios lyties poras, taip tęsiant jau Amoris laetitia nubrėžtą vadinamosios situacinės etikos kelią.

Stebint visus šiuos įvykius, pats laikas užduoti klausimą, kur slypi dabartinės krizės Bažnyčioje šaknys. Daugelis komentatorių nevengia kritikuoti dabartinį Popiežių ir mano, kad krizė susijusi su jo asmeniu. Tačiau jau ne vieną dešimtmetį trunkantis Bažnyčios traukimasis, drastiškai mažėjantys pašaukimų į kunigystę ir vienuolystę skaičiai ir kiti rodikliai verčia į dabartinę padėtį pažvelgti iš tolimesnės perspektyvos ir krizės priežasčių ieškoti giliau.

Kviečiame į Šv. Pijaus X brolijos kunigo Edmundo Naujokaičio paskaitą „Audrų blaškoma Bažnyčia ir Katalikų Tradicijos ateitis“, kuri vyks sausio 27 d. 11 val. „Old Mill Conference“ (Žvejų g. 20, Klaipėda) konferencijų salėje. Paskaitoje bus iš tolimesnės perspektyvos pažvelgta į dabartinę Bažnyčios krizę ir jos šaknis, taip pat aptartos priemonės šią krizę įveikti ir galimybės net tokiomis sąlygomis augti katalikų Tradicijai, ypač tradicinėms šv. Mišioms ir tradiciniam Bažnyčios mokymui.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.