FSSPX.news   Versta iš: Fsspx.news
Barselonos katedra

Tinklalapyje Religión Confidencial paskelbta išsami kunigų seminarijų padėties Ispanijoje analizė, kuri atskleidžia tragišką pašaukimų į kunigystę mažėjimo tendenciją po Vatikano II Susirinkimo. Susidūrusi su šia nerimą keliančia situacija, Ispanijos vyskupų konferencija nusprendė pastaruosius penkis metus viešai nebepateikti visų duomenų.

Skaidrumo stoka

Religión Confidencial analizėje pabrėžiamas didėjantis susirūpinimas dėl skaidrumo stokos po to, kai Vyskupų konferencijos dvasininkijos ir seminarijų komisija nusprendė neskelbti metinių duomenų apie seminaristus Ispanijoje, suskirstytų pagal vyskupijas.

Ši praktika buvo nutraukta po 2018/2019 mokslo metų, o tai sukėlė susirūpinimą keliuose bažnytiniuose sektoriuose, kurie tai vertina kaip žingsnį atgal skaidrumo požiūriu ir galimą pašaukimų krizės tam tikrose vyskupijose slėpimą.

Nepaisant nenoro skelbti išsamius duomenis, Vyskupų konferencija ir toliau atnaujina kai kuriuos duomenis apie vyskupijas savo interneto svetainėje, nors ir su tam tikru nenuoseklumu ir be ankstesnių detalių pagal vyskupijas.

Stipri mažėjimo tendencija nuo XX a. septintojo dešimtmečio

Nuo XX a. septintojo dešimtmečio seminaristų skaičius Ispanijoje labai sumažėjo. Tuo metu Ispanijoje buvo daugiau kaip 7000 klierikų. Po dešimties metų šis skaičius sumažėjo iki 1500. Sumažėjimas siekia beveik 80 %. 1985-1990 m. pakilęs virš 2000, praėjusiais metais pašaukimų skaičius vėl nukrito žemiau 1000.

Jei pažvelgsime į klierikų pasiskirstymą pagal vyskupijas, čia situacija vėl kelia nerimą: 2023 m. 6 vyskupijos neturėjo nė vieno klieriko. Be to, 8 vyskupijos 2022/2023 mokslo metams turėjo tik vieną klieriką. Taigi,14 iš 69 Ispanijos vyskupijų praėjusiais metais turėjo 0 arba 1 klieriką.

Kitame spektro gale – 14 vyskupijų, turėjusių daugiau nei 20 klierikų, o geriausiai atrodo Madrido vyskupijos seminarija, turėjusi 119 klierikų. Tačiau ir sostinėje klierikų skaičiaus mažėjimas didžiulis.

Akivaizdu, kad sumažėjus klierikų skaičiui, mažėja ir įšventinimų skaičius, ir per pastaruosius dvejus metus Pirėnų pusiasalyje buvo įšventinta mažiau nei 100 vyskupijos klierikų – neskaitant kunigų, įšventintų religinėse bendruomenėse. Taigi 2022 m. buvo įšventinti tik 97 kunigai, o 2023 m. – 79 kunigai.

Dėl šios nerimą keliančios dinamikos buvo uždaryta nemažai seminarijų: skaičių sunku nurodyti, nes neseniai pasikeitė jų pavadinimai – iš seminarijų jos tapo formacijos namais. Nepaisant to, Religion Confidencial atlikto tyrimo metu Ispanijoje suskaičiuota 21 šiuo metu uždaryta seminarija.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.