Vašingtone paskelbtas visų Tradicinių Mišių uždraudimas

Vašingtono arkivyskupas kardinolas Wiltonas Gregory šiandien (liepos 22 d. - red. past.) išleido dekretą, kuriuo Vašingtono arkivyskupijoje uždraudžiamos visos parapijinės Tradicinės Mišios. Įprastai arkivyskupijoje sekmadieniais vykdavo septynerios viešos Tradicinės Mišios, daugybė privačių Mišių, taip pat kitų savaitės dienų Mišios ir švenčių dienų Mišios. Vašingtono arkivyskupijoje Tradicines Mišias aukoja beveik 20 kunigų (arkivyskupijos kunigai, vienuoliai ir kiti). Remiantis šiuo dekretu, Tradicinės Mišios (išskyrus Velykas, Tridienį, Kalėdas ir Sekmines (kuomet jos bus visiškai uždraustos!) bus leistos trijose ne parapijos vietose: vienoje Vašingtone ir dviejose Merilande. Jokie kiti tradiciniai sakramentai - nuo sutuoktuvių iki krikštynų ir paskutinio patepimo - nebus leidžiami. Neleidžiamos ir darbo dienų Mišios.

Šis veiksmas buvo ruošiamas nuo gavėnios. Tiesą sakant, nuo pirminio kardinolo pasiūlymo, pateikto prieš Velykas, beveik niekas nepasikeitė - nepaisant daugybės jam adresuotų laiškų, kunigų ir pasauliečių prašymų bei kanceliarijos pareigūnų ir kitų dvasininkų pateiktų alternatyvų. Jam buvo pateiktas paprastas sprendimas - paskirti Švč. Mergelės Marijos Dievo Motinos parapiją, neturinčią teritorinių ribų, Stebuklingojo medalikėlio šventove. Bažnyčios klebonas netgi pasisiūlė būti kapelionu, atsisakydamas klebono titulo ir privilegijų. Kardinolas pasiūlymą atmetė. Toks šventovės statusas būtų leidęs išlaikyti Tradicines Mišias nepaisant šio drakoniško dekreto.

Arkivyskupijos kunigai, kurie net nešvenčia viešų Tradicinių Mišių (keletas jų!), buvo susitikę su kardinolu ir prašė jį persvarstyti šį sprendimą, nes jie tokį sprendimą suvokė kaip neteisingą praktikuojančių ir ištikimų katalikų atžvilgiu. Kardinolas surengė apsimestinę sinodo diskusiją ir Tradicinių Mišių dalyvių paprašė papasakoti savo istorijas - nuo sutuoktuvių Mišių iki darbo parapijose. Telieka su nuostaba klausti, kokia buvo viso to prasmė – juk dar gavėnios metu buvo parengtas pasiūlymo projektas, kuriuo siekta panaikinti visas Tradicines Mišias arkivyskupijos parapijose, buvo beveik identiškas šiandien paskelbtam dekretui. Tiek iš tų kalbų apie dialogą. Atrodo, tarsi visa tai būtų buvęs žaidimas, kuriame kardinolas juokėsi iš besiginčijančių tradicinių katalikų, tuo pat metu toliau gindamas Švenčiausiosios Trejybės jėzuitų parapiją Džordžtaune - bažnyčią, kuri didžiuojasi savo erezijos šventovės role.

Pirmieji sestadieniai

Mišių uždraudimas įsigalioja nuo šių metų rugsėjo 21 d. Todėl bažnyčių (tokių kaip Švč. Mergelės Marijos Dievo Motinos, kurioje straipsnio autorius lankosi jau daugiau kaip 26 metus; šioje parapijoje Tradicinės Mišios buvo laikomos nuo 1845 m. iki 1969 m. ir po to nuo devintojo dešimtmečio vidurio iki šiol) parapijiečiai turi tik devynias savaites susikrauti daiktus ir atsisveikinti. Atsisveikinti su vieta, kurioje susituokiau. Atsisveikinti su vieta, kurioje tapau krikštatėviu. Atsisveikinti su grigališkojo choralo choru, kuriame giedojau beveik tris dešimtmečius. Atsisveikinti su bažnyčia, kurioje dalyvavau apie dvejuose tūkstančiuose Tradicinių lotyniškų Mišių, daugybėje krikštynų ir daugybėje sutuoktuvių bei Requiem Mišių. Atsisveikinti su bažnyčia, kurioje susiradau daugybę draugų. Atsisveikinti su bažnyčia, kurioje Tradicinių Mišių parapijiečiai - nuo Antonino Scalia iki Pato Buchanano, nuo Nellie Gray iki Jameso Buckley, nuo jaunų suaugusiųjų iki daugiavaikių šeimų - su kava ir spurgomis praleido nesuskaičiuojamą daugybę valandų po sekmadienio Mišių. Atsisveikinti su Palaimintojo Karlo Mišiomis ir Tradicinių Mišių „Maršo už gyvybę“ epicentru. Atsisveikinti su savo dvasiniais namais.

Tikimasi, kad netoliese esanti Arlingtono vyskupija, kurioje vienai parapijai vis dar tenka daugiau Tradicinių Mišių nei bet kuriai kitai vietai pasaulyje, išleis daug mažiau drakonišką dekretą, kuriuo greičiausiai kelios Tradicinės Mišios bus panaikintos, bet dauguma jų visgi bus išsaugotos. Jei Vašingtono arkivyskupas Gregory nori sužinoti, kur keliaus jo parapijų Tradicinių Mišių tikintieji (ir jų laikas, turtas bei talentai), iš tiesų, jis gali tiesiog pažvelgti anapus Potomako upės ir pamatyti gyvybingą bei klestinčią vyskupiją šiaurinėje Virdžinijos dalyje.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.