Publikuota iš: Laikmetis.lt
Vysk. Karl-Heinz Wiesemann
Vysk. Karl-Heinz Wiesemann

Lapkričio 2 d. Špejerio vyskupijos (Vokietija) ordinaras Karlas Heinzas Wiesemannas, įgyvendindamas skandalingus, Bažnyčios mokymą daugybe klausimų paneigusius Vokietijos sinodinio kelio sprendimus, paragino savo vyskupijos kunigus rengti homoseksualių ir nesusituokusių porų „palaiminimo apeigas“.

Laiške vyskupijos dvasininkams ir pastoraciniams darbuotojams vyskupas Wiesemannas rėmėsi Vokietijos sinodiniu keliu, kuriame 93 proc. balsavusiųjų pasisakė už homoseksualių porų „palaiminimą“. 

Be to, jis priminė popiežiaus Pranciškaus posakį: „Kas aš toks, kad galėčiau teisti?“, ir jo žingsnius, kad tokius „palaiminimus“ Bažnyčia priimtų per Sinodą.

Vyskupas mano, kad „palaiminti“ homoseksualius asmenis reikia „skubiai“. „Dabar neatidėliotinas metas, ypač ilgos gilių žaizdų istorijos fone, rasti kitokią Evangelijos įkvėptą pastoracinę nuostatą, kurią daugelis jūsų jau seniai praktikuoja.“  

Jis taip pat pasisakė už „homoseksualumo persvarstymą Bažnyčios mokyme“. 

Kalbėdamas apie homoseksualius santykius užmezgusius žmones, siekiančius „palaiminimų“, Wiesemannas paprašė savo vyskupijos ganytojų „bendradarbiauti su jais ieškant tinkamų būdų, kad jie galėtų patirti Dievo palaiminimą bendroje gyvenimo kelionėje“.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    +Plebanus · 19:08 08/11/2023
    Noncensas,bus schizma ,vyskupas pikžodžiauja Šventajai dvasiai.Nesuvokiama kaip tokias pažiūras turintys kunigai nominuojami sub titulo episcopus.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.