Šv. Augustinas   Versta iš: Šventojo vyskupo Augustino Pamokslai (Sermo 171, 1-3. 5: PL 38, 933-935)
Sandro Botticeli, Šventasis Augustinas darbo kambaryje (1480, fragmentas)
Sandro Botticeli, Šventasis Augustinas darbo kambaryje (1480, fragmentas)

Apaštalas mums įsako džiaugtis, tačiau Viešpatyje, o ne pasaulyje. Kas nori būti pasaulio bičiulis, kaip sako Raštas, tas tampa Dievo priešininku. Kaip žmogus negali tarnauti dviem šeimininkams, taip niekas negali džiaugtis išsyk ir pasaulyje, ir Viešpatyje.

Tad tenugali džiaugsmas Viešpatyje, pasibaigus džiaugsmui pasaulyje. Džiaugsmas Viešpatyje nuolat teauga; džiaugsmas pasaulyje nuolatos temąžta, kol visai pranyks. Tuo nenorima pasakyti, kad gyvendami šiame pasaulyje neprivalome džiaugtis; bet ir tebebūdami šiame pasaulyje, turime džiaugtis Viešpatyje.

Antai kažin kas sakė: aš esu pasaulyje. Vadinasi, jei džiaugiuosi, džiaugiuosi ten, kur esu. Na ir ką? Jei esi pasaulyje, tai nesi Viešpatyje? Pasiklausyk, kaip kalba tas pats Apaštalas atėniečiams ir ką Apaštalų darbuose sako apie mūsų Dievą ir Viešpatį, mūsų Kūrėją: Jame gyvename, judame, esame. Kur nėra to, kuris yra visur? Ar ne į tai jis mus kvietė? Viešpats yra arti, dėl nieko nesirūpinkite.

Kaip tatai yra didinga: jis iškilo aukščiau už visus dangus ir yra arti tų, kurie gyvena žemėje. Kas gi tas tolimasis ir artimasis, jeigu ne tas, kuris iš gailestingumo prisiartino prie mūsų?

Juk visa žmonija yra tas žmogus, kuris pusgyvis gulėjo prie kelio paliktas plėšikų, kurį praeidami paniekino kunigas ir levitas ir prie kurio priėjęs pagalbą jam suteikė pro šalį keliavęs samarietis. Tad toli nuo mūsų, mirtingų nusidėjėlių, buvęs nemirtingasis ir teisusis nužengė pas mus, kad tolimasis taptų mums artimas.

Elgėsi su mumis ne pagal mūsų nuodėmių dydį. Mes esame jo sūnūs. Kas mums tai patvirtina? Vienatinis Sūnus numirė už mus, kad neliktų vienas. Tas, kuris numirė vienas, nenorėjo likti vienas. Juk vienatinis Dievo Sūnus daugelį padarė Dievo sūnumis. Jis savo krauju išpirko brolius, atmestasis juos pripažino, parduotasis atpirko, paniekintasis jiems suteikė garbę, nužudytasis – atgaivino.

Tad, broliai, džiaukitės Viešpatyje, ne pasaulyje, tai yra džiaukitės tiesa, ne klaida; džiaukitės turėdami amžinybės viltį, o ne puoselėdami tuštybę. Štai taip džiaukitės: kur ir kada jūs bebūsite, Viešpats yra arti, dėl nieko nesirūpinkite.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.