Bažnyčios mokytojai

  • Angelo misija

    2022.12.27Šv. Bernardas Klervietis

    Kaip kitaip angelas būtų galėjęs paskelbti ją „pilna malonės“, jei ji būtų turėjusi nors menkiausią gėrį, kuris nebūtų buvęs dieviškosios malonės padarinys?

  • Apie Dievo meilę

    2023.11.13Šv. Teresė Avilietė

    Dėl Dievo meilės, prašau jūsų, būkite labai atsargios ir niekada nebūkite abejingos kasdienėms nuodėmėms, kad ir kokios mažos jos būtų.

  • Apie Marijos Sopulius

    2023.09.15Šv. Alfonsas Liguoris

    Marija buvo Kankinių Karalienė, nes jos kankinystė tęsėsi ilgiau ir buvo didesnė už visų šventųjų kankinystę.

  • Apie nuodėmių skaičių

    2022.03.29Šv. Alfonsas Liguoris

    Mano brolau, kiek daug esi užrūstinęs Dievą, tiek daugiau turi bijoti, kad daugiau nebenusidėtum, nes gal dar vienas nusidėjimas, ir gali persverti dieviško teisingumo svarstykles, o tuomet būsi pasmerktas.

  • Ar Mišios yra auka?

    2022.05.13Šv. Robertas Belarminas

    Visi to meto eretikai moko to paties. Melanchtonas, Brenzas, Illyricus, Chemnitzas, Jonas Kalvinas, Petras kankinys ir Theodore'as Beza kartu su kitais neigia, kad Eucharistija galėtų būti arba turėtų būti aukojama Dievui.

  • Dieviškojo Kūdikio atėjimas

    2024.01.01Šv. Pranciškus Salezas

    Švenčiausioji Mergelė pagimdė savo Sūnų nenustodama mergystės – taip, kaip žvaigždės skleidžia savo šviesą. Ji pradėjo ir pagimdė savo Sūnų išlikdama mergele.

  • Dievo meilė

    2023.03.16Šv. Alfonsas Liguoris

    Dievo meilė yra antprigimtinė, Dievo suteikta dorybė, padedanti mums mylėti Viešpatį, savo Dievą, kaip aukščiausiąjį gėrį, dėl Jo paties.

  • Džiaukitės Viešpatyje, o ne pasaulyje

    2023.08.28Šv. Augustinas

    Apaštalas mums įsako džiaugtis, tačiau Viešpatyje, o ne pasaulyje. Kas nori būti pasaulio bičiulis, kaip sako Raštas, tas tampa Dievo priešininku.

  • Gyvas ir miręs tikėjimas (I)

    2023.03.02Šv. Pranciškus Salezas

    Yra budrus tikėjimas, kuris vėlgi priklauso nuo jo sąjungos su meile. Tačiau yra ir toks, kuris yra vangus, nykus ir apatiškas, ir jis yra priešingas budriam tikėjimui.

  • Gyvas ir miręs tikėjimas (II)

    2023.03.07Šv. Pranciškus Salezas

    Yra daug žmonių, kurie tvirtina, kad jie yra niekas, kad jie yra tik niekšybė, vargas ir panašūs dalykai, tačiau jie negali pakęsti, kai kitas jiems sako, kad jie nieko verti, kad jie yra kvailiai ir panašius paniekinančius žodžius.

  • Kristaus auka ir Bažnyčia

    2022.04.04Šv. Hildegarda Bingenietė

    „Po šių dalykų pamačiau ant kryžiaus kabantį Dievo Sūnų ir minėtą moters atvaizdą, kuris rodėsi lyg vaiskus švytėjimas, ateinantis iš senovės. Dieviška jėga ji buvo nuvesta pas Jį ir pakilo į viršų taip, kad buvo apšlakstyta krauju iš Jo šono; ir tokiu būdu Dangiškojo Tėvo valia ji buvo sujungta su Juo linksmose sužadėtuvėse ir kilniai apdovanota Jo kūnu ir krauju.“

  • Kristaus kraujo kaina

    2023.07.31Šv. Jonas Auksaburnis

    Tu nori sužinoti, kokia yra Kristaus kraujo galia? Sugrįžkime prie jo pavyzdžio, prisiminkime provaizdį, papasakokime senąjį Raštą.

  • Naujojo Bažnyčios mokytojo šv. Ireniejaus veikalas „Prieš erezijas“

    2022.02.09Katalikų Tradicija

    Sausio 21 d. Vatikane buvo paskelbtas dekretas, kuriuo popiežius Pranciškus suteikė Liono vyskupui šv. Ireniejui Bažnyčios mokytojo titulą. Šia proga „Katalikų Tradicijos“ skaitytojams skelbiame šv. Ireniejaus veikalo „Prieš erezijas“ ištrauką.

  • Skaistybės vertė

    2023.08.02Šv. Alfonsas Liguoris

    Visa, ką žmogus brangina ir vertina: turtai, malonumai, garbė, negali susilyginti su skaisčia siela.

  • Šv. Alfonsas Liguorio mokymas prieš „reformatus“

    2022.08.02Šv. Alfonsas Liguoris

    „Žodžiu, atimkite Bažnyčios autoritetą, ir nei Dieviškasis Apreiškimas, nei natūralus protavimas neduos jokios naudos, nes kiekvienas jų gali būti aiškinamas pagal asmeninį žmogaus kaprizą... Ar jie nemato, kokia iš tos prakeiktos sąžinės laisvės atsirado didžiulė eretiškų ir ateistinių sektų įvairovė?... Aš kartoju: jei atimsime paklusnumą Bažnyčiai, nebus klaidos, kuri nebus priimta.“

  • Šv. Kryžiaus Jonas – mistikos mokytojas

    2021.11.24Antonio Sicari

    1542 metais, likus ketveriems metams iki Liuterio mirties ir trejiems – iki Tridento Susirinkimo, mažame Kastilijos kaimelyje Fontiverose gimė Jonas Jėpes (Yepes), kurio gyvenimas ir veikla tapo tarsi gyvas atsakas (ne vienintelis, bet, aišku, vienas iš ryžtingiausių bei giliausių), kurį Dievas teikėsi duoti to neramaus meto, XVI amžiaus antros pusės, žmonėms.

  • Tapimas kataliku Nr. 2: Didžioji „K“ Katalikų Bažnyčios Tėvų raštuose

    2024.01.09Joshua Charles

    Labai greitai, vėliausiai antrojoje II a. pusėje žodis „Katalikų“ perteikia mintį, jog Katalikų Bažnyčia yra tikroji Bažnyčia, besiskirianti nuo eretiškų susirinkimų.

  • Tikras ir veiksmingas gailestis pagal šv. Pranciškų Salezą

    2022.01.29Šv. Pranciškus Salezas

    Sausio 29 d. minimas vyskupas ir Bažnyčios mokytojas šv. Pranciškus Salezas, kurio 400-ąsias gimimo dangui metines minime šiais metais. Skelbiame kelias ištraukas iš žymiojo šv. Pranciškaus Salezo veikalo „Filotėja“.

  • Ženevos apaštalas šv. Pranciškus Salezas

    2022.01.29John Paul Meenan

    Turėdamas švelnią ir meilią sielą, bet tvirtai įsišaknijęs tiesoje ir šventume, Ženevos vyskupas Pranciškus savo žymiais pamokslais atkovojo daugybę sielų, kurios buvo pasukusios klaidingu ir pražūtingu kalvinizmo keliu.

Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.