XIV sekmadienis po Sekminių

Ps 83, 10–11. Dieve, mūsų globėjau, pažvelk ir pasižiūrėk į savo Pateptojo veidą. Juk viena diena tavo kiemuose yra geresnė negu tūkstantis bet kur kitur.

Ps 83, 2–3. V. Kokios malonios tavo buveinės, galybių Viešpatie! Mano siela ilgisi ir nyksta, geisdama Viešpaties prieangių.

(Introitas)

Šio sekmadienio Mišių kolektoje, Bažnyčia visų savo vaikų vardu meldžia Visagalį nuolatos saugoti ir palaikyti tuos, kurie yra pašaukti paveldėti amžinąjį gyvenimą. Kadangi esame silpni ir palinkę į blogį, mums nuolat reikia stiprinančios ir palaikančios Dievo malonės.

Epistolėje Pagonių Mokytojas atliepia į kolektoje išreikštą prašymą, atskleisdamas, kad yra du gyvenimo keliai: kūno kelias ir dvasios kelias. Apaštalas parodo kiekvieno kelio vaisius: „ištvirkavimas, netyrumas, gašlavimas, stabmeldystė, burtininkavimas, priešiškumas, nesantaika, pavyduliavimas, piktumai, vaidai, nesutarimai, susiskaldymai, pavydai, girtavimai, apsirijimai ir panašūs dalykai“, „Dvasios vaisiai yra meilė, džiaugsmas, taika, kantrybė, malonumas, gerumas, ištikimybė, romumas, susivaldymas.“ Kiekvienas pasirinkimas veda į galutinį rezultatą – amžinąją laimę arba amžinąją prapultį.

Šventosios Evangelijos ištraukoje Viešpats mus nustebina sakydamas: „Nesirūpinkite rytdiena, nes rytojus pats pasirūpins savimi. Kiekvienai dienai užtenka savų vargų.“ Bet argi mes visko neplanuojam? Ar mūsų išmanieji kalendoriai nėra primarginti įvairių įsipareigojimų, kelionių, susitikimų, įvykių? O kur dar pasiimtos paskolos ar kreditai, kuriuos reiks gražinti per dešimt ar dvidešimt metų? Ar tai neverčia nuolat gyventi ateitimi – rytdienos vargais ir rūpesčiais? Taip, planuoti yra atsakingo asmens ženklas, tačiau planavimas visada nešasi gundymą, kad esame savo gyvenimo viešpačiai bei kūrėjai, kad be mūsų pasaulis pražus. Juk kaip dažnai sezoninė sloga ar peršalimas tampa didžiulio streso priežastimi, - nes griūna tai, kas suplanuota jau prieš kelis mėnesius. Sirgti ir gulėti lovoje tampa prabanga. Ar taip mes savęs nepaverčiame savo paties planų vergais?

Viešpats ŠIANDIEN mus kviečia gyventi ŠIANDIENA. Išgyventi šią dieną, kaip vienintelę, kurią turime, yra didelis iššūkis, bet kartu ir dovana. Palikime ateitį Dievo rankose. Taip galime planuoti, galime siekti, bet turime žinoti, kad daugybė dalykų nepriklauso nuo mūsų, tad turime būti pasirengę pakeisti savo planus. Užuot galvoję apie rytojų, stenkimės išgyventi šią dieną, atrasti Dievo malonę, kuri yra mums skirta šiam momentui. Juk rytojaus sėkmė prasideda nuo šiandienos pastangų

Pirmiausia ieškokite Dievo karalystės
 ir jo teisumo,
 o visa tai bus jums pridėta,
sako Viešpats.

(Komunijos antifona)

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.