Šveicarija

Rugsėjo 26 d. Šveicarijoje vykusiame referendume 64,1% šalies piliečių palaikė siūlymus įteisinti tos pačios lyties „santuokas“ ir galimybę įsivaikinti. Referendumas Šveicarijoje surengtas po to, kai šalies parlamentas priėmė tai įteisinantį įstatymą, bet jis buvo užginčytas piliečių, surinkusių 50 000 parašų ir iškovojusių, kad šis klausimas būtų sprendžiamas referendumu.

Vis dėlto žiniasklaidoje nebuvo plačiai apžvelgta, jog daugiausia palaikymo LGBT reikalavimai sulaukė istoriškai protestantų dominuojamuose didžiuosiuose miestuose, o mažiausiai – vietovėse, kur stipriausias tradicinės katalikybės judėjimas.

Palankiausi vienalytėms „santuokoms“ ir įvaikinimui buvo protestantiški vokiškai kalbantys miestai, tokie kaip Bazelis, Bernas, Ciurichas, kuriuose „už“ pasisakė net apie 75% piliečių.

Daugiausia pasipriešinimo siūlymai sulaukė prancūzakalbiuose Šveicarijos kalnų regionuose – Alpių ir Juros. Kantonai, kuriuose stipriausias tradicinės katalikybės judėjimas, taip pat buvo mažiausiai palankūs LGBT reikalavimams: Tičino regione „už“ balsavo 52,9% piliečių, Valė – 55,5%, Apencelio Inerodeno – 50,8%.

Ir atvirkščiai, istoriškai protestantiškuose kantonuose – Nešatelyje, Ženevoje, Vo ir Berne – „už“ balsavo atitinkamai 65%, 65,1%, 63,4% ir 65,2% šveicarų.

Komuna, kurioje išreikštas didžiausias nepritarimas siūlymams, buvo Bourg-Saint-Pierre, esanti Valė kantone. Šioje vadinamųjų tradicinių katalikų gausiau apgyvendintoje komunoje net 73,4% gyventojų balsavo „prieš“.

Referendumo rezultatai rodo, jog pasipriešinimas LGBT judėjimo reikalavimams yra didesnis istoriškai katalikiškuose Šveicarijos regionuose ir vietovėse, kuriose stipresnė tradicinė katalikybė.

Katalikai Šveicarijoje sudaro apie 38% populiacijos. Nuo pat Vatikano II Susirinkimo šalyje gana giliai, lyginant su daugeliu kitų Europos valstybių, šaknis įleidęs judėjimas už katalikų Tradicijos išsaugojimą. Šioje nedidelėje šalyje yra apie 40 bažnyčių ir koplyčių, kuriose aukojamos tradicinės Mišios.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.