Krikščioniškoji klasika

 • Antras pamokymas apie nuolankumą

  2022.03.10Dorotėjus Gazietis

  Vienas senolis yra pasakęs: „Mums labiau už viską reikia nuolankumo ir dera būti pasirengusiems sutikti su viskuo, ką girdim, – juk nuolankumas atmuša priešo ir prieštarautojo strėles“. Tad pažiūrėkim, kodėl jis šitaip tvirtina.

 • Apie du Jėzaus Kristaus atėjimus

  2022.10.20Šv. Kirilas Jeruzalietis

  Mes skelbiame Kristaus atėjimą, ne tik pirmąjį, bet ir antrąjį, kuris yra daug nuostabesnis už ankstesnįjį. Anas buvo pažymėtas kančios antspaudu, o šis nešios dieviškosios karalystės diademą.

 • Kvadratas. Iš apologijos. Laiškas Diognetui

  2023.11.22Katalikų Bažnyčia

  Žodžiu, kas yra kūnui siela, tas pasauliui – krikščionys. Siela pasklidusi po visus kūno narius, o krikščionys – po pasaulio miestus. Siela gyvena kūne, bet nėra iš kūno, ir krikščionys gyvena pasaulyje, bet nėra iš pasaulio.

 • Laiškas kankiniams

  2022.02.10Tertulijonas

  Dievas ne atsitiktinai leido tai pasaulyje, palaimintieji, bet kad mus paragintų arba sugėdintų, jei pabijotume kentėti už tiesą dėl išganymo, kai kiti to yra siekę iš tuštybės – savo pražūčiai.

 • Šeštas pamokymas apie artimo neteisimą

  2022.04.07Dorotėjus Gazietis

  Jei atminsim, broliai, šventųjų senolių žodžius, jei nuolat apie tai mąstysim, tai ne taip lengvai žiūrėsim pro pirštus ir patys į save. Jei, kaip jie kalbėjo, nelaikysim niekais smulkmenų ir to, kas mums visai atrodo nereikšminga, neįpulsim į tai, kas reikšminga ir begal svarbu.

 • Šv. Polikarpo kankinystė

  2022.01.26Katalikų Bažnyčia

  Tada prokonsulas tarė „Turiu laukinių žvėrių. Jei neatsiversi, atiduosiu tave jiems.“ Šitas atsiliepė: „Šauk juos! Mums nevalia iš geresnių vartytis į blogesnius; atvirkščiai: gražu iš blogio pakilti į teisingumą“.

 • Šv. Polikarpo Smirniečio laiškai filipiečiams

  2022.11.11Šv. Polikarpas Smirnietis

  Šv. Irenėjas mini, kad Polikarpas yra parašęs laiškų kelioms bažnyčioms. Yra išlikęs šis vienas laiškas Filipų miesto Makedonijoje tikintiesiems.

Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.