Rusija

 • Humanistinis pacifizmas. Šiandienos katalikų argumentų prieš karą kritika

  2022.05.05Kun. Juan-Carlos Iscara

  Pakeisti juridinį teisingo karo principų pritaikymą mandagiais ir dievobaimingais teiginiais, smerkti karinius veiksmus, nepasiūlant realių alternatyvių priemonių teisingumui ir taikai užtikrinti – visa tai būtų rimtas Bažnyčios misijos moderniajame pasaulyje paneigimas.

 • Katalikiška Rusija?

  2023.08.29Šarūnas Pusčius

  Kodėl Rusijos grįžimas prie katalikybės toks svarbus visai Katalikų Bažnyčiai ir pasauliui?

 • Lenkijos vyskupų vadovas: Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“

  2022.05.26

  Lenkijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas pareiškė, kad Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“.

 • Maskvos patriarchato istorinė apybraiža (I)

  2023.03.08Roberto de Mattei

  Italijoje ir kitose šalyse kai kurių politinių ir religinių sluoksnių potraukį Maskvos patriarchatui sukelia gilus jo istorijos neišmanymas. Pasistengsime trumpai užpildyti šią spragą.

 • Maskvos patriarchato istorinė apybraiža (II)

  2023.03.11Roberto de Mattei

  Neužilgo grįžimas į Romą buvo pašventintas kankinio krauju. 1623 m. lapkričio 12 d. Polocko ir Vitebsko arkivyskupą Juozapatą Kuncevičių nužudė schizmatikai, apšaudę jį strėlėmis, o paskui sukapoję didžiuliu kirviu.

 • Maskvos patriarchato istorinė apybraiža (III)

  2023.03.21Roberto de Mattei

  Rusijos religinė istorija – tai istorija tautos, kurios vadovai nusigręžė nuo savo krikšto pažadų, kuriuos pirmasis Kijeve išpažino šventasis Vladimiras, kad sukurtų instrumentinę nacionalinę religiją naujai valstybei su centru Maskvoje.

 • Maskvos patriarchato istorinė apybraiža (IV)

  2023.03.28Roberto de Mattei

  Šiandien Maskvos patriarchatas, kuris per savo 430 metų istoriją visada buvo pavaldus valdančiam carui, yra dvasiškai nusidėvėjęs, o amžinoji Roma laukia Rusijos žmonių sugrįžimo prie tikrojo tikėjimo – grįžimo, kurį 1917 m. Fatimoje paskelbė Dievo Motina.

 • Melskime teisingo Rusijos paaukojimo: novena prieš Apreiškimo Švč. M. Marijai šventę

  2022.03.16Katalikų Tradicija

  Kviečiame kovo 16-24 dienomis kartu melstis šią noveną, prašant, kad Šventasis Tėvas paaukotų Rusiją Nekaltajai Marijos Širdžiai būtent taip, kaip to prašė Dievo Motina.

 • Rusofilija: prieš Vakarus ir prieš Romą

  2023.04.11Roberto de Mattei

  Viena iš neapykantos Vakarams išraiškų yra „rusofilija“ – intelektualinė tendencija, kuri 2023 m. kovo 14 d., Maskvoje pristačius „Tarptautinį rusofilų judėjimą“, tapo tarptautine organizacija.

Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.