Tradicinės lotyniškos Mišios

Keletas patikimų šaltinių tradicinei katalikiškai žiniasklaidai pranešė, kad Vatikanas planuoja paskelbti dokumentą, kuriuo būtų uždraustos tradicinės lotyniškos Mišios, o šaltinis LifeSiteNews informavo, kad tai greičiausiai įvyks liepos 16 d.

„Stengiamasi kuo greičiau įgyvendinti Vatikano dokumentą su griežtu, radikaliu ir galutiniu sprendimu, draudžiančiu tradicines lotyniškas Mišias“, – pirmadienį pranešė Rorate Caeli, kuris šią žinią priskyrė „patikimiausiems šaltiniams skirtinguose žemynuose“, taip pat „artimiems“ kardinolui Arturui Roche, Dieviškojo kulto dikasterijos prefektui.

Šie šaltiniai esą yra „tie patys... kurie pirmieji atskleidė, kad toks dokumentas kaip Traditionis Custodes bus“.

Planuojantys šį „galutinį“ tradicinių lotyniškų Mišių uždraudimą, pasak Rorate, yra „nusivylę“ popiežiaus Pranciškaus „akivaizdžiai lėtais rezultatais“, pasiektais įgyvendinant šias Mišias ribojantį dokumentą Traditionis Custodes, ypač JAV ir Prancūzijoje.

Kardinolas Raymondas Burke‘as neseniai pastebėjo, kad Traditionis Custodes politika daug kur davė priešingą rezultatą nei tikėtąsi – tik dar labiau padidino susidomėjimą tradicinėmis lotyniškomis Mišiomis. Pastaraisiais metais stebimas itin didelis šias Mišias lankančių tikinčiųjų, ypač jaunimo, skaičiaus augimas daugelyje šalių.

„Tai neturėtų stebinti. Užtenka tik pagalvoti, kad neįmanoma, jog būtų uždraustas ar iš Bažnyčios gyvenimo eliminuotas Romos ritualas, taip puoselėtas ir užauginęs tokią gausybę šventųjų“, teigė kardinolas.

Pats popiežius Benediktas XVI savo motu proprio Summorum Pontificum paaiškino, kad lotyniškosios Mišios niekada nebuvo panaikintos ir kad jokiam kunigui nereikia vyskupo leidimo jas aukoti: „Tai, ką ankstesnės kartos laikė šventa, išlieka šventa ir didinga ir mums, ir tai negali būti staiga visiškai uždrausta ar net laikoma žalinga.“

Vadovaudamasis šia mintimi, liturgijos tyrinėtojas dr. Peteris Kwasniewskis rašė, kad kunigai turi priešintis bandymams apriboti lotyniškąsias Mišias, įskaitant Traditionis Custodes ir ją lydinčius Responsa ad dubia, „nepaisant grasinimų ar bausmių“, nes paklusnumas šiems dokumentams pakenktų pačiai šventosios Katalikų Bažnyčios misijai.

„Tradicinės Mišios priklauso pačiai intymiausiai Bažnyčios bendrojo gėrio daliai. Jų ribojimas, stūmimas į getus ir galiausiai planavimas jas sunaikinti negali būti teisėtas. Šis įstatymas nėra Bažnyčios įstatymas, nes, kaip sako šventasis Tomas [Akvinietis], įstatymas, nukreiptas prieš bendrąjį gėrį, nėra galiojantis įstatymas“, – teigė dr. Kwasniewskis.

Tikrasis paklusnumas „visada yra paklusnumas DIEVUI, nesvarbu, ar jis būtų tiesioginis, ar netiesioginis“, – aiškino Kwasniewskis. Todėl, jei kokia nors valdžia įsako ką nors, kas prieštarauja dieviškajam ar prigimtiniam įstatymui, „turime labiau klausyti Dievo nei žmonių“.

Kwasniewskis pabrėžė, kad „tradicinis Bažnyčios liturginis kultas, jos lex orandi (maldos įstatymas)“, yra „esminė“ jos lex credendi (tikėjimo įstatymo) „išraiška, kuriai negalima prieštarauti, kurios negalima panaikinti ar smarkiai perrašyti, neatmetant Dvasios vadovaujamo visos Katalikų Bažnyčios tęstinumo“.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.