KT Spotify

Tradicinės lotyniškos Mišios
Tradicinės lotyniškos Mišios Pitsburge (JAV)

Popiežiaus Pranciškaus apaštališkasis nuncijus Jungtinėse Valstijose kardinolas Christophe'as Pierre'as interviu metu pripažino drastišką pašaukimų į kunigystę mažėjimą ir augantį jaunų seminaristų bei kunigų susidomėjimą katalikų Tradicija.

Duodamas interviu kairuoliškos pakraipos žurnalui America, kard. Pierre'as pripažino, kad „seminarijos dabar tuščios“, bet vis tiek tvirtino, kad nėra gerai, jog vis daugiau jaunų vyrų nori aukoti tradicines lotyniškas Mišias.

„Bažnyčioje išgyvename epochinius pokyčius“, - tvirtino 77 metų nuncijus. „Žmonės to nesupranta. Ir galbūt todėl dauguma jaunų kunigų šiandien svajoja dėvėti sutaną ir švęsti Mišias tradiciniu būdu.“

„Tam tikra prasme jie yra pasimetę visuomenėje, kuri neturi saugumo, o mes visi, kai jaučiamės pasimetę, ieškome kokio nors saugumo“, - tęsė jis. „Bet kokio saugumo?“

Pripažindamas, kad jaunimas šiandien mėgsta dalyvauti tradicinėse Mišiose, Pierre'as nuolaidžiai paklausė: „Ar liturgija [tik] jums patinka? Ar tai yra prieglobstis? Ar Bažnyčia yra prieglobstis? Jei žiūrite į ją kaip į prieglobstį, izoliuojate save.“

„Bažnyčia yra misionieriška, - sakė jis. „Ji nėra žmonių, kurie gerai jaučiasi kartu, rezervatas.“ Tai „ne Bažnyčia, kuri mane apsaugos. Tai ne įprotis“.

Kard. Pierre'o pastabos nuskambėjo praėjus savaitei po to, kai pats Pranciškus paniekinamai atsiliepė apie tradicinę katalikybę palaikančius kunigus. Spalio 25 d. Romoje, kalbėdamas šimtams Sinodo apie sinodiškumą dalyvių, Pranciškus apgailestavo, kad „jauni kunigai“ eina į Romos parduotuves ir „matuojasi sutanas ir skrybėles arba albas ir nėriniuotas kamžas“.

„Klerikalizmas, - sakė jis, - yra rykštė.“

2019 m. Pranciškus taip pat apkaltino jaunus vyrus, dėvinčius tradicinius kunigo drabužius, pareikšdamas, kad jie neva turi „moralinių problemų“ ir pasižymi „disbalansu“.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis kun. Dave'as Nixas portalui LifeSiteNews pateikė tokią reakciją į apaštališkojo nuncijaus žodžius:

„Nesąžininga priešinti misionieriaus dvasią su sutana. Netgi šiuolaikinis jėzuitas su havajietiškais marškiniais pripažins, kad visi didžiausi jo kongregacijos šventieji misionieriai dėvėjo sutaną: Pranciškus Ksaveras, Petras Klaveras, Izaokas Joguesas ir Jonas Brebefas.

Reikia nepamiršti, kad vyresni, kairiąsias pažiūras išpažįstantys Bažnyčios dvasininkai yra tikri aktyvistai, kurie stengiasi uždaryti kontempliatyvius ordinus. Tačiau jie nežino, ką daryti su didžiausiais savo kongregacijų misionieriais, kurie gyveno turtingiausią įmanomą kontempliatyvų gyvenimą.“

Kun. Nixo teigimu, vienas iš Pranciškaus valdymo bruožų buvo jo nesiliaujantys išpuoliai tiek prieš vyrų, tiek prieš moterų tradicines vienuolines bendruomenes. Karmelitės Teksase ir Pensilvanijoje, taip pat benediktinių ordinas Penzoje, Italijoje, - tai tik keletas moterų kontempliatyviųjų ordinų, kurie susilaukė jo rūstybės. Prieš kelerius metus Vatikanas liūdnai pagarsėjo savo kova prieš pranciškonų vienuolijos brolius.

Kard. Pierre'as taip pat pripažino pašaukimų mažėjimą Jungtinėse Valstijose. Nors šios krizės priežasčių, žinoma, nenurodė modernistinėse Vatikano II Susirinkimo ir vėlesnėse reformose ar Pranciškaus kovoje su tradiciniais vienuolių ordinais. Pasak kardinolo, kalta situacija, kurioje yra atsidūrusi Bažnyčia, nes ji susiduria su „naujais klausimais“.

„Tikėjimo perdavimas Jungtinėse Valstijose veikė per tam tikrą Bažnyčios organizacijos ir visuomenės darną... Tačiau seserys išnyko. Kadaise turėjote pašaukimų ir 200 seminarijų, bet dabar seminarijos tuščios. Taigi Bažnyčia šiandien susiduria su naujais klausimais ir iššūkiais", - sakė jis.

Šv. Pijaus X kunigų brolijos kunigas portalui LifeSiteNews (jo tapatybė nenurodoma) sakė, kad kard. Pierre'o pastabos demonstruoja aukščiausią kognityvinio disonanso lygį.

„Pagrindinės seminarijos uždaromos, nes jos yra „vandenėlis“. Tai „peliuko Mikio“ katalikybė. Šiuolaikinė Bažnyčia ir atnaujinta liturgija veiksmingai kastruoja vyrus. Roma šiandien skatina nesibaigiantį „dialogą“, užuot stengdamasi laimėti sielas katalikybei.“

„Arkivyskupas Lefebvre‘as buvo misionierius Afrikoje ir ten aukojo tradicines lotyniškas Mišias. Ir jo veiklą sekė daugybė atsivertimų“, - teigė kunigas. „Būtent Novus Ordo Bažnyčia nėra misionieriška. Ji nori dainuoti kumbaya su eretikais.“

„Kas liečia sutaną, ją dėvintis kunigas yra tarsi vaikščiojantis pamokslas. Užaugau Novus Ordo aplinkoje, ir būnant jaunu vyru be aiškios krypties, būtent katalikų Tradicija man suteikė pasiryžimą paaukoti savo gyvenimą skelbiant Evangeliją kitiems. Nuo tada, kai ją įkūrė arkivyskupas Lefebvre‘as, Šv. Pijaus X brolija išaugo iki daugiau 700 kunigų. Jos seminarijos klesti. Jauni vyrai noriai jungiasi į kovą už Kristų Karalių. Tradicija yra ateitis.“

Prancūzas kardinolas Christophe‘as Pierre‘as apaštališkuoju nuncijumi Jungtinėms Valstijoms paskirtas 2016 m. ir šiose pareigose pakeitė arkivyskupą Carlo Maria Vigano.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Andrius · 20:26 07/11/2023
    Kas norėtų žinoti, kodėl popiežiui Pranciškui, jėzuitui, toks baisus sugrįžimas prie Tradicijos, siūlau paskaityti Martin Malachi „Jėzuitai. Jėzaus draugija ir Romos Katalikų Bažnyčios išdavystė“. Ten pamatysite, kad „pakraščių Bažnyčia“, „keliaujanti Bažnyčia“, „besiklausanti Bažnyčia“ jau nuo 1966 m. yra jėzuitų projektas, kuris, popiežiumi tapus jų nariui, yra neatšaukiamai vykdomas toliau.
    https://archive.org/details/jesuitssocietyof00mart
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    +Plebanus · 19:15 08/11/2023
    Ko komunistai nesugriovė,tą padarė II Vatikano reforma.Kunigai pasidavę vatikano II ideologijai ,sunaikino per šimtmečius buvusius altorius,statulas ir t.t. ko pasekoje turime apgailėtiną liturgiją,apgailėtinus naujus apeigynus,kuriose turinys ir formulės lėkštos.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų