Rurmondo Šv. Kristoforo katedra
Rurmondo Šv. Kristoforo katedra

Nyderlandų Rurmondo vyskupijos generalinis vikaras Rene Maessenas pasirašė laišką tikintiesiems, kuriame informuojama, kad dalyvavimas Mišiose sekmadienį šios vyskupijos teritorijoje nebėra privalomas. Laiške nenurodomas joks terminas, iki kada galios tokia išimtis nuo Bažnyčios įsakymo.

Generalinio vikaro laiške paaiškinamos tokio sprendimo priežastys. Svarbiausia nurodoma priežastis – dėl kunigų trūkumo vyskupijoje nebeįmanoma plačiu mastu užtikrinti šv. Mišių aukojimo sekmadieniais. Iki šiol Mišios sekmadienį turėjo būti celebruojamos kiekvienoje vyskupijos parapijoje, bet dėl mažėjančio kunigų skaičiaus kai kuriose parapijose to jau nebeįmanoma užtikrinti.

Kaip papildoma priežastis laiške nurodomas ir kai kuriose parapijose labai sumažėjęs tikinčiųjų skaičius bei negebėjimas padengti kylančių finansinių išlaidų. Mažėjant tikinčiųjų skaičiui, surenkama mažiau aukų, o šildymo, elektros ir pastatų išlaikymo kainos auga neregėtu greičiu. Generalinis vikaras laiške pripažįsta: „Nors finansinės priežastys niekada neturėtų tapti lemiančiu dalyku pastoraciniuose reikaluose, vis tik jos negali būti visiškai atmestos.“

Vyskupijoje taip pat svarstomas galimas sprendimas rinkti mažas tikinčiųjų grupeles, kurios išsisklaidytų po skirtingas parapijas jungtinėms Mišioms. Tokia praktika jau ilgą laiką taikoma kitose Nyderlandų vyskupijose.

Laiške pabrėžiama, kad užtikrinti Mišių celebravimą kiekvieną sekmadienį kai kuriose parapijose yra neįmanoma, bet sprendimas retinti Mišių aukojimą turėtų būti priimamas tik nesant jokios kitos išeities ir po atsakingo apsvarstymo.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias

Patinka, ką skelbiame?

Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.