Kelno katedra
Kelno katedra

Parengta pagal straipsnį „The Crisis of the German Church by the Numbers“

Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad Katalikų Bažnyčios Vokietijoje situacija yra itin prasta: lyginant su 2019-aisiais metais, 2021 metais ženkliai sumažėjo santuokų, krikštų, pirmosios komunijos ir sutvirtinimų skaičius. Vien per praėjusius, 2021 m., Bažnyčioje registruotis atsisakė 359 338 asmenys.

Katastrofišką Katalikų Bažnyčios Vokietijoje situaciją atspindintys duomenys jau tapo įprastu kasmetiniu reiškiniu. Vertindamas labai prastus 2020 m. statistinius duomenis Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas monsinjoras Georgas Bätzingas teigė, kad jie atspindėjo stiprų pandemijos poveikį bendruomenių gyvenimui. Vis tik per metus situacija iš esmės nepasikeitė: 2021 m. statistiniai duomenys taip pat yra itin prasti. G. Bätzingo teigimu, sinodinio kelio „atsinaujinimai“ dar nepasiekė tikinčiųjų.

Dėl religinio mokesčio Vokietijoje tikintieji yra oficialiai registruojami valstybės mastu. Dalis kiekvieno kataliku prisiregistravusio asmens pajamų mokesčio yra skiriama Bažnyčiai. Atsisakymas registruotis laikomas „pasitraukimu iš Bažnyčios“.

2021 m. užfiksuoti 359 338 „pasitraukimo iš Bažnyčios“ atvejai, 138 tūkst. daugiau nei ankstesniais metais. Prieš dešimt metų 138 tūkstančius iš Bažnyčios pasitraukusių asmenų viršijantis skaičius būtų buvęs laikomas keliančiu nerimą. 2010 m., atskleidus piktnaudžiavimo Vokietijos Bažnyčioje mastą, iš Bažnyčios pasitraukė 181 000 žmonių. Prie 359 338 „pasitraukusių iš Bažnyčios“ pridėjus mirusius, per 2021 m. iš viso katalikų sumažėjo beveik 550 tūkstančiais.

Be jokių abejonių, šie skaičiai teiliustruoja daugelį metų besitęsiančią Bažnyčios Vokietijoje suirutę. 2018 m. „pasitraukusių“ iš Bažnyčios skaičius buvo antras didžiausias per visą Vokietijos istoriją, 2019 m. - pats didžiausias per visą istoriją, 2020 m. - vėl antras didžiausias per visą istoriją, 2021 m. vėl istoriškai pats didžiausias.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.