Kard. Peter Turkson

Popiežius Pranciškus kardinolą Peterį Turksoną paskyrė nauju Popiežiškosios mokslų akademijos ir Popiežiškosios socialinių mokslų akademijos kancleriu. Kardinolas iš Ganos pakeis nuo 1998 m. kanclerio pareigas ėjusį argentinietį vysk. Marcelo Sanchezą Sorondo.

Tiek Turksonas, tiek Sorondo yra viešai pasisakę priešingai Bažnyčios mokymui ir parėmę populiacijos kontrolės ideologiją. 73 metų Peteris Turksonas 2017-2021 m. ėjo Tarnavimo integraliai žmogaus pažangai dikasterijos prefekto pareigas.

Kardinolas Turksonas yra viešai išreiškęs palaikymą paauglei aplinkosaugos aktyvistei Gretai Thunberg, pavadindamas ją „didžia liudytoja to, ką Bažnyčia moko apie rūpinimąsi aplinka“.

2015 m. Ganos kardinolas buvo priverstas teisintis po to, kai kontroversiškame interviu BBC jis teigė, jog popiežius Pranciškus kvietė „tam tikram kiekiui gimimo kontrolės“, kad būtų sprendžiamos maisto ir aplinkosaugos problemos ir pritarė teorijai, jog mūsų planetoje yra per daug žmonių.

2021 m. spalį Turksonas teigė, kad JAV prezidentui Joe Bidenui, palaikančiam bene žiauriausią JAV istorijoje abortų platformą, turi būti leidžiama priimti šv. Komuniją. Kardinolas tada pareiškė, kad abortus ir genderistinę politiką remiantis, formalus katalikas Joe Bidenas nėra „nuodėmės būklėje“ ir kad „Eucharistija jokiu būdu neturėtų tapti ginklu“.

Naujai paskirtas kancleris taip pat remia populiacijos kontrolės aktyvistus. Turksonas ilgai tarnavo kaip Vatikano atstovas Pasaulio ekonomikos forume, pagarsėjusiame savo „Didžiojo perkrovimo“ idėja. Popiežiaus Pranciškaus pontifikato metu jis dalyvavo bent penkiuose Pasaulio ekonomikos forumo vadovų susitikimuose.

2022 m. sausį kardinolas dar kartą dalyvavo Pasaulio ekonomikos forumo vadovų susitikime, kurio tema ir buvo „Didysis perkrovimas“. Po susitikimo interviu portalui National Catholic Register jis teigė, kad Vatikanas dalyvauja forume, nes „mes turime būti atviri“ Perkrovimo idėjai.

„Mums reikia labiau atverti akis visam tam, nes nuo pandemijos pradžios popiežius Pranciškus mus pakvietė sukurti komisiją, kurį šiuos dalykus sektų“, - teigė kardinolas, turėdamas omenyje Vatikano COVID-19 komisiją, kuriai jis ir vadovauja.

Ankstesnio akademijos kanclerio vysk. Sorondo reputacija ne mažiau kontroversiška. 2018 m. Sorondo gyrė Kinijos komunistų režimą, sakydamas, kad jis „geriausiai įgyvendina Bažnyčios socialinę doktriną“. Tais pačiais metais jis atmetė ekspertų perspėjimus apie Kinijos siaubingą prekybos žmonių organais praktiką.

2020 m. Sorondo gynė sprendimą leisti priimti šv. Komuniją už abortus pasisakančiam Argentinos prezidentui ir jo sugyventinei vizito Vatikane metu.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.