Tradicinės liturgijos piligrimystė Paryžius-Šartras

Asociacija Notre-Dame de Chrétienté, kasmet per Sekmines organizuojanti didelę tradicinę liturgiją palaikančių piligrimų kelionę iš Paryžiaus į Šartrą, 2023 m. užfiksavo didžiausią istorijoje į piligrimystę užsiregistravusių žmonių skaičių. Gegužės 27, 28 ir 29 d. vyksiančioje piligrimystėje į Šartrą ruošiasi dalyvauti ne mažiau kaip 16 000 piligrimų.

Nei motu proprio Traditionis custodes, nei 2023 m. vasario 21 d. paskelbtas reskriptas, ribojantis senojo apeigyno naudojimą, nesulaiko tikinčiųjų. Priešingai, piligrimų, 2023 m. Sekminių dieną eisiančių iš Paryžiaus Dievo Motinos katedros į Šartro Dievo Motinos katedrą dar niekada nebuvo tiek daug.

„[Tokie skaičiai] niekada anksčiau nematyti!“ – pareiškė Odile Téqui, Notre-Dame de Chrétienté komunikacijos vadovė. Asociacija, pernai atšventusi 40 metų jubiliejų, sulaukia vis daugiau piligrimų. Jei per pastaruosius septynerius metus, kaip pernai paaiškino asociacijos prezidentas Jeanas de Tauriersas, piligrimų gretos kasmet didėjo 10%, tai 2023 m. jų padaugės 33%, todėl organizatoriai buvo priversti nutraukti registraciją likus dviem savaitėms iki piligriminės kelionės. Gegužės 27, 28 ir 29 d. prie Šartro piligrimystės ruošiasi prisijungti 16 000 piligrimų, palyginti su 12 000 pernai.

Kunigų ir vienuolių (300 žmonių) bei užsienio piligrimų (1 400 iš 21 šalies) skaičius išlieka stabilus, bet piligrimystės stuburą sudaro Prancūzijos suaugę tikintieji ir šeimos (10 000). Vidutinis piligrimų amžius – 20,5 metų.

„Atrodo, kad tradicinė liturgija atliepia transcendencijos, nuoseklios katechezės, ramybės ir gelmės troškulį, kuris galbūt pastaruoju metu dar labiau sustiprėjo. Naujai atsivertę ar grįžę į tikėjimą piligrimai taip pat liudija apie džiaugsmingą ir svetingą tikrovę, kurią jie čia randa“, – komentavo Odile Téqui.

Kitas šaltinis praneša, kad iš viso piligriminėje kelionėje dalyvaus 25 000 dalyvių iš 28 šalių, tačiau šis skaičius dar nebuvo patvirtintas. Taip pat dar 4000 piligrimų dalyvaus Šv. Pijaus X brolijos piligriminiame žygyje, kuris vyksta tuo pačiu metu, bet priešinga kryptimi (iš Šartro į Paryžių).

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.