Jėzaus paaukojimas šventykloje (Cornelis de Vos, Web Gallery of Art)+
Jėzaus paaukojimas šventykloje (Cornelis de Vos, Web Gallery of Art)

Išm 18, 14–15. Kai visa tvyrojo gilioje tyloje, ir naktis savo eigoje buvo įveikusi pusę kelio, visagalis tavo Žodis, Viešpatie, iš dangaus nuo karališkojo sosto nužengė.
Ps 92, 1. Viešpats karaliauja; jis apsivilkęs grožybe; Viešpats apsivilko galybe ir susijuosė tvirtumu. (Introitas)

Šiandien Šventoji Motina Bažnyčia džiaugsmingai tebemini Kristaus Gimimo oktavą ir kartu sekmadienį, kuris yra dar džiaugsmingesnis, nes pasak seniausios tradicijos, Viešpats gimė būtent sekmadienį.

Todėl Kolektoje Geroji Motina Bažnyčia prašo, kad Kristaus Gimimo padrąsinti ir atnaujinti, mes įstengtume patikti Visagaliui Dievui savo gerais darbais ir teisiu bei maldingu gyvenimu šiame pasaulyje.

Epistolės skaitinyje Pagonių Mokytojas išmintingai  mums paaiškina Dievo Sūnaus tapimo žmogumi prasmę ir naudą. Kristaus atėjimas kūne mus išlaisvino iš nuodėmių vergijos ir padarė Dievo įvaikiais, - tokiais, kurie drąsiai gali Dievą vadinti Tėvo vardu: „kol buvome nepilnamečiai, turėjome vergauti pasaulio pradmenims. Bet, atėjus laiko pilnatvei, Dievas atsiuntė savo Sūnų, gimusį iš moters, pavaldų įstatymui, kad atpirktų esančius įstatymo valdžioje ir kad mes įgytume įvaikystę. O kadangi esate įvaikiai, Dievas atsiuntė į mūsų širdis savo Sūnaus Dvasią, kuri šaukia: „Aba, Tėve!“ Kadangi esame nebe nuodėmės ir velnio vergai, o Dievo vaikai, mums priklauso visi Dievo turtai per Kristų ir Kristuje.

Šventoji Evangelija skelbia Jėzaus paaukojimo Šventykloje slėpinį.

Išėjimo knygoje Viešpats nurodo, kad visi pirmagimiai (tiek gyvulio, tiek žmogaus) priklauso Jam, todėl juos reikia išpirkti, taip prisimenant, kad kai mirė visi Egipto pirmagimiai, izraelitų vaikai ir gyvuliai buvo apsaugoti. Pirmagimių išpirkimo auka buvo penki šekeliai, (apie 100 gramų sidabro) kuriuos tėvas turėdavo paaukoti levitų giminės kunigams, nes jis paaukodavo savo gyvenimą vien Dievui, vietoj pirmagimio. Pagal pirminį Dievo troškimą, visi pirmagimiai turėjo tapti kunigais, tačiau kuomet išrinktoji tauta suteršė save dykumoje garbindama Aukso veršį, ši privilegija atiteko vien levio giminės vyrams.

Simeono pranašystė Marijai atskleidžia, kad Jos Sūnaus misija bus nesuprasta ir Jis taps Prieštaravimo Ženklu. Simeono žadamas kalavijas, kuris perskros Marijos sielą, jau dabar sužeidžia Jos Nekaltąją Širdį. Kaip niekas kitas, Marija išgyvens Sūnaus atmetimą, kuris prasidėjo jau tada, kuomet jis nerado vietos kur gimti ir pasibaigusį nukryžiavimu. Šiandien Marijos Širdis jau nujaučia Kryžiaus kančią, tačiau lieka ištikima Apreiškimo dieną ištartam Tebūnie.

Nuo šventojo Benedikto laikų, Bažnyčioje įsigalėjo paprotys Valandų liturgiją užbaigti teisiojo Simeono giesme (Nunc dimitis). Simeonas, kartu su pranaše Ona, įkūnija tą Izraelio likutį, - teisiuosius, kurie lieko ištikimi Sandoros Dievui ir laukė Jo Aplankymo meto. Tai jų širdys yra tyros ir įstengia šiame kūdikėlyje atpažinti Mesiją.

Pradėkime ir mes Naujus metus su Švenčiausiuoju Jėzaus Vardu lūpose ir širdyje. Tegul Geroji Atpirkėjo Motina ir Visų Malonių Tarpininkė Mergelė Marija visus ateinančius metus mus saugo, globoja ir gina.

Viešpatie, per šių paslapčių veikimą
ir mūsų ydos tebūna išvalytos,
ir mūsų teisūs troškimai išpildyti.
(postkomunijos malda)

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų