Vertinant Bažnyčios po Vatikano II Susirinkimo pasirinktos evangelizavimo strategijos sėkmę, dažnai kaip didelis šio Susirinkimo laimėjimas pateikiamas katalikybės augimo Afrikoje pavyzdys.

Tradiciją palaikantys katalikai negalėjo nepastebėti įtampos tarp Ratzingerio išpažįstamo konservatyvumo ir jo, kaip Vatikano II Susirinkimo eksperto, reformistinio indėlio į šį Susirinkimą.

Nukrypstantys nuo Bažnyčios mokymo būdavo įspėjami ir baudžiami. Šiandien jie gyvena pačiame Bažnyčios centre.

Honkongo vyskupas emeritas kardinolas Josephas Zenas griežtai sukritikavo popiežiaus Pranciškaus apribojimus tradicinėms Mišioms, taip pat „Sinodą apie sinodiškumą“.

Prieš pat savo mirtį kardinolas George'as Pellas parašė straipsnį laikraščiui The Spectator, kuriame pasmerkė Vatikano planus dėl „Sinodo apie sinodiškumą“ kaip „nuodingą košmarą“.

Kardinolas buvo viena iš svarbiausių figūrų bandant įgyvendinti finansines reformas Vatikane ir atskleidžiant plačiai paplitusius finansinius nusikaltimus, dėl kurių dabar Vatikane nagrinėjamos dvi didelio atgarsio sulaukusios teisinės bylos.

Popiežiaus Pranciškaus veidas per laidotuvių Mišias, iliustruojantis šį straipsnį, pakankamai iškalbingai kalba apie jo sielos tamsą: atrodo, kad jis dalyvauja savo paties laidotuvėse.

Vatikano II Susirinkimas traktuojamas ne kaip visos gyvosios Bažnyčios Tradicijos dalis, bet kaip Tradicijos pabaiga, nauja pradžia nuo nulio. Tiesa ta, kad būtent šis Susirinkimas neapibrėžė jokios dogmos ir sąmoningai pasirinko likti kukliame lygyje, kaip tik pastoracinis Susirinkimas; ir vis dėlto daugelis jį traktuoja taip, tarsi jis būtų tapęs savotiška „superdogma“, naikinančia visų kitų svarbą.

Mirus popiežiui Benediktui XVI buvo paskelbtas dvasinis testamentas, kurį jis parašė 2006 m., praėjus keliolikai mėnesių po išrinkimo popiežiumi.

Negalima staiga sukurti naują apeigyną, kaip tai padarė Paulius VI, ir paskelbti jį išskirtiniu Šventosios Dvasios balsu mūsų laikais, o tuo pat metu ankstesnį apeigyną, kuris per mažiausiai 1000 metų beveik nepakito, vaizduoti kaip nepakankamą ir žalingą tikinčiųjų dvasiniam gyvenimui.

50 Italijos kunigų atvirame laiške paskelbė esą homoseksualai ir išreiškė kritiką Bažnyčios mokymui lytiškumo bei šeimos klausimais.

Frankas Pavone, bene populiariausias Jungtinių Valstijų kunigas, kovojantis už negimusios gyvybės apsaugą, tiesioginiu Vatikano sprendimu buvo laicizuotas (pašalintas iš kunigystės).

Kadangi dažnai susilaukiame klausimų ir priekaištų dėl ištikimybės Šventajam Tėvui, perskelbiame straipsnį, atspindintį Katalikutradicija.lt poziciją.

Paprasčiausias posusirinkiminio žlugimo paaiškinimas yra tas, kad Bažnyčia tiesiog nustojo reikalauti asketizmo kaip pagrindo ir tobulumo kaip idealo, o puolusi žmogiškoji prigimtis žinojo, kaip tuo pasinaudoti.

Komanda, sukūrusi nuostabią dokumentinių filmų trilogiją „Visų laikų Mišios“, paskelbė apie naują jų projektą – internetinę platformą tradicinių Mišių populiarinimui.

Churo vyskupas J. M. Bonnemainas įsitikinęs, kad nėra būtinybės ieškoti mistinių, tariamų demoniško apsėdimo atvejų aiškinimo priežasčių.

Mes, tikintieji, tapsime maža persekiojama apleista sala žmonijos apsuptyje arba kovos pabaigoje galėsime pakelti senąjį kovos šūkį: „Christus Imperat!

Kard. Mülleris kviečia melstis už popiežių ir vyskupus, primindamas Jėzaus pokalbį su šv. Petru.

Žmoniškumas yra tai, ką Modernusis puolimas naikina savo netikra žmoniškumo religija.

Mes žinome, kad Katalikų Bažnyčios neįmanoma sunaikinti. Tačiau nežinome, kokio dydžio teritorijoje ji išliks.

Šiandien karčius šios bažnytinės revoliucijos vaisius matome Bažnyčios krizėje.

Tačiau Niumeno tyrimas davė priešingą rezultatą, nei jis pats ketino. Praeities tyrinėjimai jį taip įtikino šiuo faktu, kad jis sugalvojo sparnuotą frazę: „Įsišaknyti giliai istorijoje reiškia nustoti būti protestantu“.

Aš matau ir sakau, kad dora Lietuvoje smunka ir kad iš to yra kilęs pavojus mūsų valstybei, tautai, kultūrai ir tikėjimui.

Akcijos „Lietuva meldžiasi“ iniciatoriai kviečia kiekvieną trečiadienį rinktis prie Lietuvos miestų ir miestelių bažnyčių ar kryžių ir pavesti mūsų šalį Dievo Motinai.

Kanonizacijos procesą jau gerokai sujaukė popiežiaus Jono Pauliaus II reformos, bet Pranciškus žengė žingsnį toliau ir naikina pačią šio proceso šerdį.

Šv. Pijaus X kunigų brolija gruodžio 12-17 dienomis kviečia į Šv. Ignaco rekolekcijas, kurias ves kunigai Edmundas Naujokaitis ir Gytis Karčiauskas.

Naujosios Zelandijos katalikų vyskupai išleido naują dokumentą apie lytinę įvairovę katalikiškose mokyklose, kurį LGBT gynėjai giria už tai, kad jis skatina LGBT asmenis gyventi „meilės kupiną šeimyninį gyvenimą“.

Skandalinga populiariosios muzikos grupė „Flying Saucer Gang“ paskelbė šventvagišką vaizdo klipą, kurio didžioji dalis yra nufilmuota Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Harlemo-Amsterdamo (Nyderlandai) katalikų vyskupija paskelbė, kad per ateinančius penkerius metus dėl mažėjančio bažnyčios lankytojų, savanorių ir pajamų skaičiaus reikės uždaryti 60 proc. bažnyčių.

Brazilijoje evangelikai sudaro jau trečdalį populiacijos ir įvairiose šalies sferose įgauna vis daugiau įtakos.

Praėjo daugiau nei metai, kaip Roma pradėjo atvirą tradicinių Mišių puolimą. Dalinamės tradicinių Mišių bendruomenių situacijos Prancūzijoje apžvalga.

Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.
Daugiau informacijos Sutinku Nesutinku